Фан Клуб: Арсенал

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Играше за Утд ЛШ ?
Не сум сигурна ама мислам дека нема врска, смее да игра ЛЕ. Треба да излезам, некој ако не го мрзи нека разбара по правилата. xD
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.041
Поени од реакции
6.707
Исто ко што Санчез не смее да игра ЛШ така и Мик не смее ЛЕ, колку што знам ја
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Играше за Утд ЛШ ?

As a rule, a player may not play in a UEFA club competition (i.e. UEFA Champions League and UEFA Europa League, but not UEFA Super Cup) for more than one club in the course of the same season. Exceptionally, however, a player who has been fielded in the first, second, third qualifying round or the play-offs of the UEFA Champions League or UEFA Europa League is entitled to play in the UEFA Champions League or UEFA Europa League for another club as from the group stage. Moreover, as from the start of the round of 16, a player can be registered in accordance with Paragraph 44.01 to Paragraph 44.04. A substitute player who has not been fielded is entitled to play for another club competing in the UEFA Champions League or UEFA Europa League in the course of the same season, provided that he is registered with the UEFA administration in accordance with the present regulations.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Едит, еве одма најдов, мислев ќе морам да копам :D


4. A player who is fielded in CL moving to a club playing Europa league(qualified for R16)

This player can be fielded for new team in Europa league provided that his old team isn’t now playing in Europa league( 3rd place in group stage of CL will put them in Europa league R32).
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.314
Поени од реакции
12.695
Значи Мики ќе може да игра, а ако го земеме Оба тој нема да може.(n)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.536
Поени од реакции
5.768
Не сум сигурна ама мислам дека нема врска, смее да игра ЛЕ. Треба да излезам, некој ако не го мрзи нека разбара по правилата. xD
Кај ќе одиш ?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Со Микитарјан барем (да не ме сфатите погрешно дека го ругам во некоја смисла, не ми е тоа целта) добивате вистински професионалец, поради тоа и на нас ни е жал зошто не успеа во МЈ. Нема кај него лудување до 3 сабајле како Ајвоби, тие забавите на Џек, пушење цигари по дискотеки или па скраја да е вакви видеа како што ги снима Лингард. Типичен СССР стил воспитуван спортист, за него читав дека додека играл за Шахтјор, целото време живеел во воената база која не се користела и била препуштена на користење на Шахтјор за фудбалери кои би живееле таму додека не си најдат стан. Жими една луксузна кола што ја има, може во Манчестер во контејнер има живеено. Венгер не бара агресивност од офанзивните играчи како што бара Мурињо, мислам дека подобри бројки ќе има во Арсенал. Исто сигурна сум дека во ЛЕ ќе прикаже одлични партии, лани со Погба најдобри играчи ни беа на турнирот. За дека е креативен, креативен е, на моменти има преглед на теренот и на локацијата на соиграчите како да игра ФИФА и да го гледа теренот одозгора, некои топки што ги праќаше беа нереални, знае да направи некој луд flick on и сите голови што ги даде за нас се кој од кој поубав.

Маани му се што знае да го нема по цел натпревар и после да извади гол или асистенција, слично како Озил до пред некој месец и што на моменти промашува зицери. Но како што кажав, првово можеби е резултат што не се вклопи во системот на Мурињо, не мора да значи во Арсенал дека нема да се вклопи.
@Mad_Coko глеаш како се рекламира играч ?
Коа ја читам Фросе како го фали Михитаријан ми иде да му... :icon_lol:

А не ти ко за Кокелан :icon_lol:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Богами после ваков опис дури почнува да ми се допаѓа играчот, ама и за Велбек мислевме дека ќе го биде ама...
Иначе Обамејангот не бил во составот на Дортмунд, изгледа и таму ќе завршиме работа.

Но пак ќе го посавам прашањето, со кој ќе играме по страничните позиции????
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Богами после ваков опис дури почнува да ми се допаѓа играчот, ама и за Велбек мислевме дека ќе го биде ама...
Иначе Обамејангот не бил во составот на Дортмунд, изгледа и таму ќе завршиме работа.

Но пак ќе го посавам прашањето, со кој ќе играме по страничните позиции????

По крила Обамејанг и Мики.:icon_lol:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Богами после ваков опис дури почнува да ми се допаѓа играчот, ама и за Велбек мислевме дека ќе го биде ама...
Иначе Обамејангот не бил во составот на Дортмунд, изгледа и таму ќе завршиме работа.

Но пак ќе го посавам прашањето, со кој ќе играме по страничните позиции????
Абе ја порано тренирав фудбал, еве ако нема кој друг ја ќе идам да учинам :icon_lol:

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom