Група Ц (MKD, GER, SLO, MNT) - Загреб

Која екипа нема да се пласира понатаму?

  • Германија

    Гласови: 9 6,2%
  • Словенија

    Гласови: 14 9,7%
  • Македонија

    Гласови: 14 9,7%
  • Црна Гора

    Гласови: 108 74,5%

  • Вкупно гласачи
    145
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Мило ми е шо се остварија некои важни елементи кои ги очекував: успеавме да ги натераме Словенците да грешат, грешеа многу повеќе отколку што се навикнати, внесовме нервоза кај нив баш во моментите кога се очекуваше да не дотепаат, кога не знаевме каде сме, успеавме да ја добиеме таа битка во простор меѓу 9и6 макар резултатски, примивме само 24 гола, клучен елемент за победата, загрижува тоа што имавме многу дупки во зона, доста вишоци ни направија, среќа шо Дину и Дан гледаа се и свиреа пробивања, престапи иначе многу лошо ќе одеше, и секако голманите, посебно Николче, тој беше пресвртот,не врати во игра кога бевме паднати на најниско можно ниво, не знаевме кај тераме, со неговите скинати зицери, пеналот ја врати таа изгубена самодоверба, немаа Словенците шутеви од надвор, од почеток Млакар не рашлапа, потоа го снема, Јанц ни напрај мали проблеми при крај, левите бекови тотално затворени, добра работа се заврши, исто и еден многу јак адут им го анулиравме , Марко Безјак, дечкото е навикнат на многу подобри изданија, Миха Глувчето имаше ок партија, ама на крај ни помогна доста, фала глушецум многу ти фала.:kuracc:
Се изгубија тоталка на крај Словенците, доказ дека го немаат тие искуството на една Хрватска, Франција при вакви завршници, баш напротив, повеќето се млади копиљаци кои немаат многу вакви мечеви зад себе, кај нас обратно, не е само Киро, Жути, Прибак, Столе Министерот па и Деки и Џомба изиграле милион вакви мечеви во своите клубови, посебно Жути, Деки и Џомба на тие инфаркт мечеви на Вардар и Металург, секоја утакмица беше ваква АНТИЧКА, Лино би бил горд на овој ракомет денес:icon_lol:
Како и да, ги тепавме, супер е ова, да се надеваме дека нема да се изглупираме сеа со Црна Гора, рутински да се тепа, а Словенија да ја тепа Црна Гора за да пренесеме ние 2 бода во наредна група.

Толку за позитивни страни, сеа за негативните.
Многу сум разочаран од играта, очекував многу повеќе, посебно од нападот, тотално безидејни бевме, очајни,
Да имаш над 20 минути играч повеќе и да не го разбиеш противникот значи навистина си изиграл многу лошо.
Нерезонско форсирање шутеви, барање на пикер кој беше чуван од 3ца, и тоа како чуван, палачинка го направија Столе, додуша издржа зверот, ама навистина без потреба се форсираше пикерот кога очигледно беше дека добро не прочитаа, голем пропуст е ова, мораше играта да се рашири кон бековите, во второ на моменти и упали ова, Вилипче даде можеби решавачки гол, и во прво даде многу важен гол, Талески, ох мори мајко, добро бе дете, неам коментар:facepalm:, никакви движења, исто како со играч помалку да игравме во напад, проба неколку удари, тој последниот не беше лош, ама повеќе од незадоволително издание на нашиот најголем "талент".
Прибак имаше до некаде ок издание, Жути изеде тежок ќотек, капа до под за овај, и најслаб да е на терен неговата храброст го вади за се, машина.
Верувам дека ова не е најдоброто од нас, сепак да не заборавиме дека беше прв меч, огромен притисок, заебан противник со селектор кој знае да ти ја убие играта во психа, токму ова и дава уште поголема тежина на големата победа, нормално мора сето ова да се потврди и со Црна Гора, па потоа да удриме на панцирите со се што имаме.
Страшно делуваа денес со Црна Гора, е сеа дали овие се до толку јаки а Црна Гора отепани не знам, ама изгледа е првото.
Имам доверба во Раул и момците, мислам дека ова беше само лош ден и како ќе одминува првенството ќе се подобруваат, нормално ова под услов и другите играчи на коие сериозно сметаме да влезат во голгетерски ритам.
Нека одморат сеа, па ќе се прават есапите, еден огромен дел од работата се заврши, секоја чест:bravobe:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.760
Поени од реакции
6.709
Презадоволен од победата иако ме падна Георгиевски на тикет, очекував барем 3 гола од него...нема врска...оваа победа отвора голема врата за висок пласман. То е тоа што треба да се прави на едно ЕП, победа кога најмногу треба, против директен конкурент, во прав момент. :oeoeoe: Останува рутински да си тепаме со ЦГ и да се обидат нешто да направат со Дојчланд мада не верувам тука да има простор за нешто повеќе од почесен пораз <5, да бидеме реални. И да е тесна утакмица, судиите нема да остават една Германија да изгуби клучини бодови со Македонија иако пред ЕП најмногу што сакав во групава е победа против нив :icon_mrgr: Само премака ми е што легенда како Штербик не е на ова ЕП, не знам колку имаше можност да го земат да изигра за нас, со класа голман шансите за повисок пласман ќе беа сосема реални. Борко е отпеана песна, браво за Раул што го седна на време на клупа, ако останеше, сигурно немаше да дојдеме до 11-11 првото.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.137
Поени од реакции
10.063
Ве читав до 10-та страна и си викам бива ли да има толку експерти бе, мамата. Милион луѓе, два милиона експерти. Да бев админ ќе ви ја затворев темава на саат-два ради ширење песимизам. :pos:

Да ги отворам сега последните две-три од истите ркачи ќе има пофалби и фалења. Хк-пу.

Очекував еден или два гола победа за нас. Ги фатив задните дваесет минути и ќеф ми е за победата. Следна Монтенегро, нив бар 4-5 гола да ги тепаме и мирно во втора фаза.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.135
Поени од реакции
8.414
момци дајте некој линк снимка од целиот мец
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ве читав до 10-та страна и си викам бива ли да има толку експерти бе, мамата. Милион луѓе, два милиона експерти. Да бев админ ќе ви ја затворев темава на саат-два ради ширење песимизам. :pos:

Да ги отворам сега последните две-три од истите ркачи ќе има пофалби и фалења. Хк-пу.

Очекував еден или два гола победа за нас. Ги фатив задните дваесет минути и ќеф ми е за победата. Следна Монтенегро, нив бар 4-5 гола да ги тепаме и мирно во втора фаза.
А шо требаше?, да има коментари во тие почетни страни од типот ЈЕЕЕЕ, СУПЕР СТЕ, НАЈБОЉИ.
Нормално е кога не оди да има критики, и требаше да има и да ги немаше.
Форум е, место за забава, секој да си даде мислење, без разлика дали на некого му се допаѓа или не.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ве читав до 10-та страна и си викам бива ли да има толку експерти бе, мамата. Милион луѓе, два милиона експерти. Да бев админ ќе ви ја затворев темава на саат-два ради ширење песимизам. :pos:

Да ги отворам сега последните две-три од истите ркачи ќе има пофалби и фалења. Хк-пу.

Очекував еден или два гола победа за нас. Ги фатив задните дваесет минути и ќеф ми е за победата. Следна Монтенегро, нив бар 4-5 гола да ги тепаме и мирно во втора фаза.
Изглеј го и првото полувреме па врати се на темата. Грмел Раул во соблекувална на полувреме.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.085
Поени од реакции
2.047
момци дајте некој линк снимка од целиот мец
Пред да ја гледаш снимката слушниго Луди Вујо.
http://www.balkan-handball.com/ehf-euro-2018/vujovic-pred-makedoniju-neka-su-oni-euforicni-ali-mediji-im-prave-problem/[DOUBLEPOST=1515885913][/DOUBLEPOST]
момци дајте некој линк снимка од целиот мец
http://www.ehftv.com/se/video/2018-01-13-fyr-macedonia-slovenia-fm
 
C

Castiel

Гостин
На место си е изјавава од Вујо пред натпреварот. Се што си кажа е вистина.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.137
Поени од реакции
10.063
@Ilumious @Tomasino океј е се тоа, ама превише очекувате очигледно.
Тешки нозе, прв натпревар, огромен притисок. 50% од овие што знаат дека игра првенствово очекуваат медал. Мислите дека играчиве не сакаат да победат со 10 разлика, дека сакаат да промашуваат зицери? Не ме јебете.

Бар ако ништо друго Томасино дава едни од најреалните согледувања, ама и он е преостар со критикине. Полека малку.

Со 30-35+ годишни играчи (повеќето се околу тие години) читај најстара репрезентација на првенството, со играчи кој што не се во некоја форма и повеќето греат клупа во некој клуб, со касапска репрезентација ко Словенија и притисок од навивачи и медиуми, јас сум презадоволен со победава. А најмалку е важно како е дојдено до неа и како се одвивала.

Така што кога ќе игра следната утакмица најдобро е да ја следите утакмицата, а пост утакмица пишете реферати за тоа што чинело, а што не. Глупо е да јадете трици за секоја грешка на секој играч, а потем да ги фалите и префалувате.

Најјакото е што драгонскај и пола од коментирачиве, ставаа 2ка во прогнозите и ќе сме губеле за по победата да одат со изјави: „едвај чекам/ многу сакам полуфинале и да ги плеснеме хрвативе/ најјаки сме“. :pos::pos::pos::pos::pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
@Ilumious @Tomasino океј е се тоа, ама превише очекувате очигледно.
Тешки нозе, прв натпревар, огромен притисок. 50% од овие што знаат дека игра првенствово очекуваат медал. Мислите дека играчиве не сакаат да победат со 10 разлика, дека сакаат да промашуваат зицери? Не ме јебете.

Бар ако ништо друго Томасино дава едни од најреалните согледувања, ама и он е преостар со критикине. Полека малку.

Со 30-35+ годишни играчи (повеќето се околу тие години) читај најстара репрезентација на првенството, со играчи кој што не се во некоја форма и повеќето греат клупа во некој клуб, со касапска репрезентација ко Словенија и притисок од навивачи и медиуми, јас сум презадоволен со победава. А најмалку е важно како е дојдено до неа и како се одвивала.

Така што кога ќе игра следната утакмица најдобро е да ја следите утакмицата, а пост утакмица пишете реферати за тоа што чинело, а што не. Глупо е да јадете трици за секоја грешка на секој играч, а потем да ги фалите и префалувате.

Најјакото е што драгонскај и пола од коментирачиве, ставаа 2ка во прогнозите и ќе сме губеле за по победата да одат со изјави: „едвај чекам/ многу сакам полуфинале и да ги плеснеме хрвативе/ најјаки сме“. :pos::pos::pos::pos::pos:
Никој од тука не очекува медал ама грешките во организирањето напад, преспорото движење и огромниот број промашени зицери во прво полувреме ако му сметале и на Раул не гледам зошто ние треба да ќутиме. Oстај ти Фејсбук фанови, багра за извоз имаме.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
Најјакото е што драгонскај и пола од коментирачиве, ставаа 2ка во прогнозите и ќе сме губеле за по победата да одат со изјави: „едвај чекам/ многу сакам полуфинале и да ги плеснеме хрвативе/ најјаки сме“. :pos::pos::pos::pos::pos:
Лошо сум сфатен, заборавив дека може да се сфати како хајп постот :D

Уопште не поврзано со утакмицава ми е или некое објективно мислење, онака постот ми беше што би сакал :D Чисто како да пишам дека сакам да ја ебам Моника Белучи...иако стојам на фактот дека нема шанса тоа да се случи :D

А да, тотално не бев оптимист за утакмицава секоја чест стварно ме изненадија и израдуваа со партијава (y)[DOUBLEPOST=1515887957][/DOUBLEPOST]Не ми беше за хрватите да ги тепаме, туку Лино да го тепаме :D
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.308
Поени од реакции
10.320
Послатки пари во живот не сум добил.Каква мангупарија од тренер имаме ние не сме свесни.Човеков да беше тука кога триото( Кире,Наумче,Миркуловски) беа во најјака форма ќе се случеа многу големи успеси.Мислам дека можеме многу првенствово , и не верувам дека ќе има опуштање.

Кога го седна она дно од голман на клупа знаев дека ќе ја вртиме МАНГУПИШТЕ
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.481
Поени од реакции
109.556
Јас искрено мислам дека Раул ќе ја сјебеше работата со тоа што го врати Борко да ги брани последните 7-8 а можда и кусур минути од мечот. Безвезно му го сјеба добриот ритам на Митревски и го врати летаргичниот Борко кој до крајот бранеше мизерно освен таа една што ја фати чинам на нерешено беше.

Се на се лоша утакмица за нас од квалитативен аспект, али кој го ебе тој дел кога најбитното го собравме, а тоа секако се бодовите. Со Црна Гора очекувам многу подобра и посигурна игра, инаку и јас мислам дека оваа утакмица ни беше малце во грч поради почетниот притисок, прва утакмица, битна башка бла бла кур се тресе.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.070
Поени од реакции
36.717
Настрана тие 3-4 зицер промашувања на Манасков во прво полувреме, али јас мислам дека 80% од утакмицата ја добивме со седнувањето на министерот на клупа. Настрана шо не фати ништо, па и незаинтересиран изгледаше, едвај мрдаше со тие шимпитки раце. Нула од голман, незнам Барса на шо дроги е да го држи таму само плата да им зима.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom