Cinedays

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.645
Викајте ме само за оние што имаат над 7.0 оценка на имдб (500+ гласа) и ги нема да се симнат од нет.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
А кај го гледаше @џимеј унгарскиов?

The Square обавезно, ама тешко да се организираме сите заедно тоа... јас утре ќе си купам карти.

Можеме на групно гледање на Killing of Sacred Deer или Happy End на Ханеке. Или на било кој од тие што ги предложи Златко. Мајка на Аронофски не знам дали би го гледал на Синедејс, ќе игра и во Синеплекс од 9-ти. Овие другиве се must, прејаки критики имаше Трите билборди надвор од Мисури на сите фестивали.

Официјалната селекција и не ми е баш позната од прва, треба убаво да разгледам. Гала премиерите се сврш. Треба убава програма си направам.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.002
Поени од реакции
34.527
Официјалната селекција и не ми е баш позната од прва, треба убаво да разгледам. Гала премиерите се сврш. Треба убава програма си направам.
Некако слабо ми делува, и официјалната, и СинеБалкан годинава. Ама затоа Гала премиерите надоместуваат. Реков, единствено On Body and Soul што го чекав, а ми го нема. И мноооогу ми е криво за Three Billboards... Многу! Требало реприза да стават.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.002
Поени од реакции
34.527
А нешто ко да не го видов Вуди Ален годинава, или само ми се причинува? Wonder Wheel имаше премиери по фестивали низ САД, баш ме зачуди што го нема. Прв пат откако памтам за Синедејс.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.109
Поени од реакции
9.940
има негде инфо за филмска критика да се пријавиме? :D гледам жири ставиле на сајт, ама нигде нема имејл за пријавување.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
А нешто ко да не го видов Вуди Ален годинава, или само ми се причинува? Wonder Wheel имаше премиери по фестивали низ САД, баш ме зачуди што го нема. Прв пат откако памтам за Синедејс.
Еј да, сега дури приметувам, Вуди го нема. Мислам ради тоа што премиерата ептен му беше сега есента во САД, обично сите на Вуди првен ги даваа на Кан и после повеќе месеци кај нас, дури памтам и повеќето негови имаа и скринери до ноември, овој покасно има премиера.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Топ 3 кои мислиш се? Ја не можам да одлучам што би гледала.
Killing of a Sacred Deer i Mother! se must.
Treto mesto za mene delat Shape of Water, poso moze da e hit and miss (Del Torro da udril na vizuelnost samo), so Happy End, poso Heneke u combo so Huppert.

Loveless go ima na torent vise.
Drugive onaka mi se, nemam nekoj hajp, moze da se pocekaat.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.002
Поени од реакции
34.527
Other Side of Hope е meh. Не си трошете пари за него, симнете си го.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.109
Поени од реакции
9.940
Other Side of Hope е meh. Не си трошете пари за него, симнете си го.
Мрш, филмот е топ. Од мене 3.5 или 4/5 доби, визуелна бомбона, добра музика, добра драма со чат пат по некоја смешка, прв филм на Каурисмаки што сум го гледал, се надевам и другите ќе бидат такви. Стварно не знам што е со 2.5-ката што си ја ставил. :(
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.002
Поени од реакции
34.527
Мрш, филмот е топ. Од мене 3.5 или 4/5 доби, визуелна бомбона, добра музика, добра драма со чат пат по некоја смешка, прв филм на Каурисмаки што сум го гледал, се надевам и другите ќе бидат такви. Стварно не знам што е со 2.5-ката што си ја ставил. :(
Колку само не! Визуелно ОК, се согласувам, музиката не ја забележав, значи не била WOW, ама колку беше само студен филмот, никаква емоција, ниеден карактер не ме натера да се грижам за него, а колку само ветуваше темата. Мене ми беше убер-здодевен, а јас сум личност кој ја обожува скандинавската кинематографија.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.109
Поени од реакции
9.940
Убер-здодевен е оној шведскион (претходниот филм на режисеров на The Square), али океј различни вкусови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom