Кладилница (Генерална дискусија)

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
@The King of Clay
Другар, не правиме муабет за секој можен тип од билтенот туку за одредени типови кои што самите си ги бираме.
Многу поголем е изборот на типови за фудбал.Како прво имаш повеќе мечеви, а како второ за секој меч имаш по 100+ типови по кладилнициве.Ваљда и тоа е пресудното зошто е подобар за кладење.
И немој да ми пишуваш примери со Фенер со 1.1 коефициент и слични, затоа што јас самиот пост над тебе пишав дека за таквите најотепани коефициенти е можеби и подобар тенисот.А исто можам да ти дадам примери од Надал,Новак,Мареј и нз кој друг каде што губеле со 1.1 кеофициент.
Правиме муабет за коефициенти кои што ќе ти ги размножат парите, а не за 1.1 кеофициент.Много полесно е во фудбалот, што сакаш можеш да кажуваш.
И не ми се верува дека и ти самиот си веруваш дека Рома-Интер ГГ со коефициент 1.54 е исто сигурна колку што е некој тенис со ист толкав коефициент.
Еве ти слики од последните 3 мои бинго тикети(Сабота,Вторник и минатата Недела), па види колку чисти типови имаат коефициент над 1.4
Прегледај го приврзокот 176442 Прегледај го приврзокот 176443 Прегледај го приврзокот 176444
Зависи Рома - Интер ГГ во која кладилница во Македонија ќе дадат таков коефициент и зависи на кој тенис ќе дадат 1.54 бидејќи често знаат да се тиња со квотите (во однос на оние онлајн за истиот меч).
Иначе се сложувам за тоа што во фудбал понудата на игри за еден меч е огромна, но тоа е чисто недостаток на SportLife и копачка што се кратки на понуда со тенис, онлајн има многу поголема иако се знае дека чиста игра на победник е "лек" за помирна глава.
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
@The King of Clay
Другар, не правиме муабет за секој можен тип од билтенот туку за одредени типови кои што самите си ги бираме.
Многу поголем е изборот на типови за фудбал.Како прво имаш повеќе мечеви, а како второ за секој меч имаш по 100+ типови по кладилнициве.Ваљда и тоа е пресудното зошто е подобар за кладење.
И немој да ми пишуваш примери со Фенер со 1.1 коефициент и слични, затоа што јас самиот пост над тебе пишав дека за таквите најотепани коефициенти е можеби и подобар тенисот.А исто можам да ти дадам примери од Надал,Новак,Мареј и нз кој друг каде што губеле со 1.1 кеофициент.
Правиме муабет за коефициенти кои што ќе ти ги размножат парите, а не за 1.1 кеофициент.Много полесно е во фудбалот, што сакаш можеш да кажуваш.
И не ми се верува дека и ти самиот си веруваш дека Рома-Интер ГГ со коефициент 1.54 е исто сигурна колку што е некој тенис со ист толкав коефициент.
Еве ти слики од последните 3 мои бинго тикети(Сабота,Вторник и минатата Недела), па види колку чисти типови имаат коефициент над 1.4
Прегледај го приврзокот 176442 Прегледај го приврзокот 176443 Прегледај го приврзокот 176444
Некако, малце утакмици пишуваш. Земи допиши уште 3-4-5-6 сигурно некогаш че бидиш добитен.
Инаку статистиката вели - на секој 100 тикети со 5 натпревари, само 1 е добитен.
Имаш фудбал со 1.9 и тенис со 1.9. Кај се поголеми шансите да добијаш? Размисли.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.141
Поени од реакции
37.312
Некако, малце утакмици пишуваш. Земи допиши уште 3-4-5-6 сигурно некогаш че бидиш добитен.
Инаку статистиката вели - на секој 100 тикети со 5 натпревари, само 1 е добитен.
Имаш фудбал со 1.9 и тенис со 1.9. Кај се поголеми шансите да добијаш? Размисли.
:pos::pos::pos::pos:

8 од 12 сум моментално во новата сезона, ситни добивки ништо посебно најголемата беше некни викендот 60 евра, али математиката од погоре ти е жива превара. Сите тикети беа со 5 или над 5 натпревари.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
:pos::pos::pos::pos:

8 од 12 сум моментално во новата сезона, ситни добивки ништо посебно најголемата беше некни викендот 60 евра, али математиката од погоре ти е жива превара. Сите тикети беа со 5 или над 5 натпревари.
Реално немаше благе везе, бидејќи можам да ти одиграм 100 тикети со 5 натпревари од кои 90 ќе бидат скоро сигурно добитни. Од друга страна може да се одиграат 100 000 тикети за кои може да се гарантира дека ниту еден нема да помине. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.909
Се чудам како е можно на толку многу следење тениси @Stefan-kobe да не можеш 1.5 коефициент да погодиш.Значи незнам колку пати сум прочитал онака да си убеден во типовите и коментарите околу мечот да ти се ок, а мечот ептен друг правец да фати.
Не го сфаќај ова како провокација.И ние со фудбаливе правиме киксови ама ајде ќе речеш таму 11 играчи има ама пак мислам дека тие тимови што ги следеме почесто не е проблем да ги погодиме, барем онака насоката на мечот.
Ма погодувам што ти е, само не постирам нон стоп па затоа така ти се чини. Вчера ја синглав Осака 2-0 ама не сакав да пишувам во темава да не налетам на некои експертизи у случај да тепа Кербер. Секако во Надал бев преубеден ради ботот Лајовиќ ама сељакот се тегавеше во прв сет како црево. :pov:[DOUBLEPOST=1504077630][/DOUBLEPOST]
Троицки има солидна техника и талент, само и тој не знај. И кондиција има. Ама ум нема.
Заедно со другарчето Фоњини се најголемите чочки шо заиграле тенис. Евер.
Фоњини ми е на прво место.
Леле Троицки бил талентиран :pos::pos: За што бе другар, за играње шах? :ROFLMAO:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.909
@Stefan-kobe Кој “фаворити“ да ги избегаваме денес? (мислам на тенисите)
Не знам како да ти одговорам на ова затоа што има катаљон парови. :D Според мене Гаврилова 19.5- е тип на денот, објаснив и вчера зошто, а исто мислам дека и Квитова ќе лета денес од турнирот, многу лошо игра. Корне сет и Гаврилова минус, тоа ми е планот денес за главен тикет. Е сеа од овие поситниве, Буста треба да добие, Шарапова, Фоњини иако со него се е можно... Ѕверев мислам дека ќе моча крв против Борна Чорич и дека малце е преценет по квотата, Чорич го зема и кондициониот тренер на Ноле тој ќелавиот ака Бобан Рајовиќ, Филгриш нешо така се викаше, така да би требало Борна да напредува од сега натака. Квотата на Троицки нема никаква смисла, ОЧАЕН е типот и има 800 порази по ред, другото све е жими кур. :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Не знам како да ти одговорам на ова затоа што има катаљон парови. :D Според мене Гаврилова 19.5- е тип на денот, објаснив и вчера зошто, а исто мислам дека и Квитова ќе лета денес од турнирот, многу лошо игра. Корне сет и Гаврилова минус, тоа ми е планот денес за главен тикет. Е сеа од овие поситниве, Буста треба да добие, Шарапова, Фоњини иако со него се е можно... Ѕверев мислам дека ќе моча крв против Борна Чорич и дека малце е преценет по квотата, Чорич го зема и кондициониот тренер на Ноле тој ќелавиот ака Бобан Рајовиќ, Филгриш нешо така се викаше, така да би требало Борна да напредува од сега натака. Квотата на Троицки нема никаква смисла, ОЧАЕН е типот и има 800 порази по ред, другото све е жими кур. :D
А што мислиш за Куевас со Џумхур?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.909
А што мислиш за Куевас со Џумхур?
Ваљда Џумхур по форма, ама кретенот не е од поверење. Куевас е катастрофален од април навака, Дамир во животна форма, така да ако би играл тогаш тоа би било за Џумхур.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.872
Поени од реакции
4.384
Чилиќ аматерот ме бутна само т.р 3-0,успеа од Сандрген да изгуби сет браво... Да му го ебам тој американскиот мустаќ......
Денес идам контрахендикепи и на Кербер и на Младенович,ужасни се и двете сезонава и на тврда.......
Кербер како што и реков ужасна искочи,Младенович прв сет го папна 6-3,ќе видиме наредниве што ќе напраи :)
 
M

MD_

Гостин
Само што изгледа намерно немаш спомнато дека тие процентите се надополнети со 11 души на терен, а не индивидуален спорт,тука фудбалот има огромна предност и вредност....во кратки црти квалитетот во тимскиот спорт полесно излегува на виделина.
Па и кошарката е тимски спорт не индивидуален а можните исходи на утакмицата се само 2 значи 50-50% за разлика од фудбалот каде има и нерешено
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Дискусијата кои спортови се подобри за кладење е поприлично дебилна, во смисла излегуваат не излегуваат. Финтата е кои спортови се најдобро покриени статистички од букмејкерите, па се непобедливи, како на пример НБА.

Ама терајте со дебилни приказни дека 1.20 коефициентите повеќе излегувале во фудбал отколку во тенис. Не можете подалеку да бидете од вистинското кладење.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Па и кошарката е тимски спорт не индивидуален а можните исходи на утакмицата се само 2 значи 50-50% за разлика од фудбалот каде има и нерешено
Не постои веќе бетсити кај нас, така да можни се 3 исходи на кошарката :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom