Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.908
Не е така, има одличен еднорачен бекенд и солиден сервис. Плус, гледам Гибс играла протов Чепеде на бетон, и ја дупнала главата.
Не е точно за Броуди ама ајде. Инаку мислам дека Гаврилова ќе ја прегази Кик.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.908
Лото ти се игра?
Не, али не гледам како Кик би земала повеќе од 5-6 гемови во мечов. Нема напад за да ја пробие Гаврилова, нема игра за да реагира на спиновите од форхенд на Дарија, нема сервис за да може лесно да освојува поени. На страна што менталниот склоп и е најслаба страна и склона е кон бродолом во голем дел од мечевите. Кик е една од тенисерките со најмногу изедени компири во женскиот тенис.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Не, али не гледам како Кик би земала повеќе од 5-6 гемови во мечов. Нема напад за да ја пробие Гаврилова, нема игра за да реагира на спиновите од форхенд на Дарија, нема сервис за да може лесно да освојува поени. На страна што менталниот склоп и е најслаба страна и склона е кон бродолом во голем дел од мечевите. Кик е една од тенисерките со најмногу изедени компири во женскиот тенис.
Ма сето тоа е така, ама сепак овер/андер типовите во тенис ми се 100% игра на среќа.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Член од
20 февруари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Се мислам на Имер да одиграм денес, освои сега еден Челенџер и на овој игра во одлична форма, Содерлинг му е тренер и откако соработува со него игра многу подобро од порано. Проблем е што Имер го гледав неделава, а ГГЛ го немам гледано, мада по резултатите би рекол дека е дрво со оглед на тоа дека од Данило Петровиќ изгуби на претходниот турнир.
Брат почесто кажувај од тенисиве. Јас саботата го изиграв Имер да изгуби на 1000, денеска Надал плуска.. :tvg:.
Првиов играше како да има менструација, а вториов ја има пишано + вкладилница :D.[DOUBLEPOST=1504039966][/DOUBLEPOST]Денеска поклон беше Janowicz - Majchrzak
http://www.tennisexplorer.com/match-detail/?id=1603462[DOUBLEPOST=1504040315][/DOUBLEPOST]Ја начекав во копачка на 151.5+
https://www.rezultati.com/utakmica/KCF8bBEN/#detalji
инаку секаде е 154.5+
За утре се игра и Троицки.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Брат почесто кажувај од тенисиве. Јас саботата го изиграв Имер да изгуби на 1000, денеска Надал плуска.. :tvg:.
Првиов играше како да има менструација, а вториов ја има пишано + вкладилница :D.[DOUBLEPOST=1504039966][/DOUBLEPOST]Денеска поклон беше Janowicz - Majchrzak
http://www.tennisexplorer.com/match-detail/?id=1603462[DOUBLEPOST=1504040315][/DOUBLEPOST]Ја начекав во копачка на 151.5+
https://www.rezultati.com/utakmica/KCF8bBEN/#detalji
инаку секаде е 154.5+
За утре се игра и Троицки.
Зошто да се игра Троицки утре ?
 
Член од
20 февруари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Зошто да се игра Троицки утре ?
Татко стана. Пари за детето че му треба сега :D.
Мислам дека е поспремен и подобар на тврда подлога од Комбос. И со поголемо искуство на вакви турнири. Коефициентот е ок.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.735
Поени од реакции
110.908
Брат почесто кажувај од тенисиве. Јас саботата го изиграв Имер да изгуби на 1000, денеска Надал плуска.. :tvg:.
Првиов играше како да има менструација, а вториов ја има пишано + вкладилница :D.
Еј ќути јас што е најтрагично на 28,5 го имав а не на основната 27.5, и на 5-1 сељакот Лајовиќ играше како последен меч во кариерата да му е. Ми се повраќа веќе и од Надал и од све тениско.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Татко стана. Пари за детето че му треба сега :D.
Мислам дека е поспремен и подобар на тврда подлога од Комбос. И со поголемо искуство на вакви турнири. Коефициентот е ок.
Во мизерна форма е, незнам по кој основ викаш дека е поспремен. Воопшто не се исплати на ретард ко Троицки на 1.60 да ставаш пари. Подобро избегни ја, па дури и 60 60 60 да тепа Виктор
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.172
Поени од реакции
11.301
Се чудам како е можно на толку многу следење тениси @Stefan-kobe да не можеш 1.5 коефициент да погодиш.Значи незнам колку пати сум прочитал онака да си убеден во типовите и коментарите околу мечот да ти се ок, а мечот ептен друг правец да фати.
Не го сфаќај ова како провокација.И ние со фудбаливе правиме киксови ама ајде ќе речеш таму 11 играчи има ама пак мислам дека тие тимови што ги следеме почесто не е проблем да ги погодиме, барем онака насоката на мечот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom