Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Јас не го потценувам Челзи, ама Матич за парите беше трансфер на сезоната.
а бе увалување беше, за истоте пари го земаа Бакојако, помлад, подобар, константен и уигран у ПЛ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.251
Ова е левелот за црниот Енди Керол.. Со вакви екипи ќе пука голчиња.. Ко ќе му дој некој појјак ќе го блокира цел напад на Јунајтед заради ограничената фудбалска интелегенција.. Офсајдот некни беше типичен пример

Мората дур играше финалиња ЛШ овај се караше со Миралаш за кој да изведи пенал против ВБА во битка за 9то место.. Не е ни Мората некое играчиште ама за коњот е Алберт Луке
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Изненадувачки од Мурињо да излезе со ваков состав :D Ваљда ќе почне да сфаќа дека може фудбал да играат, бар против босиве екипи од ПЛ. Само некако тенка клупа имаат вака, освен Ерера за дефанзивната двојка во средина и Марсијал за напред, квалитет на клупа нема.

Иначе, овие Вест Хем ми се типичен пример за тоа колку се преценети англискиве клубови, пред се мислам на овие што се на средина на табела. Тешки копачи имаат во екипа, никаква игра и поврзаност.

А за фанбојов на Барса, не ве разбирам како не ве мрзи да се објаснувате, абе ја што сум фан на Барса срам ме фаќа кога го читам. Деулофеу боље од Азар пиша пред некој ден, тука завршува секаква понатамошна дискусија
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Овој или е глуп или тренира,уствари до сеа мислев дека тренира али после коментариве:facepalm:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Неможиш по еден натпревар да заклучиш кој кого заебал, ќе си кажи времето со самите резултати за таа работа, само да ве потсетам да не го потценувате Челзи бидејќи Конте е многу спремен тренер и малце од малце да му се вратат играчите ќе почнат да победваат во конитунитет.
Потписот :pos:(y)(y)
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.251
Па реално подобри се без нивниот играч на сезона Херера кој е катастрофален играч во офанзива.. За фластери ќе му послужи на пацерот Жозе ама за останатото нема потреба од него
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Рашфорд ме бендисува шо презема иницијатива и пробува да влијае на играта, маста му ја извади на забалета, му фали зрелост ама на добар пат е
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Па реално подобри се без нивниот играч на сезона Херера кој е катастрофален играч во офанзива.. За фластери ќе му послужи на пацерот Жозе ама за останатото нема потреба од него
Ти ми си нов јунак на форумот. Не знам како те немав приметено порано, јас имам детектор за глупаци.
 
R

red.devil

Гостин
Има па и друга страна можда нешто не ваљаше во неговата глава, што му ја знаеш?!
Да беше само тој....

И не мислев на Мурињо под менаџмент и мисменаџмент туку на целиот менаџерски тим на чело со Вудвард па се до собирачите на топки и градинарите.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.251
Ја бомбардираа Биличовата одбрана со 2 гола мислам нема потреба да се одигруват останатите 37 кола нека му дат титулата на Јунајтед
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ти ми си нов јунак на форумот. Не знам како те немав приметено порано, јас имам детектор за глупаци.
Зашто изгледа не следиш Нба, дојди таму е забавата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom