Better Call Saul

Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Не гледа трета сезона никој? o_O

Две епизоди излегоа, вторава посебно беше врв. Los Polos Hermanos. :cool:
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Јас гледам ама гледам никој не коментира па и мене ме мрзи.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
сите се ложат на призон брејк....појма немаат што пропуштаат овде :)).
Ќе се воздржам од коментирање на досегашниве епизоди, нека си извози сезоната па ќе си прајме муабет .. Инаку лудило е во секој случај.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Овој Гас е мадер факер :). Некако делот со мајк ми е поинтересен
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Кое време излегуваат торенти?
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Можеби сум го спомнал ова и порано, но единствено нешто што ми крши филм е што дејството треба да се случува 5-6 години пред BB, а глумците се 5-6 години постари од кога ги видовме првпат во BB.
 
Член од
1 мај 2008
Мислења
89
Поени од реакции
47
Кое време излегуваат торенти?
Ponedelnik se emituva vo USA.
Vtornik ja ima na torrent. Za den dva se naogja i prevod.[DOUBLEPOST=1493683757][/DOUBLEPOST]
Можеби сум го спомнал ова и порано, но единствено нешто што ми крши филм е што дејството треба да се случува 5-6 години пред BB, а глумците се 5-6 години постари од кога ги видовме првпат во BB.
Majk e mnogu ostaren. Drugite gore-dolu se OK.[DOUBLEPOST=1493683992][/DOUBLEPOST]Ne znam nekoj dali slusnal... ama se razmisluvase za snimanje pomegju Better call saul i Rise of Gus... po mene, povekje akcija bi imalo vo Rise of Gus.
Jbg, mozi ke ja docekame posle Better Call Saul.
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Многу е тешко да се следи делот на Мајк и Гас, ништо не ми текнува од BB. :tapp:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
WoW последнава ми беше топ. Џими kick his brother ass :).

кој не ја гледа серијава одма да почне. Последнава сезона ми е лудница од кадри сцени дијалози топ. Моментално би ја ставил во моите топ 5 серии.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ја гледам редовно не сум искоментирал одамна, серијата мене лично ми е една од најдобрите, показател зошто ББ за мене е и долго ќе биде бр.1

Си има одредена публика на која цели, нема да ја гледа секој, но серијата е совршенство. Не би рекол дека е спора, туку методична, секој кадар, секоја сцена, секој дијалог е со некое значење, истите карактеристики што го правеа ББ ремек дело.

Иако се вика Better Call Saul веќе е јасно дека серијата е двострано следење на животите на Мајк и Џими се до моментот кога ги запознаваме во ББ. И не знам кој дел ми е поинтересен, зависи од епизода до епизода, некогаш ми се поинтересни Мајки и неговите сплетки со картелите особено сега откако Гас Фрингс настапи на сцена (еден од најдобрите негативци на ТВ), а некогаш ми се поинтересни правничките надмудрувања на Џими, Чак и екипата. Само што спомна некој погоре, тешко е да се сетиш на сите ликови и настани од ББ, морав да читнам на Википедиа за да се потсетам кој беше Дон Еладио ама после одма ми текна на сцената- Гас и крпата во ВЦ-то.

Последната епизода беше лом, како се излизга Чак, се измести од колосек тотално.
Баш ме интересира каде е Чак во времето кога Џими е веќе Саул во ББ, според мене има две сценарија- или е веќе умрен или е во лудница (со последнава епизода тоа станува доста веројатно сценарио). Можеби серијата ќе заврши така што Џими по настаните од ББ ќе сака да го види Чак уште еднаш во лудницата каде ќе биде затворен и така ќе го фатат, една моја претпоставка не мора да значи ништо.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Koja milf e Kim, inace odlicni prvite dve epizodi, drugite ke gi izgledam denovive. :D
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Последнава беше ептен јака, како го изработи Џими брат му, во судницата. :cuc:

И мене ми се некогаш појаките сцените со Мајк, посебно сега кога е и Густаво, ама некогаш дијалозите, пресвртите и ред други работи со Џими се ептен јаки. Ме потсетува на BB, каква серија значи беше, врв. :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom