Better Call Saul

Член од
8 октомври 2010
Мислења
144
Поени од реакции
103
Ја завршив 3та сезона, импресиониран сум од серијата како на времето од ББ. Баш ми е кеиф што го има истиот правец како и ББ комплетно двете сезони на на ББ не беа нешто посебно само се куваше се за да избувне во последите три сезони. Интересна е
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Ја завршив 3та сезона, импресиониран сум од серијата како на времето од ББ. Баш ми е кеиф што го има истиот правец како и ББ комплетно двете сезони на на ББ не беа нешто посебно само се куваше се за да избувне во последите три сезони. Интересна е
Првата сезона на ББ е легендарна, иначе Сал многу ми е спора, едвај до 8 епизода издржав иако можно е да ја продужам
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Единствено заедничко што имаат двете серии се Сал и некој други ликови...Сал си има посебен шмек, и да, малце по бавна е, ама и поради тоа е толку добра колку што е...во третата сезона го има Густаво Фринг, и серијава неизвесна беше за 4-та, така да мислам ќе се вжештат работите во оваа сезона, и доколку се добри рејтинзите, мислам дека ќе заврши серијава со 5-тата сезона...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.897
Единствено заедничко што имаат двете серии се Сал и некој други ликови...Сал си има посебен шмек, и да, малце по бавна е, ама и поради тоа е толку добра колку што е...во третата сезона го има Густаво Фринг, и серијава неизвесна беше за 4-та, така да мислам ќе се вжештат работите во оваа сезона, и доколку се добри рејтинзите, мислам дека ќе заврши серијава со 5-тата сезона...
Немора да заврши, ако сакаат можат да измислат други негативци кои ќе го продолжат животот на серијава после Волтер.
Гледаме како Џими работи у некоја сендвичара најверојатно пост Волтер Вајт периодот, може да убацат некоја личност поради која Џими ќе излезе од таму и ќе се врати на неговите работи.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Немора да заврши, ако сакаат можат да измислат други негативци кои ќе го продолжат животот на серијава после Волтер.
Гледаме како Џими работи у некоја сендвичара најверојатно пост Волтер Вајт периодот, може да убацат некоја личност поради која Џими ќе излезе од таму и ќе се врати на неговите работи.
Мислам дека имаше некои интервјуа во кои рекоа дека сакале серијава да има ист број на сезони како и ББ, така да не верувам да се продолжи повеќе од 5та ако воопшто има 5та сезона.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.897
Ја не верувам дека многу време ќе потрошат на Волтер Вајт, ќе изгледа како реприза на ББ...кој ти знае шо имат измислено.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Vince Gilligan has revealed one detail Breaking Bad he wishes he could change in light of the prequel Better Call Saul.
Vince Gilligan-“I’ll tell you a tricky one. Off the top of my head, there was some casual reference Saul Goodman made way back in Breaking Bad about being married twice or three times or something like that. That one has bedeviled us for sure. It was just a goofy throwaway line in an episode of BB where Saul Goodman talked about his second wife or some such and that has bedeviled us. We’re trying to figure that one out. When did he a wife? And who was the second wife? Who was his first wife? Blah blah blah. That was a tricky one.”
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Better Call Saul's Delayed Premiere Date
While AMC has not officially announced a premiere date for the series, Better Call Saul is expected to return in September of 2018

P.S.According to Gilligan , the next season will take on a darker tone, as it carries the main story closer to the events of Breaking Bad. There are also hints that the new season will delve further into the post-Breaking Bad adventures of “Cinnabon Gene.”
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
"Better Call Saul" Will Feature A Main "Breaking Bad" Character In Season 4

Vince Gilligan was tight-lipped on who might be returning to the series. According to The Wrap, at the AMC Summit Wednesday in New York City, Gilligan stated, “There’s a very important character from the ‘Breaking Bad’ era that we’re going to meet this year."
“Season 4 is so good,” he continued. “It gets darker, it gets richer. It’s still got funny in it, but on the Venn diagram of ‘Breaking Bad’ and ‘Better Call Saul,’ the overlap in the center is getting bigger and bigger.” Better Call Saul season 4 premieres on August 6 at 9 EST on AMC
:zloo:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ја ставија на Нетфликс?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom