Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
11 декември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
3
Во право си. Фала :) Иначе не сакам трет. Сакам ги двајцата или едниот ... Не знам сега :toe:
 
B

bLiZanaCi

Гостин
леле истово ми се има случено,ама јас се скарав со дечко ми,а другар му само што се обидов да му кажам ме откачи,иако и тој претходно ми даваше такви знаци и мислев дека ќе биди нешто.Само го изгубив дечко ми.....
незнам...сепак...твојава ситуација е за мала нијанса подруга,ама еве сега е распуст па обиди се да се стабилизираш и стварно да сватиш што сакаш,гледам дека си тврдоглава како мене :smir:
КИСС
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Ne me svakjate.. Ja go sakam dechko mi, ama ne znam na koj nachin. Nie trojca sekogash sme zaedno, ja so drugar mu ucham znachi, non stop sme zaedno po 15h na den. A so dechko mi ne znam, super e i so nego, se gleda deka me saka i se toa. Znachi nie 3 sekogash zaedno izleguvame i sega ovie 3-4 meseci koga pochna shkolska godina povekje sum so drugar mi/mu nego so dechko mi... I sega shto da kazham :s a porano ne napravivme nishto zashto ne sme se poznavale dovolno ili ne bevme tolku bliski, a potoa drugar mu, t.e. dechko mu go prashal za mene i pochnavme togash da izleguvame i po nekoi 2 nedeli se fativ ja so drugar mu. T.e dechko mi. I sega kako vo nekoj triagolnik da sum. Povekje mislam na drugar mi, otkolku na dechko mi. lellele nikogash vaka ne mi se sluchilo. I nemam mnogu iskustvo imam 17god. ushte malku 18 :) :S i ne znam sega shto da pravam. Nikogash ne sum imala toklu dolga vrska, i chuvstvuvam gushenje.. Podolga od 3 meseci i ne neshto ne znam ozbilno ili da e .. pojma nemam :S



Ne me trgnal nikoj, so dvajcata ne sum ni skarana i imam super komunikacija... I + toa mislam deka i drugar mu/mi chuvstvuva neshto. Samo ne kazhuva, od istata prichina shto i jas. I ne planiram da kazham na nikogo. Izgleda najdobro e da se trgnam od se :)
Како сакаш свати ме, ама мислам дека си изгорена за внимание, како од двајцата другари, така и овде. Не дека не знаеш што сакаш, многу добро знаеш ( претпоставувам некој сосема трет) што сакаш, само ова го правиш со нив, а на некој начин и со нас на форумов, заради внимание.
Можиш да ми објаснуваш до утре, ама јас и ти( во тебе) знајме на што мислам:smir:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Во право си. Фала :) Иначе не сакам трет. Сакам ги двајцата или едниот ... Не знам сега :toe:
Убаво ја викам нека ги мува дваицата, вие мислите дека се заебавам. И се гледа у очи дека ги сака дваицата. Несака трет. гаддемет! (шибам англиски)
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Убаво ја викам нека ги мува дваицата, вие мислите дека се заебавам. И се гледа у очи дека ги сака дваицата. Несака трет. гаддемет! (шибам англиски)
подобро 5 па нека оформи еден КК а таа нека биде тренерот...
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
DamnedAndDivine ти девојче си сиромашна со искуства па затоа сега ова што ти се случува е за тебе чудо.ко да сакаш да пробаш и со другар му ама да не разбере дечкото.па така ке бидеш некое време но да знаеш ке мора да те разочарам ке има несреќен крај.ке раскинеш со едниот и со другиот.па ке се слушаш некое време....абе детски глупости.
инаку што и да ти кажеме ако си решила ти да пробаш како е ке пробаш.
и незнам колку може да не разбереш нас што сме го поминале тоа кога ти кажуваме добронамерни совети.но мислам дека ти си имаш нешто увртено у глава и кај и да е ке го направиш тоа.ке пробаш со другар ти од клас а ке сакаш да го задржиш дечко ти.ама да ти кажам на крај се ке се дознае.
пробај изглупирај се и тоа е дел од искуството.

Добар Мики, ај...Ако имаш мувано толку цури и си еб*ч, нема да бараш девојки преку форум или мсн. Ова испаѓа као поракине на АТВ (мислам така се виакше телевизијата)- "Млад, потентен, набилдан, секси дечко бара девојка со бујни гради и убава фаца".
Да, секако дека таков дечко ќе моли за цура преку смс...шетња.

хахаах лепи,ако гледаш АТВ и ги читаш пораките јас не гледам АТВ и не читам такви пораки.
и немој да ми даваш совети каде да барам,уживај не се замарај со мене.премногу лично и серјозно си го сватил форумот.:baeh:


п.с.сега читам на форумот кај другата тема за другарство помеѓу машко и женско,нешто слично напишав јас порано на оваа тема па излегоа некои и ме направија ебач,ми бришеа мислење.а таму гледам не коментирате на такви како мене што напишале свое мислење,не и бришете пораки....не сте фер.

Ne me svakjate.. Ja go sakam dechko mi, ama ne znam na koj nachin. Nie trojca sekogash sme zaedno, ja so drugar mu ucham znachi, non stop sme zaedno po 15h na den. A so dechko mi ne znam, super e i so nego, se gleda deka me saka i se toa. Znachi nie 3 sekogash zaedno izleguvame i sega ovie 3-4 meseci koga pochna shkolska godina povekje sum so drugar mi/mu nego so dechko mi... I sega shto da kazham :s a porano ne napravivme nishto zashto ne sme se poznavale dovolno ili ne bevme tolku bliski, a potoa drugar mu, t.e. dechko mu go prashal za mene i pochnavme togash da izleguvame i po nekoi 2 nedeli se fativ ja so drugar mu. T.e dechko mi. I sega kako vo nekoj triagolnik da sum. Povekje mislam na drugar mi, otkolku na dechko mi. lellele nikogash vaka ne mi se sluchilo. I nemam mnogu iskustvo imam 17god. ushte malku 18 :) :S i ne znam sega shto da pravam. Nikogash ne sum imala toklu dolga vrska, i chuvstvuvam gushenje.. Podolga od 3 meseci i ne neshto ne znam ozbilno ili da e .. pojma nemam :S



Ne me trgnal nikoj, so dvajcata ne sum ni skarana i imam super komunikacija... I + toa mislam deka i drugar mu/mi chuvstvuva neshto. Samo ne kazhuva, od istata prichina shto i jas. I ne planiram da kazham na nikogo. Izgleda najdobro e da se trgnam od se :)
ова ми личи на она што го кажав дека нема другарство помеѓу машко и женско.
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
3
Како сакаш свати ме, ама мислам дека си изгорена за внимание, како од двајцата другари, така и овде. Не дека не знаеш што сакаш, многу добро знаеш ( претпоставувам некој сосема трет) што сакаш, само ова го правиш со нив, а на некој начин и со нас на форумов, заради внимание.
Можиш да ми објаснуваш до утре, ама јас и ти( во тебе) знајме на што мислам:smir:
Хахахах мислиш дека прашувам глупости само за да ми пишувате вие ? Ок више не пишувам ништо. А имам ја големо внимание од дечко ми што ме гуши тоа, за твоја информација.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Хахахах мислиш дека прашувам глупости само за да ми пишувате вие ? Ок више не пишувам ништо. А имам ја големо внимание од дечко ми што ме гуши тоа, за твоја информација.
Не бе чупе, јас само те окарактеризирав каква личност си. Додуша можи и до годините е, и сега си на седмо небо дека си посакувана од поќе души....ај нема врска. Иначе пишувај си, таман работа форумов за што е друго. Не ми пречиш ич:smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
хаха.абе ме фати некој перјод не шетам не барам ко порано.порано не се вртев дома...ама ти викам еве перјодов не сум боцнал ништо.друг проблем ми е што немам некој другар да ми парира со слични ловечки манири:wink:,сите се некако флегми.им е страв да и проговорат први на девојка,не се комуникативни.
не се запознаваат се чекаат на готово.а јас сум човек од акција,ама сам не ми се прави акција.
Не ти треба секс. Ти треба љубов, т.е. продуховеност.

Сам велиш: „сам не ми се прави акција“. Верувај, не ти се прави акција ни со некој друг другар заедно, зашто до сега си можел сам. Сега си го надминал тој период кога бараш само секс и сакаш нешто повеќе, т.е. нешто подлабоко.

Е па спремен си за љубов. :)

Во секој случај, за да добиеш љубов, не е доволно само да си вешт во креветот. Треба и да си вешт во животот.

Со други зборови, потребно е да имаш и друштвени способности - да си ведар, духовит, успешен, со добри манири... Накратко, да го имаш сè она што секоја мајка би посакала да го има кај својот зет :smir: Нормално, добрата финансиска поткованост не пречи, нели... :smir:



Но, за да не одиме толку далеку, мислам дека ова е следниот чекор. Прво, најди си хоби што многу сакаш да го работиш. Може да биде што да е, само биди сигурен дека тоа го сакаш. И предај се целосно на тоа.

Потоа, живеј го животот како и до сега: ако видиш некоја девојка, макар и другарка да ти е, ако посакаш да ја однесеш во кревет, направи го тоа. Ако имаш нешто што е лично твое (хобито), што не зависи од тоа дали девојката ќе сака да поминува време со тебе или не, секогаш имаш нешто на што ќе се наслониш, ако работите се расклатат во меѓучовечките односи.

Тоа би требало да трае онолку време, додека вистинската девојка не те забележи и не сфати дека ти си добар партнер за неа. Со други зборови, немој да ја бараш вистинската девојка - остави таа да те најде тебе.

И верувај, на вистинската нема да ѝ пречи што ти секоја жена ја гледаш како потенцијална партнерка, туку напротив, ќе сака да си докаже и себеси и на сите други жени дека таа ти е доволна, т.е. ќе се потруди да те задоволи на секој можен начин. А ако ти си го имаш хобито и му го даваш својот интерес, ќе добиеш сојузник во решавање на сите твои љубовни проблеми (т.е. вистинската) и ќе можеш да ѝ препуштиш таа да се занимава со тоа.



Е па, добредојде во светот на пораснатите. :helou:
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Не ти треба секс. Ти треба љубов, т.е. продуховеност.

Сам велиш: „сам не ми се прави акција“. Верувај, не ти се прави акција ни со некој друг другар заедно, зашто до сега си можел сам. Сега си го надминал тој период кога бараш само секс и сакаш нешто повеќе, т.е. нешто подлабоко.

Е па спремен си за љубов. :)

Во секој случај, за да добиеш љубов, не е доволно само да си вешт во креветот. Треба и да си вешт во животот.

Со други зборови, потребно е да имаш и друштвени способности - да си ведар, духовит, успешен, со добри манири... Накратко, да го имаш сè она што секоја мајка би посакала да го има кај својот зет :smir: Нормално, добрата финансиска поткованост не пречи, нели... :smir:



Но, за да не одиме толку далеку, мислам дека ова е следниот чекор. Прво, најди си хоби што многу сакаш да го работиш. Може да биде што да е, само биди сигурен дека тоа го сакаш. И предај се целосно на тоа.

Потоа, живеј го животот како и до сега: ако видиш некоја девојка, макар и другарка да ти е, ако посакаш да ја однесеш во кревет, направи го тоа. Ако имаш нешто што е лично твое (хобито), што не зависи од тоа дали девојката ќе сака да поминува време со тебе или не, секогаш имаш нешто на што ќе се наслониш, ако работите се расклатат во меѓучовечките односи.

Тоа би требало да трае онолку време, додека вистинската девојка не те забележи и не сфати дека ти си добар партнер за неа. Со други зборови, немој да ја бараш вистинската девојка - остави таа да те најде тебе.

И верувај, на вистинската нема да ѝ пречи што ти секоја жена ја гледаш како потенцијална партнерка, туку напротив, ќе сака да си докаже и себеси и на сите други жени дека таа ти е доволна, т.е. ќе се потруди да те задоволи на секој можен начин. А ако ти си го имаш хобито и му го даваш својот интерес, ќе добиеш сојузник во решавање на сите твои љубовни проблеми (т.е. вистинската) и ќе можеш да ѝ препуштиш таа да се занимава со тоа.



Е па, добредојде во светот на пораснатите. :helou:
добро најдов :) ме изненади твојот агол на гледање на работиве.ретко вака да се сретне човек со вакво размислување :bravo:
 
Член од
13 октомври 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Zdravo dechki, mi treba sovet vo vrska so mojata devojka. Zaedno sme vekje 7 meseci i sakam da napravam cekor napred. Pred nekoja vecer otidovme kaj mene, sednavme vo dnevnata se beshe kako shto treba... Pochnavme so "predigrata", ja soblekov od polovinata nagore... na shto taa ne praveshe nikakvi problemi. Da ne navleguvame detalno... :) Ova mi se ima deseno po vtor pat taka da prekinuva koga probuvam da se simnam podolu ... Posledniot pat ja prashav zoshto prekinuva, a taa ne mi odgovori nishto ... Se beshe spored mene NAJDOBRO, i mislev deka toa e praviot moment... svekji, vecera, vino .. itn ... Zoshto bi pravela taka??? Vo koj e problemot ???
P.S. Taa e nevina.
10x
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
епа ....во тоа п.с. се си кажал,невина е брат.
и незнае како да се понаша и мислам дека не е сигурна да го направи тој потег или тој чекор со тебе.ем сака ем се плаши.
не ја форсирај,кога ке се осети таа спремна ке приметиш и ке имате секс.биди внимателен кон неа,и не запињај ко вол :) дај и време и разговарај со неа.

како стоиш ти со сексуалното искуство?си имал ли порано таква ситуација(мислам да си и прв?)

П.С.не се понашај ко сељак ако нема крв на првата вечер не дигај паника,не е ништо страшно.поздрав и среќно.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.556
Поени од реакции
33.803
neo[t];3219062 напиша:
Zdravo dechki, mi treba sovet vo vrska so mojata devojka. Zaedno sme vekje 7 meseci i sakam da napravam cekor napred. Pred nekoja vecer otidovme kaj mene, sednavme vo dnevnata se beshe kako shto treba... Pochnavme so "predigrata", ja soblekov od polovinata nagore... na shto taa ne praveshe nikakvi problemi. Da ne navleguvame detalno... :) Ova mi se ima deseno po vtor pat taka da prekinuva koga probuvam da se simnam podolu ... Posledniot pat ja prashav zoshto prekinuva, a taa ne mi odgovori nishto ... Se beshe spored mene NAJDOBRO, i mislev deka toa e praviot moment... svekji, vecera, vino .. itn ... Zoshto bi pravela taka??? Vo koj e problemot ???
P.S. Taa e nevina.
10x
Во таква ситуација баш и нема на кој да се препише замислениот проблем.
Можеби едноставно не е спремна. И, колку и да се трудиш околу атмосферата односно собата и свеќите не е битно. Треба да се сконцентрираш на неа, не на алиштата по кој редослед ќе ги соблечеш. Значи жешка предигра, да ја запалиш па ни самиот нема да заприметиш кога ќе ви ги снема алиштата.

:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom