Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ама тој сега нема доверба, ако девојката го избрише профилоот на фејсбук тогаш смета дека довербата ќе си дојде на пристојно ниво:nesum:
Пред тоа требало да си мисли на последиците...
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.556
Поени од реакции
33.803
Во врска сум 9 месеци.
Не е проблем ама сакам совет.

Мислите ли дека е правилно следново:

  • И забранив да има профил на ФБ
  • Го знам пассот нејзин на МСН
А јас:

  • имам профил на ФБ
  • и не и го давам пасвордот мој од МСН
Еден период напињаше да и го дадам пассот мој но јас не го дадов а како причина ја наведов дека имам бизниси и муабети( мои приватни работи) за кои таа а и некој друг не сакам да ги знае. Е сега испаѓа дека јас не сум феР, секогаш е по мое и слично + и сум бил сомнителен:)


На листа на мсн, имам другарки со кои опуштено се зезам, контактирам. Почнуваат со како си дарлинг, злато, на крај тс ова она...
Све тоа е другарски ама мислам дека таа тоа нема да го свати...

Вие шТо мислите,да и го дадам пассот или не ... ?
Само да се вмешам. Не го давај. И, на прав пат си. Година и неколку месеци сум во врска, па исто е.
Буквално.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Mislam deka ne treba da si zabranuvate raboti, ako ne vazat za dvajcata. Zabranetoto e poslatko, pa mislam deka moze da predizvikas kontraefekt odnosno, da posaka da pravi odredeni raboti, samo zatoa sto e ljubopitna i za tvoj inaet.

Pocnete da si veruvate eden na drug.
Ponatamu, mislam deka so `drugarkite` na msn, ne si bas nesto drugarski nastroen. :back:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.556
Поени од реакции
33.803
Mislam deka ne treba da si zabranuvate raboti, ako ne vazat za dvajcata. Zabranetoto e poslatko, pa mislam deka moze da predizvikas kontraefekt odnosno, da posaka da pravi odredeni raboti, samo zatoa sto e ljubopitna i za tvoj inaet.
Maлку е ова генерализирање. Индивидуално е.
Значи може да делува како контра ефект љубоморноста, као забранетото послатко, но може да е turn on. Kao се грижам за тебе, љубоморен сум, пошо доста ми значиш.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Maлку е ова генерализирање. Индивидуално е.
Значи може да делува како контра ефект љубоморноста, као забранетото послатко, но може да е turn on. Kao се грижам за тебе, љубоморен сум, пошо доста ми значиш.
Zabrana za socijalna mreza - ova go narekuvas griza?
Ne znam koja bi sakala volku da ja `grizite`. :)
Vo drugi uslovi bi se soglasila so tebe, deka moze i da pretstavuva griza, ama vo slucajov so facebook lici na infantilen strav.:back:
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Maлку е ова генерализирање. Индивидуално е.
Значи може да делува како контра ефект љубоморноста, као забранетото послатко, но може да е turn on. Kao се грижам за тебе, љубоморен сум, пошо доста ми значиш.
Heма везе, љубомората е прашање на его трипот и чиста себичност. Ако си љубоморен значи се сакаш самиот себе многу а слабо ти е егото да трпиш недостаток на контрола и се нервираш.
Дај му слобода најмногу на другиот па да видиш со како памет е навистина дали е ебач/ка на страна или не па одлучи си дали тоа ти одговара или не. Као што викаат дај и малку простор да летне после треси ја од земја ако не ти се допаѓа. Бидејќи тоа највеќе боли... хехехе
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Росонери на прав пат си !

Нејзиниот МСН и Фејсбук можат да бидат употребени против тебе !!!
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Читам и неможам да им поверувам на очиве!!! неможам...Па добро бе мајку му уште ли со тие глупи работи и кавги тон врски се расипаа на тој начин.Поради срањето фејсбук врски се расипуваат господе мој...
Какви се тие работи јас имам профил на фејсбук таа нема јас и го знам пасвордот на мсн таа мене не ми го знае! е одсекогаш сум мразела овакви неправдини ... Кој кур ти да имаш фејсбук она да нема кој кур ти и знаш пасворд нејзин она тебе не??? или бидете рамноправни во врската кога веќе тргнала на командување и слични срања што не ги поддржувам или продолжете ја истата на похармоничен и опуштен начин.
се извинувам за речников ама неможев да се воздржам!
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Какви се тие работи јас имам профил на фејсбук таа нема јас и го знам пасвордот на мсн таа мене не ми го знае! е одсекогаш сум мразела овакви неправдини ... Кој кур ти да имаш фејсбук она да нема кој кур ти и знаш пасворд нејзин она тебе не??? или бидете рамноправни во врската кога веќе тргнала на командување и слични срања што не ги поддржувам или продолжете ја истата на похармоничен и опуштен начин.
се извинувам за речников ама неможев да се воздржам!
Се сложувам со тебе, убаво рече и нема зашто да се извинуваш пошто не е страшно да се изнервираш за ваква работа, нерамноправност во врска и криење работи... ти можеш да и читаш неа на фб и на мсн кога сакаш да можеш да се стаиш од кај неа а она не, епа браос за неа што ти дозволува! ццц...
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво.

Одам со дечко ми 2 години. Некако во последно време станав доста љубоморна и му реков да избрише Facebook бидејќи добив чувство дека флертува со доста девојки. Ме послуша и го избриша.

Сега и му забранив да се гледа со една негова другарка поради истата причина.

Незнам како да видам дали стварно се обидува да ме вара или :jaj:
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Здраво.

Одам со дечко ми 2 години. Некако во последно време станав доста љубоморна и му реков да избрише Facebook бидејќи добив чувство дека флертува со доста девојки. Ме послуша и го избриша.

Сега и му забранив да се гледа со една негова другарка поради истата причина.

Незнам како да видам дали стварно се обидува да ме вара или :jaj:
А можда само требит да си го намалиш нивото на параноја, да се ѕирниш на огледало и да сфатиш дека не си ништо различна од сите други, и не смееш на никого да му забрануваш такви работи.

Искрено, жал ми е што дечко ти не те откачил до сега. И се чудам зошто не го направил истото...

И жал ми е шо пишам ваков пост, али мислам дека ти е заслужено.

едит (ова генерално го кажувам, не само за тебе): на кое ниво си ја спуштивме свеста, кога дозволуваме јавен сервис да ни уништува врски? Се имате прашано?
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Здраво.

Одам со дечко ми 2 години. Некако во последно време станав доста љубоморна и му реков да избрише Facebook бидејќи добив чувство дека флертува со доста девојки. Ме послуша и го избриша.

Сега и му забранив да се гледа со една негова другарка поради истата причина.

Незнам како да видам дали стварно се обидува да ме вара или :jaj:
сигурна ли си дека го има избришано да не немаш само ти пристап?
со другарката ако има тој некое чуство према неа можеш ти да забрануваш колку сакаш тој пак ќе ја гледа..изгледа имаш приметено дека на вашата врска и доаѓа крај па пробуваш на било кој начин да е спасиш а со тие забрани малку тешко само ќе го убрзаш процесот..
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Здраво.

Одам со дечко ми 2 години. Некако во последно време станав доста љубоморна и му реков да избрише Facebook бидејќи добив чувство дека флертува со доста девојки. Ме послуша и го избриша.

Сега и му забранив да се гледа со една негова другарка поради истата причина.

Незнам како да видам дали стварно се обидува да ме вара или :jaj:
Колку сте глупи девојките :tapp:
Јас ќе ти кажам, ако му го работиш ова, НАМЕРНО ЌЕ ТЕ ИЗНЕВЕРИ !
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
109
Поени од реакции
24
Здраво.

Одам со дечко ми 2 години. Некако во последно време станав доста љубоморна и му реков да избрише Facebook бидејќи добив чувство дека флертува со доста девојки. Ме послуша и го избриша.

Сега и му забранив да се гледа со една негова другарка поради истата причина.

Незнам како да видам дали стварно се обидува да ме вара или :jaj:
Оф леле со тоа варајне!!!
Ке го фатиш на дело и чиста работа!!!
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Аха го избришал фејсбукот како да не.
Имам и ја другари и другарки што као демек бришат профил а уствари одма прават друг.
Ти девојко само легај на тоа уво. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom