Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Извини дечко да те прашам нешто...ти е страв да не те извара женска ти,дека ке те повреди ???

Ако е така,побрзо ке те извара ако и се праиш шериф...ако си муж седни прај муабет со неа мушки за сите проблеми и што не сакаш да ти прави и крај,не знам што има да и забрануваш профил на ФБ...или изгледа премногу си љубоморен,,,:toe:
За првово:Од тоа ни најмалку. Ако е некој пофраер од мене, нека повели, ако може нека ја земе...:wink:
Истото шо ќе направи на фејсбук може да го направи и на било каков начин:мсн,телефон... Не се плашам ни најмалку дека ќе ме вара само таква личност сум.( читај доле.)

За второто: Може да се каже дека сум малку повеќе љубоморен тип. За да немаме проблеми и непотребни кавги и кажав дека не сакам да има ФБ, седнавме разговаравме и средивме работа.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Aууу ..до кај стаса работава ејјј не ми се верува:)
20 поста напишав денеска ..:pos2:

Ќе се поправам во иднина.:) Фала за советите. Го решив проблемот ...следејчи :helou:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Aууу ..до кај стаса работава ејјј не ми се верува:)
20 поста напишав денеска ..:pos2:

Ќе се поправам во иднина.:) Фала за советите. Го решив проблемот ...следејчи :helou:
Глеаш коа се сака се се може :wink:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
За второто: Може да се каже дека сум малку повеќељубоморен тип. За да немаме проблеми и непотребни кавги и кажав дека не сакам да има ФБ, седнавме разговаравме и средивме работа.
Знаеш ли колкава е разликата од болдираното до и забранив???
Иста како од вистински фраер до "фраер".
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Знам. Ама ми скурчи од пишување на темава. Волку 2 месеца уназад немам постови.

Сакам да кажам дека грешно се изразив во врска со ФБ, и дека makedonka 1985 е во право. :)

Последен мој пост во темава.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Во право си.
Си билдам его ..капираш.:vozbud:
Видов по ланецот :pos:
п.с.На крај ќе си останеш и без его и без девојка :ѓавол1:иначе си ја утнал темата, еве ти ја вистинската

п.п.с.Не ми дообјаснувај на профил :dudlac: Ако те мрзи да пишуваш на темава во која ТИ бараш совет нека те мрзи и да пишуваш на мој профил.
 
C

cige

Гостин
Извини дечко да те прашам нешто...ти е страв да не те извара женска ти,дека ке те повреди ???

Ако е така,побрзо ке те извара ако и се праиш шериф...ако си муж седни прај муабет со неа мушки за сите проблеми и што не сакаш да ти прави и крај,не знам што има да и забрануваш профил на ФБ...или изгледа премногу си љубоморен,,,:toe:
зошто љубомората прва ти збрмчи во глава?
а што ако ја изгубил довербата?
па 9 месеци веќе не се заебанција и плус тоа дечкото е 19 години, можеби рано е да се каже сериозна врска во буквална смисла ама па и не е пубертетска забава:nesum:
можеби има докази за некои флертови што не смеат да постојат, што ќе кажеш за ова:salut:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
зошто љубомората прва ти збрмчи во глава?
а што ако ја изгубил довербата?
па 9 месеци веќе не се заебанција и плус тоа дечкото е 19 години, можеби рано е да се каже сериозна врска во буквална смисла ама па и не е пубертетска забава:nesum:
можеби има докази за некои флертови што не смеат да постојат, што ќе кажеш за ова:salut:
Па според она фашистичкото не може да има ФБ...кој ташак е тој да и го контролира животот,изгледа сеуште не ја сфатил поентата на вистинската врска...пошо вистинската врска се базира врз доверба мегу партнерите.

Ако не е доволно зрел за врска,нека не се фака со девојката :toe:
И ако има докази за некое флертови не е решение да и забрани да има ФБ,да ја контролира како да живее девојката...
 
C

cige

Гостин
Баце, кога си дошол на ниво да ставаш забрани.... треба да се запрашаш што не е во ред со тебе.

Чоек сам треба да е свесен што сака во животот, со сила на чоек можиш да му земиш, неможиш да му дајш (ќе го фрли по 10 метра)...

И немам намера да ти реплицирам повеќе, само треба да си размислиш тро за последиците од одредени постапки.
Не не не :nenene:
сакаш да кажеш дека проблемот е во него :pos2:
буквално кажано дека треба да престане да ја контролира врската? да глуми наивност?
или можеби сосема спротивно, мекиот карактер да го смени?
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Па според она фашистичкото не може да има ФБ...кој ташак е тој да и го контролира животот,изгледа сеуште не ја сфатил поентата на вистинската врска...пошо вистинската врска се базира врз доверба мегу партнерите.

Ако не е доволно зрел за врска,нека не се фака со девојката :toe:
И ако има докази за некое флертови не е решение да и забрани да има ФБ,да ја контролира како да живее девојката...
Грешно се изразив..:wink:
Еве како е вистинската верзија.
За да немаме проблеми и непотребни кавги и кажав дека не сакам да има ФБ, седнавме разговаравме и средивме работа.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Грешно се изразив..:wink:
Еве како е вистинската верзија.
Да де прочитав,ама му пишав јас како било пред тоа на членот што ме реплицираше :wink:

И убаво е да знаеш дека вистинската врска полна со љубов и разбирање се базира на мегусебна доверба (мегу тебе и девојка ти) :wink:
 
C

cige

Гостин
Па според она фашистичкото не може да има ФБ...кој ташак е тој да и го контролира животот,изгледа сеуште не ја сфатил поентата на вистинската врска...пошо вистинската врска се базира врз доверба мегу партнерите.

Ако не е доволно зрел за врска,нека не се фака со девојката :toe:
И ако има докази за некое флертови не е решение да и забрани да има ФБ,да ја контролира како да живее девојката...
ама тој сега нема доверба, ако девојката го избрише профилоот на фејсбук тогаш смета дека довербата ќе си дојде на пристојно ниво:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom