Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

B

black angel

Гостин
Ако си фраер, пријди му кога е со сите и кажи му пред сите. Тоа може да се изведе и така што ќе го оттргнеш малку од сите, т.е. да се сврти накај тебе и да му кажеш нешто како „Здраво. Многу ми се допаѓаш и би сакала да се запознаеме. Здраво, јас сум _______. Ти како се викаш? И дали би сакал да излеземе некогаш?“

Ако си пообична, причекај го кога е сам (кога си оди накај дома или слично) и тогаш кажи му го истото.
ja sum dovolno luda mu go kazam toa ama neznam kako ke izreagira toa mi e strav
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
ja sum dovolno luda mu go kazam toa ama neznam kako ke izreagira toa mi e strav
Е што ти е страв? Да не избега?

Ако избега, значи не е достоен за тебе. Значи една проба повеќе.

А ако е паметен, ќе се заинтересира за тебе и ќе сака и тој тебе да те запознае.



Само храбро и фронтално. Со среќа. :helou:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
aj pomos!vaka mi se dpoaga edno momce od kaj mene vo skolo celo vreme se gledame ama neznam kako da mu prijdam ili nekoja od moite drugarki da mu kaze nesto ama sto?prbolemot e toa sto nikoja od nas ne se znae so nego licno.so da pravam,sto da mu kazam?help!:smir:
Ехх што женски ќе бевте, обично сте прави “лисици“ коа кроите некој планови, што се случува последно време со вас :smir:


Како брат на сестра, те советувам да почнеш со стандардни ишарети преку разменување погледи, шармирачки насмевки па ќе видиш како ќе реагира на тоа.

Ако има позитивно ветувачко во неговиот интерес со тоа погоре можеш едноставно да му пријдеш и речеш “мислам дека редно е веќе да се запознаеме кога и така се гледаме цело време“.

Ако ова е премногу директно и се срамиш пробај демек случајно да го замолиш “дечко извини дали може да пратам една порака ни моиве другарки немаат кредит“ и нормално ќе си пратиш од неговиот број на твојот мобилен ( глеј да го исклучиш претходно хаха) и ќе го имаш неговиот број.
Можеш да го заинтересираш со некоја добро смислена порака па после неколку смс-а да се договорите да излезете.

Биват?
 
B

black angel

Гостин
Ехх што женски ќе бевте, обично сте прави “лисици“ коа кроите некој планови, што се случува последно време со вас :smir:


Како брат на сестра, те советувам да почнеш со стандардни ишарети преку разменување погледи, шармирачки насмевки па ќе видиш како ќе реагира на тоа.

Ако има позитивно ветувачко во неговиот интерес со тоа погоре можеш едноставно да му пријдеш и речеш “мислам дека редно е веќе да се запознаеме кога и така се гледаме цело време“.

Ако ова е премногу директно и се срамиш пробај демек случајно да го замолиш “дечко извини дали може да пратам една порака ни моиве другарки немаат кредит“ и нормално ќе си пратиш од неговиот број на твојот мобилен ( глеј да го исклучиш претходно хаха) и ќе го имаш неговиот број.
Можеш да го заинтересираш со некоја добро смислена порака па после неколку смс-а да се договорите да излезете.

Биват?
nekolku pati se gledame oci vo oci i mi se smeska.abe ok ti e planov a sto ako rece nemam kredit?a da idam da mu pobaram cigara ili zapalka posigurno mi e nekako ne znam?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
nekolku pati se gledame oci vo oci i mi se smeska.abe ok ti e planov a sto ako rece nemam kredit?a da idam da mu pobaram cigara ili zapalka posigurno mi e nekako ne znam?

Ако нема кредит батали го, не ти треба таков дечко :pos2:

Ако му побараш цигара нема да му го пишува бројот на неа :)

Сигурно ќе има кредит, а ако му се свиѓаш па и да има уште 5,12 денари сигурен сум дека ќе ти дозволи, освен ако не е некоја циција.

Види, пробај .. мора на нешто да се одлучиш, само да не ти го собере некоја друга од пред нос, делувај побрзо :smir:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.785
Поени од реакции
4.028
eve me pak,pak se potpiram na vasite iskustva i soveti
pred edna nedela i kazav deka a sakam(po vtorpat:tapp:,nekoi na forumot znaaat:smir:)i sea nekako ja odbegnuvam ne i odgovaram na skipe nogu opsirno,ja stavam na ignore,ama izgleda ke predizvikam kontraefekt,so ignorot,retko se slusame,ama posledniot pat koga se cuvme i se poznavase po glasot nesto ubavo,i treperese,i bese milo so se javiv,toa bese pred 2 dena,a ja so ignor prodolzuam planiram do utre ili sreda,pa da vidime kako ke reagira
bidejki e tezok karakter izgleda ke bidam primoran da se otkazam,moze stvarno go gubam vremeto so nea ima i drugo,ama znaite kako e masko su,kaa ce zaleta po edna i taa pa taa,bez ogled na se,da vi kazam sto se su naprail za nea pola zenski na toa ke popustat makar i srce da je kamen, ataaaa kur.....................
sovvvvvvvvveeettiiiiiiiiiiiiiiiiii
со тоа шо си и кажал дека ја сакаш она знае дека те има во раце така да одбегнувањето сеа џабе ти е.
ќе си мисли дека по изјавата глупо ти е или се срамиш сеа..
така да кажи и се што мислиш и кажи и дека ти е смачено да тумачиш се и си решил да играш на отворени карти....
прашај ја уз заебанција дали и недостигаш,демек мн си зафатен па немоеш да збориш со неа а-у или дека збориш со некоја девојка неколку дена затоа не и пишуваш па ќе видиш како ќе изреагира...само не претерувај за баш да не добиеш контра ефект.прати ги нејзините реакции и ќе видиш дали и значиш нешто или не..сепак женските знаа да даваат мешани сигнали( интересно е шо да праиш) така да нај ама нај убаво ќе ти биде да ја прашаш директно.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
eve me pak,pak se potpiram na vasite iskustva i soveti
pred edna nedela i kazav deka a sakam(po vtorpat:tapp:,nekoi na forumot znaaat:smir:)i sea nekako ja odbegnuvam ne i odgovaram na skipe nogu opsirno,ja stavam na ignore,ama izgleda ke predizvikam kontraefekt,so ignorot,retko se slusame,ama posledniot pat koga se cuvme i se poznavase po glasot nesto ubavo,i treperese,i bese milo so se javiv,toa bese pred 2 dena,a ja so ignor prodolzuam planiram do utre ili sreda,pa da vidime kako ke reagira
bidejki e tezok karakter izgleda ke bidam primoran da se otkazam,moze stvarno go gubam vremeto so nea ima i drugo,ama znaite kako e masko su,kaa ce zaleta po edna i taa pa taa,bez ogled na se,da vi kazam sto se su naprail za nea pola zenski na toa ke popustat makar i srce da je kamen, ataaaa kur.....................
sovvvvvvvvveeettiiiiiiiiiiiiiiiiii
Па и ти веќе ако пола женски би попуштиле веќе тргни по тие пола што би попуштиле...Ако не си сигурен дека и оваа ќе попушти трчај и по други девојки не е само таа на планетава. А што се однесува до оваа прашај ја директно дали ти се допаѓам или дали ме сакаш. Пошто вака дур не ја прашаш може да те вртка она ко што сака пошто знае дека ти ја сакаш неа.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
49
Поени од реакции
0
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
450
Поени од реакции
14
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала
A da prais muabet so drugar ti prvo i da mu kazes deka i tebe ti se dopaga, pa koj uspee, uspee. Vazno vie da ostanete drugari, a iskrenosta se ceni.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала
Нема тука што, ако му се свиѓа на другарти во исто време ќе си напраиш муабет, за на крај да не излезеш педер, е сеа мада како и да вртиш он ќе му биде глупо онака после тоа да ве гледа заедно, види прво пробај со разговор па ако не биде ништо тогаш улетувај, тоа е тоа, како и да постапиш пак ти ќе си крив.. Ако се работи за разбрано машко ќе му текне дека не се продаваше така лесно пријателството за женка:smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала
imam dosta iskustvo so vakvi raboti,i mislam deka sto i da napravis ke zgresis.ako ne kon tvojot drugar kon samiot sebe.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала
Брат, другарите одат прво. Ќе ти бите тешко, ама добар другар не се губи за девојка ;) .
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала
Запрашај се: што е тоа што вистински сакаш од неа?

Дали е секс? Ако е така, најди друга - сепак, другар ти прв ја таксал оваа.

Дали е нејзината појава, изглед, начин на зборење, целата нејзина суштина? Ако да, тогаш пушти и` се, без разлика на другарот. Ако вистински ја сакаш неа и само неа, другар ти ќе треба да разбере.



Сè се сведува на тоа што сакаш и што си спремен (потенцијално) да жртвуваш за тоа да го добиеш.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала

Работи му ја позади грб, он нека ја шета а ти ровари ја откако ќе ја испрати овој дома.

Ако навистина ти е другар, ќе те сфати и ќе те поддржи.
 
Член од
21 октомври 2008
Мислења
178
Поени од реакции
3
Вака имам една другарка шо многу ми се свиѓа и сакам да ја заведам ама од проста причина неможам (бидејќи на мој другар му се свиѓа истото девојче) помош плс...однапред фала
otruj go drugar ti i fani ja devojkata i izbega vo juzna amerika so nejze
se zezam kazi mu na druga ti deka iskreno sakas da i se pustis i neka ne go svajka toa loso moze tebe korpa da ti udri so drugarti da se fane ama vie pak drugari da si ostanete osven nekogas u idninata ako ne uspees da se svalerisuvas so nejze ama racunja vo pekolot ke goris a dali vredi za tipkava da goris razmisli:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom