Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Обрежан сум бе.
Џабе...
У таква ситуација бачко тебе ти треба садомазохизам...уствари цурава штикли да ти мава...па ти од желба (но немоќ) да ја акнеш ќе ти се дигне за да ја изебеш...пошо не моеш законски да ја млатиш...така да.

Екстре(митети)мни мерки за екстремни ситуации.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Нема ебение за мене.
Ќе пробам да си најдам мир,
окован во манастир!



Или може она беше фригидна?!
Неисе, фала шо ми го реши проблемот Ада. Ти должам (68) :)
Ni tamu ne naogjas mir...imalo eden kup napaleni (i demek nevini:)) kalugjerki...:)
A i...nemoj na nekoj kako Pahomie da naletas...:helou:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
142
Поени од реакции
17
Точно е јас сум премногу добра, и толерантна, па секогаш ги правам истите грешки, и си играат со моите чувства!
А нема да се сменам поради него , ако се сменам тоа ке биде само поради мене и никој друг, затоа што никој не заслужил да му пружам толкаво задоволство
Браво кукличке!
Ме завлече твоево прашање, го читав од почеток.
И знаеш што...тој можеби те ’’сака’’ повеќе од што претпоставуваш. Бидејќи си му потребна. Размисли, тој цело време те критикува, очекува да вложуваш повеќе и повеќе, да бидеш каква што тој сака, да му докажуваш, и бара, бара, и бара. А ти го чекаш со месеци, се топиш пред него, вложуваш, се трудиш..
Кој друг тоа би го направил за него? Никој.
Сега само дај му карта во еден правец. Тој ќе ти побара повратна, тоа сигурно. Али ти ќе чекаш друг авион:)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Браво кукличке!
Ме завлече твоево прашање, го читав од почеток.
И знаеш што...тој можеби те ’’сака’’ повеќе од што претпоставуваш. Бидејќи си му потребна. Размисли, тој цело време те критикува, очекува да вложуваш повеќе и повеќе, да бидеш каква што тој сака, да му докажуваш, и бара, бара, и бара. А ти го чекаш со месеци, се топиш пред него, вложуваш, се трудиш..
Кој друг тоа би го направил за него? Никој.
Сега само дај му карта во еден правец. Тој ќе ти побара повратна, тоа сигурно. Али ти ќе чекаш друг авион:)
Му кажав јас што мислев да му кажам па уште ми се прави дека не ме разбрал! Битно последниот муабет што ми го кажа беше...секогаш ке бидам тука за тебе во секое време кога ке ти требам! И дека го почитувал моето мислење! Мене само нека ме остави ....да го заборавам
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Браво кукличке!
Ме завлече твоево прашање, го читав од почеток.
И знаеш што...тој можеби те ’’сака’’ повеќе од што претпоставуваш. Бидејќи си му потребна. Размисли, тој цело време те критикува, очекува да вложуваш повеќе и повеќе, да бидеш каква што тој сака, да му докажуваш, и бара, бара, и бара. А ти го чекаш со месеци, се топиш пред него, вложуваш, се трудиш..
Кој друг тоа би го направил за него? Никој.
Сега само дај му карта во еден правец. Тој ќе ти побара повратна, тоа сигурно. Али ти ќе чекаш друг авион:)
Логикава е...Злоставувачот злоставува затоа што ја сака жртвата.
Nice.

Очигледно е дека типов само го сака вниманието кое бејби дол му го дава. А, тоа не значи дека ја сака и нејзе.

И, единственото решение е да го откачи веднаш и целосно.
Ништо друго.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
eve me pak,pak se potpiram na vasite iskustva i soveti
pred edna nedela i kazav deka a sakam(po vtorpat:tapp:,nekoi na forumot znaaat:smir:)i sea nekako ja odbegnuvam ne i odgovaram na skipe nogu opsirno,ja stavam na ignore,ama izgleda ke predizvikam kontraefekt,so ignorot,retko se slusame,ama posledniot pat koga se cuvme i se poznavase po glasot nesto ubavo,i treperese,i bese milo so se javiv,toa bese pred 2 dena,a ja so ignor prodolzuam planiram do utre ili sreda,pa da vidime kako ke reagira
bidejki e tezok karakter izgleda ke bidam primoran da se otkazam,moze stvarno go gubam vremeto so nea ima i drugo,ama znaite kako e masko su,kaa ce zaleta po edna i taa pa taa,bez ogled na se,da vi kazam sto se su naprail za nea pola zenski na toa ke popustat makar i srce da je kamen, ataaaa kur.....................
sovvvvvvvvveeettiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
eve me pak,pak se potpiram na vasite iskustva i soveti
pred edna nedela i kazav deka a sakam(po vtorpat:tapp:,nekoi na forumot znaaat:smir:)i sea nekako ja odbegnuvam ne i odgovaram na skipe nogu opsirno,ja stavam na ignore,ama izgleda ke predizvikam kontraefekt,so ignorot,retko se slusame,ama posledniot pat koga se cuvme i se poznavase po glasot nesto ubavo,i treperese,i bese milo so se javiv,toa bese pred 2 dena,a ja so ignor prodolzuam planiram do utre ili sreda,pa da vidime kako ke reagira
bidejki e tezok karakter izgleda ke bidam primoran da se otkazam,moze stvarno go gubam vremeto so nea ima i drugo,ama znaite kako e masko su,kaa ce zaleta po edna i taa pa taa,bez ogled na se,da vi kazam sto se su naprail za nea pola zenski na toa ke popustat makar i srce da je kamen, ataaaa kur.....................
sovvvvvvvvveeettiiiiiiiiiiiiiiiiii
* те молим следниот пат пишувај на кирила и литературно...
* сеа тебе тотално не те разбирам...сеа и се пушташ ...вамо ја избегаваш...тотално си луд(без навреда)
* штом си тргнал зашто си прекинал...продолжи...секоја девојка сака внимание..а верувам и твојава и покрај тоа колку и да има цврст каракетр ..ќе попушти...и никогаш не ја избегавај..заш ако и неа ја фати инает..тек тогаш целава работа е за во вода:helou:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
eve me pak,pak se potpiram na vasite iskustva i soveti
pred edna nedela i kazav deka a sakam(po vtorpat:tapp:,nekoi na forumot znaaat:smir:)i sea nekako ja odbegnuvam ne i odgovaram na skipe nogu opsirno,ja stavam na ignore,ama izgleda ke predizvikam kontraefekt,so ignorot,retko se slusame,ama posledniot pat koga se cuvme i se poznavase po glasot nesto ubavo,i treperese,i bese milo so se javiv,toa bese pred 2 dena,a ja so ignor prodolzuam planiram do utre ili sreda,pa da vidime kako ke reagira
bidejki e tezok karakter izgleda ke bidam primoran da se otkazam,moze stvarno go gubam vremeto so nea ima i drugo,ama znaite kako e masko su,kaa ce zaleta po edna i taa pa taa,bez ogled na se,da vi kazam sto se su naprail za nea pola zenski na toa ke popustat makar i srce da je kamen, ataaaa kur.....................
sovvvvvvvvveeettiiiiiiiiiiiiiiiiii
СО ИЗБЕГНУВАЊЕ НИШТО НЕ ПРАВИШ,престани со тоа и играј со отворени карти :toe:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
зашто си и кажал дека ја сакаш,па ја избегаваш???ти не можеш да се сватиш а камоли девојчето:uvo:одлучи се што сакаш и држи се до тоа:smir:позз
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
eve me pak,pak se potpiram na vasite iskustva i soveti
pred edna nedela i kazav deka a sakam(po vtorpat:tapp:,nekoi na forumot znaaat:smir:)i sea nekako ja odbegnuvam ne i odgovaram na skipe nogu opsirno,ja stavam na ignore,ama izgleda ke predizvikam kontraefekt,so ignorot,retko se slusame,ama posledniot pat koga se cuvme i se poznavase po glasot nesto ubavo,i treperese,i bese milo so se javiv,toa bese pred 2 dena,a ja so ignor prodolzuam planiram do utre ili sreda,pa da vidime kako ke reagira
bidejki e tezok karakter izgleda ke bidam primoran da se otkazam,moze stvarno go gubam vremeto so nea ima i drugo,ama znaite kako e masko su,kaa ce zaleta po edna i taa pa taa,bez ogled na se,da vi kazam sto se su naprail za nea pola zenski na toa ke popustat makar i srce da je kamen, ataaaa kur.....................
sovvvvvvvvveeettiiiiiiiiiiiiiiiiii
Зошто си ѝ кажал дека ја сакаш? За после да ја заебаваш и таа да трчка по тебе како кученце?

Дај престани со тие глупости! Ако твојот патлак ѝ се дига поради нејзините квалитети, побарај да ѝ го внесеш и тоа веднаш, пред таа да одбере некој друг патлак, кој нема да ја избегнува.

Вака можеш да предизвикаш контраефект, како не пример „абе јас те сакам, ама грда си и затоа не ти навлегувам“. А потоа можеш да се простиш од навлегување таму.

"Heaven has no rage like love to hatred turned, Nor hell a fury like a woman scorned" - William Congreve, The Mourning Bride
Мисли на ова идниот пат кога ќе посакаш да си играш со женските чувства.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
eve me pak,pak se potpiram na vasite iskustva i soveti
pred edna nedela i kazav deka a sakam(po vtorpat:tapp:,nekoi na forumot znaaat:smir:)i sea nekako ja odbegnuvam ne i odgovaram na skipe nogu opsirno,ja stavam na ignore,ama izgleda ke predizvikam kontraefekt,so ignorot,retko se slusame,ama posledniot pat koga se cuvme i se poznavase po glasot nesto ubavo,i treperese,i bese milo so se javiv,toa bese pred 2 dena,a ja so ignor prodolzuam planiram do utre ili sreda,pa da vidime kako ke reagira
bidejki e tezok karakter izgleda ke bidam primoran da se otkazam,moze stvarno go gubam vremeto so nea ima i drugo,ama znaite kako e masko su,kaa ce zaleta po edna i taa pa taa,bez ogled na se,da vi kazam sto se su naprail za nea pola zenski na toa ke popustat makar i srce da je kamen, ataaaa kur.....................
sovvvvvvvvveeettiiiiiiiiiiiiiiiiii

А јас искрено се надевам дека она не го чита форумов.

Зашто ти се потребни вакви игри?
Само си отежнуваш самиот себеси, а балансирањето во однесувањето “топло-ладно“ има за цел да побуди интерес или реакција меѓутоа треба да си ја знаеш мерката до каде ќе одиш, сам рече дека си свесен за контраефектот.

Совет од мене, прекини со игрите и биди одлучен што сакаш.
Ќе заштедиш на време и нерви, а ќе знаеш на што сте.
 
Член од
22 април 2008
Мислења
142
Поени од реакции
17
Логикава е...Злоставувачот злоставува затоа што ја сака жртвата.
Nice.

Очигледно е дека типов само го сака вниманието кое бејби дол му го дава. А, тоа не значи дека ја сака и нејзе.

И, единственото решение е да го откачи веднаш и целосно.
Ништо друго.
Ај прочитај уште еднаш.
 
B

black angel

Гостин
aj pomos!vaka mi se dpoaga edno momce od kaj mene vo skolo celo vreme se gledame ama neznam kako da mu prijdam ili nekoja od moite drugarki da mu kaze nesto ama sto?prbolemot e toa sto nikoja od nas ne se znae so nego licno.so da pravam,sto da mu kazam?help!:smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
aj pomos!vaka mi se dpoaga edno momce od kaj mene vo skolo celo vreme se gledame ama neznam kako da mu prijdam ili nekoja od moite drugarki da mu kaze nesto ama sto?prbolemot e toa sto nikoja od nas ne se znae so nego licno.so da pravam,sto da mu kazam?help!:smir:
Ако си фраер, пријди му кога е со сите и кажи му пред сите. Тоа може да се изведе и така што ќе го оттргнеш малку од сите, т.е. да се сврти накај тебе и да му кажеш нешто како „Здраво. Многу ми се допаѓаш и би сакала да се запознаеме. Здраво, јас сум _______. Ти како се викаш? И дали би сакал да излеземе некогаш?“

Ако си пообична, причекај го кога е сам (кога си оди накај дома или слично) и тогаш кажи му го истото.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ако си фраер, пријди му кога е со сите и кажи му пред сите. Тоа може да се изведе и така што ќе го оттргнеш малку од сите, т.е. да се сврти накај тебе и да му кажеш нешто како „Здраво. Многу ми се допаѓаш и би сакала да се запознаеме. Здраво, јас сум _______. Ти како се викаш? И дали би сакал да излеземе некогаш?“

Ако си пообична, причекај го кога е сам (кога си оди накај дома или слично) и тогаш кажи му го истото.
Не може секогаш да се оди со таа идеја и реченица, има девојчиња и момчиња кои премногу се срамат и кои нема шанси да ја кажат таа реченица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom