Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Не можеби, сигурно треба да научиш.

Друже, ти ја сакаш, се правиш за неа, ти значи и сакаш да си со неа, а таа се понашат кон тебе како кон бајата пирошка или искористена влошка. Стегни се, понашај се ко ѓубре, тешко ќе ти е знам, ама ќе сфатит таја на крај дека ти значела.

*штета шо јас самиот не можам да смогнам сили да се понашам вака во актуелниот мој случај.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Zdravo.Imam eden problemcic.Pa vaka: odev so devojcevo 5 mes. i jas ja zasakav a i ona mene (barem taka vikase) i se skaravme so za gluposti so oti sum bil ljubomoren (iako bas mislam i deka ne e do tolkava mera).Posle toa seuste se druzevme,msn,edno drugo i se izmuvavme use 2-3 pati.Pominaa 2 meseca od toa otidov na odmor i koa se vrativ taa se frli na mene pocna da me guska i bacuva kako da sum i nedostasuval mn.Utredenta se vidovme mi kaza deka sum i bil br.1 i nz use so.Posle voa otide ona na odmor i koa se vrati se ponasase kako nisto da ne se slucilo, kako da ne me poznava za po nekoe vreme da mi se javi za pak da se vidime.Se vidovme i izmuvavme pred 10tina dena i trebase pak da se vidime.No deneska mi vika deka sakala samo drugari da ostaneme.Devojcevo stvarno nz so saka od mene.Dali saka da si igra samo toplo ladno ili i ona neznae so saka.Denovive treba da pravime pak muabet pa kazete sovet.Ke go postuvam sekoj post.Fala
Очигледно не знае девојката што сака.
Ако навистина си и број 1 ќе имате нормална врска. А не вака мување, па месец дена пауза, па ај 10 дена пауза, па ...
Може си и број 1 во резервите :kesa:
Затоа гледај да ја заборавиш има уште милион девојки. А може и да и кажеш или нормално да функционирате или нека си терате понатаму со животот. :smir:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Zdravo.Imam eden problemcic.Pa vaka: odev so devojcevo 5 mes. i jas ja zasakav a i ona mene (barem taka vikase) i se skaravme so za gluposti so oti sum bil ljubomoren (iako bas mislam i deka ne e do tolkava mera).Posle toa seuste se druzevme,msn,edno drugo i se izmuvavme use 2-3 pati.Pominaa 2 meseca od toa otidov na odmor i koa se vrativ taa se frli na mene pocna da me guska i bacuva kako da sum i nedostasuval mn.Utredenta se vidovme mi kaza deka sum i bil br.1 i nz use so.Posle voa otide ona na odmor i koa se vrati se ponasase kako nisto da ne se slucilo, kako da ne me poznava za po nekoe vreme da mi se javi za pak da se vidime.Se vidovme i izmuvavme pred 10tina dena i trebase pak da se vidime.No deneska mi vika deka sakala samo drugari da ostaneme.Devojcevo stvarno nz so saka od mene.Dali saka da si igra samo toplo ladno ili i ona neznae so saka.Denovive treba da pravime pak muabet pa kazete sovet.Ke go postuvam sekoj post.Fala

Очигледно дека игра ку*от со тебе. Батали ја. Ни она самата не знае што сака ;)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Не си имај работа сс кумановке, од искуство ти зборам, и јас збудалев на времето по една кумановка:helou:
Извини што им фали на кумановке? Ти ако не си имаја среќу може други ќе имав, и зашто такој ги делиш девојке?:toe:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Zdravo.Imam eden problemcic.Pa vaka: odev so devojcevo 5 mes. i jas ja zasakav a i ona mene (barem taka vikase) i se skaravme so za gluposti so oti sum bil ljubomoren (iako bas mislam i deka ne e do tolkava mera).Posle toa seuste se druzevme,msn,edno drugo i se izmuvavme use 2-3 pati.Pominaa 2 meseca od toa otidov na odmor i koa se vrativ taa se frli na mene pocna da me guska i bacuva kako da sum i nedostasuval mn.Utredenta se vidovme mi kaza deka sum i bil br.1 i nz use so.Posle voa otide ona na odmor i koa se vrati se ponasase kako nisto da ne se slucilo, kako da ne me poznava za po nekoe vreme da mi se javi za pak da se vidime.Se vidovme i izmuvavme pred 10tina dena i trebase pak da se vidime.No deneska mi vika deka sakala samo drugari da ostaneme.Devojcevo stvarno nz so saka od mene.Dali saka da si igra samo toplo ladno ili i ona neznae so saka.Denovive treba da pravime pak muabet pa kazete sovet.Ke go postuvam sekoj post.Fala
Batali ja, si igra so tebe. Ko da ne znae deka i ti imas cuvstva. Ili pocni i ti so nea da se odnesuvas na ist nacin
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Извини што им фали на кумановке? Ти ако не си имаја среќу може други ќе имав, и зашто такој ги делиш девојке?:toe:
Ја се само нашалив, море мимитааааааааааааа, ако те фату ке те искршу од ќотеќ, злоќочо една,
Шала на страна, прекрасни девојки се кумановките, има 2 женски особи од форумов кумановки,кој и лично ги знам, и се прекрасни , пробај брат, ризикувај, можеби ке добиеш и повеќе од што мислиш, а ти батерфлај ке видиш:pos2:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
POMOS

Luge ve molam pomagajte...neznam sto se desava so mojata devojka ama bi sakal za pomos od vas...Odime nekoe vreme i taaa me odbiva i saka da bide so nejzinite drugarki ama se poveke i poveke a mene kako sto se vika za izleguvanje i sluzam...ama koga e so mene se topi sto da vi kazam...ama koga sme so drugi i taka...neznam nesto i bidna i se pomalku pocna da mi titka da mi veli te sakam i itn... a se povekje e so drugarkite...koga ke i kazam na nekoja nejzina drugarka deka taa ne me saka mene ke mi kaza TI SI LUD TAA NEZNAES KOLKU MN MN MN TE SAKA itn itn...Ja sakam i sakam da ja zadrzam no neznam kako a za taaa rabota me odbiva:( zosto vo kogo e problemot a sakam i da ja odelam od drugarkite t.e. da nema bliska drugarka posto se i kazuva na koja i da e ...posto taa misli deka sekoja i e bliska drugarka POMOS!!!!!SOVET
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Luge ve molam pomagajte...neznam sto se desava so mojata devojka ama bi sakal za pomos od vas...Odime nekoe vreme i taaa me odbiva i saka da bide so nejzinite drugarki ama se poveke i poveke a mene kako sto se vika za izleguvanje i sluzam...ama koga e so mene se topi sto da vi kazam...ama koga sme so drugi i taka...neznam nesto i bidna i se pomalku pocna da mi titka da mi veli te sakam i itn... a se povekje e so drugarkite...koga ke i kazam na nekoja nejzina drugarka deka taa ne me saka mene ke mi kaza TI SI LUD TAA NEZNAES KOLKU MN MN MN TE SAKA itn itn...Ja sakam i sakam da ja zadrzam no neznam kako a za taaa rabota me odbiva:( zosto vo kogo e problemot a sakam i da ja odelam od drugarkite t.e. da nema bliska drugarka posto se i kazuva na koja i da e ...posto taa misli deka sekoja i e bliska drugarka POMOS!!!!!SOVET
Тргни ја настрана и еден убав муабет направете за се што те интересира, а ништо чудно да се обидува да те направи љубоморен и зависен од неа со лејм финти.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Luge ve molam pomagajte...neznam sto se desava so mojata devojka ama bi sakal za pomos od vas...Odime nekoe vreme i taaa me odbiva i saka da bide so nejzinite drugarki ama se poveke i poveke a mene kako sto se vika za izleguvanje i sluzam...ama koga e so mene se topi sto da vi kazam...ama koga sme so drugi i taka...neznam nesto i bidna i se pomalku pocna da mi titka da mi veli te sakam i itn... a se povekje e so drugarkite...koga ke i kazam na nekoja nejzina drugarka deka taa ne me saka mene ke mi kaza TI SI LUD TAA NEZNAES KOLKU MN MN MN TE SAKA itn itn...Ja sakam i sakam da ja zadrzam no neznam kako a za taaa rabota me odbiva:( zosto vo kogo e problemot a sakam i da ja odelam od drugarkite t.e. da nema bliska drugarka posto se i kazuva na koja i da e ...posto taa misli deka sekoja i e bliska drugarka POMOS!!!!!SOVET
и шараат очињата лево десно има некој друг е во игра :vozbud::vozbud: и немој да се будалееш "сакам да ја одделам од другарките" ти ја сакаш само за тебе епа нема бато кој си ти да ја одделуваш од некои со кои што е цел живот тебе денес те има утре те нема а тие ќе останат цело време со неа ...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Luge ve molam pomagajte...neznam sto se desava so mojata devojka ama bi sakal za pomos od vas...Odime nekoe vreme i taaa me odbiva i saka da bide so nejzinite drugarki ama se poveke i poveke a mene kako sto se vika za izleguvanje i sluzam...ama koga e so mene se topi sto da vi kazam...ama koga sme so drugi i taka...neznam nesto i bidna i se pomalku pocna da mi titka da mi veli te sakam i itn... a se povekje e so drugarkite...koga ke i kazam na nekoja nejzina drugarka deka taa ne me saka mene ke mi kaza TI SI LUD TAA NEZNAES KOLKU MN MN MN TE SAKA itn itn...Ja sakam i sakam da ja zadrzam no neznam kako a za taaa rabota me odbiva:( zosto vo kogo e problemot a sakam i da ja odelam od drugarkite t.e. da nema bliska drugarka posto se i kazuva na koja i da e ...posto taa misli deka sekoja i e bliska drugarka POMOS!!!!!SOVET
Едноставно е. Така растат децата и нема нешто посебно што може да се направи за да се промени тој тек. :toe:
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Pa vaka......eden decko so mi bese simpaticen primetiv deka pocna mn da me gleda.
Koga ke kazes deka nekoj te gleda toa nisto ne znaci,ama nekako custvuvav deka mn mu se svigam.Odese na mesta kaj so jas odam,nekolku pati mi rece zdravo a i pogledot epten bese onaka poseben.Ama bidejki mene mi bese samo simpaticen a i toa vreme nejkev nekoja vrska ne mu obrkav voopsto vnimanie.I posle nekolku meseci mene pocna da mi se sviga ama on nekako bese poladen,i sega koga ke sedeme vo ist kafic ponekogas me gleda ponekogas ne....Sakam da mi kazete dali treba da prezemam nesto,jas nema sansi prva da mu prijdam bidejki ne sum takov tip na devojka,mozam eventualno da mu dadam nekoj znak.Ama se plasam deka ke bide glupavo oti ja prethodno bev nezainteresirana a sega pa sakam.Mozebi ke pomili deka ne znam so sakam.....:toe:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Pa vaka......eden decko so mi bese simpaticen primetiv deka pocna mn da me gleda.
Koga ke kazes deka nekoj te gleda toa nisto ne znaci,ama nekako custvuvav deka mn mu se svigam.Odese na mesta kaj so jas odam,nekolku pati mi rece zdravo a i pogledot epten bese onaka poseben.Ama bidejki mene mi bese samo simpaticen a i toa vreme nejkev nekoja vrska ne mu obrkav voopsto vnimanie.I posle nekolku meseci mene pocna da mi se sviga ama on nekako bese poladen,i sega koga ke sedeme vo ist kafic ponekogas me gleda ponekogas ne....Sakam da mi kazete dali treba da prezemam nesto,jas nema sansi prva da mu prijdam bidejki ne sum takov tip na devojka,mozam eventualno da mu dadam nekoj znak.Ama se plasam deka ke bide glupavo oti ja prethodno bev nezainteresirana a sega pa sakam.Mozebi ke pomili deka ne znam so sakam.....:toe:
Izgleda krugot sepak se vrti....A moe mislenje e deka ti treba barem da mu dades nekoj znak deka si zainteresirana za nego pa da vidis kako ke stojat togas rabotite.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Pa vaka......eden decko so mi bese simpaticen primetiv deka pocna mn da me gleda.
Koga ke kazes deka nekoj te gleda toa nisto ne znaci,ama nekako custvuvav deka mn mu se svigam.Odese na mesta kaj so jas odam,nekolku pati mi rece zdravo a i pogledot epten bese onaka poseben.Ama bidejki mene mi bese samo simpaticen a i toa vreme nejkev nekoja vrska ne mu obrkav voopsto vnimanie.I posle nekolku meseci mene pocna da mi se sviga ama on nekako bese poladen,i sega koga ke sedeme vo ist kafic ponekogas me gleda ponekogas ne....Sakam da mi kazete dali treba da prezemam nesto,jas nema sansi prva da mu prijdam bidejki ne sum takov tip na devojka,mozam eventualno da mu dadam nekoj znak.Ama se plasam deka ke bide glupavo oti ja prethodno bev nezainteresirana a sega pa sakam.Mozebi ke pomili deka ne znam so sakam.....:toe:
Е ти ако си мислиш секое машко шо „можи’“ да си помисли, ќе треба да не си фаќаш дечко воопшто.
Ако ти е толку срам, само испрати му знак, сигурно ќе чактиса шо е работата.
Ако не, ти предлагам ти да му пријдиш и да го скршиш мразот.
Поздрав, се` најубо.:salut:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Не можеби, сигурно треба да научиш.

Друже, ти ја сакаш, се правиш за неа, ти значи и сакаш да си со неа, а таа се понашат кон тебе како кон бајата пирошка или искористена влошка. Стегни се, понашај се ко ѓубре, тешко ќе ти е знам, ама ќе сфатит таја на крај дека ти значела.

*штета шо јас самиот не можам да смогнам сили да се понашам вака во актуелниот мој случај.
Epa ondak dzabe sovetot, prvo ti pocni taka da se ponasas. :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom