Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
jas znam deka custvuvam nesto za nea,posho se izmuvav pred 2 meseci...i beshe neverojatno...ama dva dena posle to se iskaravme za glupost i ispadna samo muvanje...a pred nekoja vecer mi se javi kao mi vikat aj da se vidime...filmovi pravese...i me stavi vo mislenje...
епа бившата имала можност да биде со тебе и си ја упропастила шансата.што се замараш за неа, кога до тебе имаш девојче што те сака и те цени??
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Значи си ја изварал сегашната со бившата, зошто рече дека идеш со оваа 4 месеци а пред 2 месеци си се смувал со бившата. Тапа.
Не се согласувам со Крусер дека треба да и` кажеш за неверноста на сегашноста, тоа само ќе те заебе, колку и да те сака оваа.
Проблемот е во тебе, ти не знаеш што сакаш.
Овие денови не се гледај некое време со сегашната, а излези пријателски со бившата и види што како е, колку да имаш објективна слика за споредба а после не презимај ништо се` додека не размислиш убаво. Изборот нека се базира на тоа ТИ која повеќе ја сакаш.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Значи си ја изварал сегашната со бившата, зошто рече дека идеш со оваа 4 месеци а пред 2 месеци си се смувал со бившата. Тапа.
Не се согласувам со Крусер дека треба да и` кажеш за неверноста на сегашноста, тоа само ќе те заебе, колку и да те сака оваа.
Проблемот е во тебе, ти не знаеш што сакаш.
Овие денови не се гледај некое време со сегашната, а излези пријателски со бившата и види што како е, колку да имаш објективна слика за споредба а после не презимај ништо се` додека не размислиш убаво. Изборот нека се базира на тоа ТИ која повеќе ја сакаш.
Se soglasuvam so tebe, mislam kazuvanje na vistinata na segasnata ke zezne sve. Razmisli malku ne izbrzuvaj. No sega i so bivsava ako probas pak i ne ide trgni ja na strana i produzi, dodeka ne si zaglavil so nea.

Zasto stom seksot vi e dobar "jas znam deka custvuvam nesto za nea,posho se izmuvav pred 2 meseci...i beshe neverojatno" moze da zaglavis radi nego bas (ne drugo, koga ima kavgi vo nekoja vrska kolku i da e dobar seksot ne e toa :toe:...?)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
Не спомнав секс,ама ајде заеби то. Ако ја изневерив не значи дека не ми значит сегашнава девојка, а то дека јас секогаш ќе ја обожавам бившава девојка-то е точно....ама јас да имам секс со бившава и од после то да и речам „кој те ебат“-не можам...А да си останам со сегашнава?:)

Овие денови не се гледај некое време со сегашната, а излези пријателски со бившата и види што како е, колку да имаш објективна слика за споредба а после не презимај ништо се` додека не размислиш убаво. Изборот нека се базира на тоа ТИ која повеќе ја сакаш.
Не е дека ги сакам двете, никој не мојт две да сакат, ама не можам да се одлучам на кое столче да седнам, и да останам.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Eпа ондак несакаш ниедна:toe:Чим немоеж да одлучиш значи ниедна не ти значи нешо поеќе. Ако физички исто те привлекуваат или не те привлекуваат:) види со која ти иде поише муабет,со која имаш поише заеднички ствари.
Или ако си по пари,која има поише пари:pos2::pos2:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
ха ха, ептен си откачен ,то со парите дефинитивно ќе го имам во предвид :D
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Imam devojka veke 4 meseci,barem so toa sto taa go pokazuva e luda po mene i iskreno me saka,pred nea odev so so edna tipka koja ja sakav...edno godina i 8 meseci...taa tipka pak mi ponudi da se smirime,sho da pram?
Ако ти е убаво со сегашнава не гледам причина зашто да се враќаш во минатото :toe: твое е да одлучиш но ништо не ти дава за право да бидеш сигурен дека се ќе биде ок со претходната врска...ајде голем си ќе донесеш правилна одлука...со среќа :smir:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
32
Поени од реакции
3
Ако ти е убаво со сегашнава не гледам причина зашто да се враќаш во минатото :toe: твое е да одлучиш но ништо не ти дава за право да бидеш сигурен дека се ќе биде ок со претходната врска...ајде голем си ќе донесеш правилна одлука...со среќа :smir:
A ako minatoto mi se vrati mene?:) epten e metafora prasanjevo-mislam na ljubov,i fala:)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
zaljuben sum vo devojka od kumanovo devojka na moj drugar a i onaa ima nekoi simpatii prema mene sto da pravam pls kazete zs ke spobudalam:nesum::toe:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
zaljuben sum vo devojka od kumanovo devojka na moj drugar a i onaa ima nekoi simpatii prema mene sto da pravam pls kazete zs ke spobudalam:nesum::toe:

Не си имај работа сс кумановке, од искуство ти зборам, и јас збудалев на времето по една кумановка:helou:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
zaljuben sum vo devojka od kumanovo devojka na moj drugar a i onaa ima nekoi simpatii prema mene sto da pravam pls kazete zs ke spobudalam:nesum::toe:
Како прво не е фер спрема твојот другар да му ја преземаш девојката :nenene:...а таа ако има симпатии према тебе може кога ќе биде со тебе да има симпатии за некој трет така да нема да бидеш никогаш сигурен на што си :toe:...мој совет најди си друго девојче,со среќа :smir:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Zdravo.Imam eden problemcic.Pa vaka: odev so devojcevo 5 mes. i jas ja zasakav a i ona mene (barem taka vikase) i se skaravme so za gluposti so oti sum bil ljubomoren (iako bas mislam i deka ne e do tolkava mera).Posle toa seuste se druzevme,msn,edno drugo i se izmuvavme use 2-3 pati.Pominaa 2 meseca od toa otidov na odmor i koa se vrativ taa se frli na mene pocna da me guska i bacuva kako da sum i nedostasuval mn.Utredenta se vidovme mi kaza deka sum i bil br.1 i nz use so.Posle voa otide ona na odmor i koa se vrati se ponasase kako nisto da ne se slucilo, kako da ne me poznava za po nekoe vreme da mi se javi za pak da se vidime.Se vidovme i izmuvavme pred 10tina dena i trebase pak da se vidime.No deneska mi vika deka sakala samo drugari da ostaneme.Devojcevo stvarno nz so saka od mene.Dali saka da si igra samo toplo ladno ili i ona neznae so saka.Denovive treba da pravime pak muabet pa kazete sovet.Ke go postuvam sekoj post.Fala
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Мавни ја со кур по чело.

Уствари не баш така, ама другар, од искуство ти кажвам, некои кучки ценат пари, некои внимание, а некои ценат кога се понашаш кон нив како кон гомно.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Мавни ја со кур по чело.

Уствари не баш така, ама другар, од искуство ти кажвам, некои кучки ценат пари, некои внимание, а некои ценат кога се понашаш кон нив како кон гомно.
Abe seto toa ubavo smo so ne sum takov.Nekako nemozam da se odnesuvam kon nea koo gjubre.Mozebi ke treba da se naucam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom