Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.633
Поени од реакции
38.809
Grimsby е една од појаките комедии што ги имам гледано у задње време
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Мислам тукаго прочитав или во темана за Moviespotting, овој Coma од 1978 година многу добар трилер/мистерија испадна.

На кој му текна за филмот да му се позлати раката. :D
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
589
Мислам тукаго прочитав или во темана за Moviespotting, овој Coma од 1978 година многу добар трилер/мистерија испадна.

На кој му текна за филмот да му се позлати раката. :D
Koma e od vremeto ..... Odlicen film
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.231
Поени од реакции
41.511
According to Yelchin’s publicist, he passed away early on the 19th after what has been referred to as a “fatal traffic collision.” TMZ reported further details, claiming that he had been pinned against a brick mailbox attached to a security gate by his own car; it is suggested that he got out of the car for an unknown reason before leaving for a rehearsal, and the car rolled down the steep driveway. Police do not suspect foul play.

damn ...
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Warcraft.
Очекував многу повеќе. Приказната е таа, опфатиле доволно. Глумата беше очајна, дијалозите бетер, да не беа јаките ефекти мислиш гледаш евтина пародија. CGI-то од друга страна беше одлично и беа запазени некои детали од играта. Во глобала, ништо посебно. Филмче за влечење пари.
4.5/10
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Починал Антон Јелчин...ај у курац.. :(
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
They went to his San Fernando Valley home at around 1 AM and found him pinned between his car and a brick mailbox

wat?

океј ова малку појасни но сега не што туку како побогу

The vehicle struck him after rolling backwards down the drive at his Studio City home, pinning him against a brick postbox pillar and a security fence
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.390
Поени од реакции
21.943
Fuck..Уште еден прерано заминат актер..Chekov you have the bridge now..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.633
Поени од реакции
38.809
They went to his San Fernando Valley home at around 1 AM and found him pinned between his car and a brick mailbox

wat?

океј ова малку појасни но сега не што туку како побогу

The vehicle struck him after rolling backwards down the drive at his Studio City home, pinning him against a brick postbox pillar and a security fence
го згмечила колата додека он глеал шо има у сандачето, дали у лер му била или рачната му откажала којзнае
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Demolition е одличен 8/10

Не знам зошто толку ме потсетуваше на Silver Linings Playbook, само што овој филм ми се допадна а тој не :)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Demolition е одличен 8/10

Не знам зошто толку ме потсетуваше на Silver Linings Playbook, само што овој филм ми се допадна а тој не :)
дај раскажи го у кратки црти
 

Kajgana Shop

На врв Bottom