Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
За третото има друга причина која нејкам да ја кажам... драма, хаха, драмата некој трет ја почна, јас само ја продолжувам за да сфатам што да направам и дал сум одлучил праведно, и за да докажам на една личност неколку работи со ова, која сакам сама да ги сфати зошто сево ова го правам и која моментално не следи на темава (Поздрав до тебе!)!!!
:pos:
Дежавуууууу:hihi:
Ај за убо! Поздрав и од мене до нејзе.

Како и да е, седнете бе деца и најдете некој компромис ако сакате да останете заедно. Ти очигледно сакаш да ја средиш работата, но дали и таа сака? Ако сака (а штом читаш - одлучи дали сакаш да си со детево или не), договорете си се што и како понатаму, најдете нешто заедничко од кое и двајцата ќе сте задоволни.
 
R

reactive89

Гостин
:pos:
Дежавуууууу:hihi:
Ај за убо! Поздрав и од мене до нејзе.

Како и да е, седнете бе деца и најдете некој компромис ако сакате да останете заедно. Ти очигледно сакаш да ја средиш работата, но дали и таа сака? Ако сака (а штом читаш - одлучи дали сакаш да си со детево или не), договорете си се што и како понатаму, најдете нешто заедничко од кое и двајцата ќе сте задоволни.

Пробуваме да најдеме било што за да не оддржи во врска пак. Зборувавме вчера и на сред разговор ми снема интернет, падна конекцијата, падна серверот од поштата, цел саат се мачев да поправам нешто за да се вратам на разговорот, али неможев ништо...:uvo: :nesum:
И сеа она најнормално си мисли оти јас намерно се изгснав и тука излага уште еден дополнителен проблем, хаха. али ќе се среди и тоа, ќе зборам пак покасно ќе видиме...

Али како што видов, тргнало барем малку кон средување на работата, барем јас така мислам, малку малку, колку толку, кој ти го дава и тоа, хехе
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Пробуваме да најдеме било што за да не оддржи во врска пак. Зборувавме вчера и на сред разговор ми снема интернет, падна конекцијата, падна серверот од поштата, цел саат се мачев да поправам нешто за да се вратам на разговорот, али неможев ништо...:uvo: :nesum:
И сеа она најнормално си мисли оти јас намерно се изгснав и тука излага уште еден дополнителен проблем, хаха. али ќе се среди и тоа, ќе зборам пак покасно ќе видиме...

Али како што видов, тргнало барем малку кон средување на работата, барем јас така мислам, малку малку, колку толку, кој ти го дава и тоа, хехе
Aман бе луѓе дај седнете у живо решавајте си ѓи проблемите :wink:
Туку и ја сум сведок ако чита немаше нет 6 саати :pos:
 
Член од
25 ноември 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Јас тоа сум го направил и знаеш што добив на крај....

Е што сеа, љубоморен си, ти пречи тоа!?


epa kje i kazes Sekako deka mi prechi i nesakam da se dvizis so nego ova ona..... zasto tipkata izlea mu frlila merak na toj pa ti rabotat pozadi grb.... pazi opasna rabota vaka kako sto raskazuvas.... ;)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Reactive знаеш што? Прво наспиј се (пошо гледам дека цела ноќ си бил буден), па со ладна глава размисли, расчисти ги мислите и разграничи што сакаш ТИ, што бараш ти, каква врска итн. Смирено размисли, без кинење живци... :smir:
 
Член од
16 август 2007
Мислења
262
Поени од реакции
4
GLEAM LUGE ZANIMLIVA ANKETAVA NA REACTIV VI STANA..SLUSAM SESTO
PRETERUVANJA OD STRANA NA TIPKATA, SMENETE POZI U SEKS, MONOTONIJA, REAKTIV E LJUBOMOREN.. ITD SO SE SE SLOZUVAM JA PO MALCE

ALI AJDE DA SE NADOVRZAM NA SEVO OVA I VI DAVAM NOVA ANKETA:

  • DVAJCA SE ZAPOZNAVAAT PO NET “ VRSATA IM E PREKU NET”
( SO ZNACI NIKAD NE SE VIDELE U ZIVO, DECKOTO ZIVEE U SKOPJE ONA SKOPJANKA ALI ZIVEE U BELGRAD ) NE SE VIDELE NI EDNAS…A SE OVA SO REAKTIV KAZA NA “ NIV IM SE DESHAAVA” SE OD TOJ DRUGAROT SO I E NA DEVOJKATA DEMEK POVAZEN DO KRAJOV NE CITAV BAS SE DO DETALJI NA SITE

ZNACI ISKAZETE SI VASI MISLENJA KAO DO SEGA!!!!!!! SUPER STEEEE

FALA OD NAPRED
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
што да кажам...? лошо?!
најискрено зар можеш да се заљубиш во некој премногу само тоа што се дружите преку интернет а да се немате ни видено и ништо....?
 
R

reactive89

Гостин
Ма дајте луѓе мои, што има да се збори уште, кога не се решило до сега, нема ни да се реши никад. КРАЈ!!! Со тешко срце, али знај КРАЈ!!!
Нема што да се филозофира многу многу, прашај у еден разговор милион пати и на крај не добиваш никаков одговор, епа јас давам сеа одговор КРАЈ!!! Нема што многу многу да се мисли, требаше порано да се мисли пред да дојде до ова... али сеа што е веќе важно, нели злато (за последен пат - злато), ако сакаш другарство тука сум, а ако нејќеш твое право!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Serrpico, генијалец ни стана, најголемиот маж на форумов што ете не покажува чувства директно и што би презел сешто макар и по цена да тоа веќе ништо не значи...
Првото, промашена поента. Второто - незнаеш дур не пробаш.

Гуд лак во иднина мен.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Reactive у кур веќе со твоите проблеми.
Дај малце дркај си и олабави не.
 
R

reactive89

Гостин
"Ма дајте луѓе мои, што има да се збори уште...", "...Нема што да се филозофира многу многу..."

Јас реков... али кој чита... Јас си стаив крај за темава, али некој пак си ја продолжи... :smir: :wink:

Јас ја добив потребната анкета и кога стана веќе доволно стаив крај... али кој чита... чил аут, ми требаше само мисловна анкета :smir:
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
Има секакви идоти. Ми рекоја еден дека се кладел на мене... да верувам или не?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Има секакви идоти. Ми рекоја еден дека се кладел на мене... да верувам или не?
Верувај, напраи, и барај дел, убаво ти рекоа. :)

Плус може дечкото добар ќе се покаже :wink:

И волкот сит и овците на број :)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Верувај..побарај си го делот.. и замини си. Така сите среќни а може и две кладби да добиеш ако си паметна:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom