Фан Клуб: Реал Мадрид

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.578
Поени од реакции
11.492
Грешка ми е бројката 35 сакав да пишам летоска имаше некои вести дека ќе го земаа ама ништо не бидна , па и 40 да се даде за него е топ страшен играч е ! Според мене број 1 напаѓач во Премиер лига !
Играчина е, плус 22 години има. Цела кариера пред него е. Али Евертон премногу ќе бара, а и со оглед на денешните цени плус тоа што сте Реал нема да ве кошта помалку од 55-60 милиони евра :D A за Обамејанг сериозно е демек?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Појма немам али би го потпишал него пред Обамејанг во секое време !
 
R

red.devil

Гостин
Зизу воопшто не бил задоволен од Марсело во дефанзива. Што е и сосема оправдано, сите шанси и контри одеа од таа страна, Салах да беше малку поквалитетен играч ќе ни чукнеше бар 2 гола. Ќе го пуштел понапред.
Само проблемот е кој би играл таму, пошто паметниве од управа го пуштија Коентрао и ништо не купија. Начо дефанзивно е океј, ама во напад многу губиме, а Данило тенџерето не доаѓа во предвид.
Не знам па што толку му се запнаа на Коентрао, секоја сезона да го бркаат кoга си беше солиден како за замена, а во многу ситуации беше и подобар избор од Марсело.
Уствари ништо неочекувано од нив, златен Ди Марија го пуштија кој совршено се надополнуваше со Марсело по левата страна.
Ќе си го соберите Родригез на лето. :)
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Кејлор
Карва-Пепе-Рамос-Арбелоа
Иско-Kасемеиро-Модрич
Васкез-Роналдо-Бејл
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ме потсети голов на тој од финачето у ЛШ у пичку матер :D

Иначе Васкез најдобар сега за сега, а Лука ко да оглупаел малку унпоследниве неколку утакмице. Многу грешке на средина.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.971
Поени од реакции
18.716
Пепе, а и цела одбрана е катастрофа од невидени размери, нека го става Варан. Очигледно е дека тимов се има преценето и многу опуштено влага во секој дуел, се работи за недисциплина у суштина.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Као демек немамо шанса у лигава, па ај ќе си го ладимо на терен. Епа тоа е тоа што го зборим цело време, дека Реал е далеку од тим. Да имамо паметен претседател што има барем 2% разбирање од фудбал, па да го рокне по џеб па нека си го лада после.
Како може бе вакво додавање од Ковачич у 88-ма минута? Па пичка ти матер, и тоа малку шанса што го добивате се лигаете по терен. И она пичено Иско, изгледа очекуеше дека со тоа што Зидан го обожава ко играч ќе игра по 90 минта свака утакмица, а се понаша ка права пичка на терен. Па уште љут што го извадил од игра. Ви ебем племе размазено!
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Иско ми дигна притисокот ептен со испадот.

Ако не го поништат на Рамос вториот жолт,(мада немаше никаков контакт мислам,и ако се жалат ќе го поништат) со севиља следната ќе биде интересна дома без Рамос и Пепе у опција.

Инаку, на таков Навас, глупиот Перез пак ако тргне по ДеГеа, нека го врзат на Сибелес на тоа главата на жената таму,да виси со нозете нагоре.
Само тој се однесува како што доликува,дека треба да се игра на секој меч,без разлика дали е изгубена лигата или не, другото- све гомнари.[DOUBLEPOST=1457912525][/DOUBLEPOST]ZZ:

"Загрижен сум, многу. Особено со вториот дел. Важно е дека ги освоивме трите бодови, но начинот на кој игравме не ми се допаѓаше воопшто. Утре сите заедно ќе мора да го гледаме натпреварот и да извлечеме заклучоци од него."

Не мислиме на Лигата на Шампионите. Играчите знаат што треба да прават. Губиме огромен број на топки. Ако ние сакаме нешто од иднината мора да играме многу подобро од ова. Тоа е јасно. Играјќи вака, не правиме ништо. Играјќи како во вториот дел, не одиме никаде. Само тоа може да го кажам. Сакам да го изгледам целиот натпревар на видео. Убеден сум дека мораше да одиграме еден сосема друг натпревар."


ajde ajde vospitni malku za ligusite
 
Последно уредено:
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.041
Поени од реакции
1.028
Дечки, ај да ве замолам каде може да се спуштат натпревариве на Реал во HD ?
Ако не смее тука , во PM ... фала однапред!
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Дечки, ај да ве замолам каде може да се спуштат натпревариве на Реал во HD ?
Ако не смее тука , во PM ... фала однапред!
Zosto ti se be? :S koj od koj polos e so ce gledas neznam na tv nejcam da gi gledam ne pa da baram snimki :D
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.598
Поени од реакции
13.285
ПСЖ го купува Роналдо летово и го вклучува Ибра во договорот. Called it уште сеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom