Фан Клуб: Реал Мадрид

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.664
Поени од реакции
30.433
Modric Marquez :coffee:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
красивааааа , забивааааааај иииииииииииии штрангааа :D :D
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.041
Поени од реакции
1.028
Да ве поздравам ...а воедно и да ви се пофалам :)



Ако имате можноти, немојте да пропуштите ... вреди секој потрошен денар (долар) ...и дури кога не играат најдобро ;)
 
Последно уредено:

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Прејак ми е Обамејанг, прилично често го следам Дортмунд значи играчов ми е еден од најомилените во Европа, каков напаѓач ќе добиеме неверојатно, брзината му е на рамниште со Роналдо и Бејл, контра нападите ќе ни бидат убитачни. :ojeaa::ojeaa:

Се надевам дека ќе се оствари договорот, ми скурчи да се крстам на Бензема барем троа да биде во форма. Обамејанг е правиот човек за Реал, посебно заради брзината.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Зизу воопшто не бил задоволен од Марсело во дефанзива. Што е и сосема оправдано, сите шанси и контри одеа од таа страна, Салах да беше малку поквалитетен играч ќе ни чукнеше бар 2 гола. Ќе го пуштел понапред.
Само проблемот е кој би играл таму, пошто паметниве од управа го пуштија Коентрао и ништо не купија. Начо дефанзивно е океј, ама во напад многу губиме, а Данило тенџерето не доаѓа во предвид.
Не знам па што толку му се запнаа на Коентрао, секоја сезона да го бркаат кoга си беше солиден како за замена, а во многу ситуации беше и подобар избор од Марсело.
Уствари ништо неочекувано од нив, златен Ди Марија го пуштија кој совршено се надополнуваше со Марсело по левата страна.
 
A

apidrone

Гостин
Коентрао 70% од времето беше повреден, управата била крива што го пуштила. Да речеш дека се криви што не купиле замена океј, во право си. Али величање на Коентрао, па капак на тоа и на ушлено аргентинско, немам коментар.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Прејак ми е Обамејанг, прилично често го следам Дортмунд значи играчов ми е еден од најомилените во Европа, каков напаѓач ќе добиеме неверојатно, брзината му е на рамниште со Роналдо и Бејл, контра нападите ќе ни бидат убитачни. :ojeaa::ojeaa:

Се надевам дека ќе се оствари договорот, ми скурчи да се крстам на Бензема барем троа да биде во форма. Обамејанг е правиот човек за Реал, посебно заради брзината.
и јас сум за Обамејанг, ама вреди ли 100 Милиони??? не дека јас од џеб ги давам парите...
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.041
Поени од реакции
1.028
Marcelo е дефинитивно лош за позади. Не треба да биде некој брз како Салах за да го работи ... и подудуци успевале во тоа.
Работата е во тоа што отвара многу повеќе опции во нападот, иако тоа последно време и не е толку евидентно.
При асален и убоит Bale и Ronaldo , би требало да имаме порезервирани бекови, бидејќи ако едни Roma успеаа да ни креираат толку
100%-ни шанси, неќам ни да помислам што би се случили со едни Bayern, Barcelona ili PSG.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Ако купат повеќе од 2 фудбалера сезоната може уште од јули-август да се осуди на пропаст..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.971
Поени од реакции
18.716
А зошто, Крос и Данило пре би ги гледал? За тоа што немаме напаѓач и лев бек, и ниту еден од тројкава напред не е нешто претерано надарен со топка е друг проблем кој Обамејанг сигурно нема да го реши кога ќе загусти против тврда екипа.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Заебете каков Абумејанг .. за 25м може да донесеме ѕвер напаѓач од Евертон . Лукаку е класа напаѓач да се донесе тој место Бензема потпишувам со 2 раце да го имам конечниот збор.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.578
Поени од реакции
11.492
Заебете каков Абумејанг .. за 25м може да донесеме ѕвер напаѓач од Евертон . Лукаку е класа напаѓач да се донесе тој место Бензема потпишувам со 2 раце да го имам конечниот збор.
Кој ти го дава Лукаку за 25 милиони бе брат? 28 милиони фунти го купија (некаде сегашни 36 милиони евра идат). Ако го продаваат нема шанси да е испод 45-50 милиони фунти (претвори си во евра) со оглед на денешните цени. Па ние еден Бентеке го плативме 32 милиони фунти (40 милиони евра) од факинг Астон Вила, па што остана за Лукаку и Евертон.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Кој ти го дава Лукаку за 25 милиони бе брат? 28 милиони фунти го купија (некаде сегашни 36 милиони евра идат). Ако го продаваат нема шанси да е испод 45-50 милиони фунти (претвори си во евра) со оглед на денешните цени. Па ние еден Бентеке го плативме 32 милиони фунти (40 милиони евра) од факинг Астон Вила, па што остана за Лукаку и Евертон.
Грешка ми е бројката 35 сакав да пишам летоска имаше некои вести дека ќе го земаа ама ништо не бидна , па и 40 да се даде за него е топ страшен играч е ! Според мене број 1 напаѓач во Премиер лига !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom