Фан Клуб: Јувентус

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Каков пријателски со Ливерпул бе еј? Ебате Јуди.

Ова беше реакцијата на лицемерното амичизија



Мислам играјте фудбал со дресој на Јуве со другарчињата ама немојте официјални глупости да прајте со вклучување на Ливерпул.
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.218
Поени од реакции
2.075
Да друже, трагедијата нема и не смее да се заборави. Може да се опрости за да немаат никаков терет следните генерации, али пријатели според мене никако.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.163
Зуцнете бе нешто... Вечер играме против Реал или против шкљинтер ебаго :icon_mrgr:

Знам дека не е време сега да правам муабети за Серија А, но на мизериине од Милано во Сабота нема да им играат Хернанес и Гуарин... дополнителен мотив вечерва сите сили да се насочат кон Реал, а за во Сабота ќе им го пуштиме Де Чеље да ги реши :backa:
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.472
Поени од реакции
5.519
Зуцнете бе нешто... Вечер играме против Реал или против шкљинтер ебаго :icon_mrgr:

Знам дека не е време сега да правам муабети за Серија А, но на мизериине од Милано во Сабота нема да им играат Хернанес и Гуарин... дополнителен мотив вечерва сите сили да се насочат кон Реал, а за во Сабота ќе им го пуштиме Де Чеље да ги реши :backa:
Ќе зуцнам, сега в кладилница ја играв сингл Реал не дава гол, 5 години на сите натпревари даваат гол на домашен терен па ми изгледаше како логичен тип. Башка шо се дерев внатре сите да ја играат, утре како паун ќе влезам да ми исплатат. :zloo:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Ќе зуцнам, сега в кладилница ја играв сингл Реал не дава гол, 5 години на сите натпревари даваат гол на домашен терен па ми изгледаше како логичен тип. Башка шо се дерев внатре сите да ја играат, утре како паун ќе влезам да ми исплатат. :zloo:
Или, кај го послушав будалата вчера и ја играв Реал да не даде гол. :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Зуцнете бе нешто... Вечер играме против Реал или против шкљинтер ебаго :icon_mrgr:

Знам дека не е време сега да правам муабети за Серија А, но на мизериине од Милано во Сабота нема да им играат Хернанес и Гуарин... дополнителен мотив вечерва сите сили да се насочат кон Реал, а за во Сабота ќе им го пуштиме Де Чеље да ги реши :backa:
абе човек ја уште после утакмицата со Лацио славев титула и од тогаш не се замарам со Сериа А.. И господ бог да игра за Интер да им ги туриме младинците ќе ги тепаме..
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Нема шанси да не даде гол Реал или да остане без голови, освен ако имаат некоја луда среќа(или несреќа :D) и двата тима и од 30тина шута ништо да не влезе.

Мислам дека и Алегри е свесен за тоа, затоа и нема да излезе со 3-5-2(најверојатно) и нема да се забарикадира пред гол(се надевам) и ќе се оди да се даде барем еден гол, тоа го изјави и Киелини.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Зуцнете бе нешто... Вечер играме против Реал или против шкљинтер ебаго :icon_mrgr:

Знам дека не е време сега да правам муабети за Серија А, но на мизериине од Милано во Сабота нема да им играат Хернанес и Гуарин... дополнителен мотив вечерва сите сили да се насочат кон Реал, а за во Сабота ќе им го пуштиме Де Чеље да ги реши :backa:
Ако идеме во финале пушти ги Де Чеље и Падоин да си играат тики така на Меаца:vozbud:[DOUBLEPOST=1431523513][/DOUBLEPOST]
Нема шанси да не даде гол Реал или да остане без голови, освен ако имаат некоја луда среќа(или несреќа :D) и двата тима и од 30тина шута ништо да не влезе.

Мислам дека и Алегри е свесен за тоа, затоа и нема да излезе со 3-5-2(најверојатно) и нема да се забарикадира пред гол(се надевам) и ќе се оди да се даде барем еден гол, тоа го изјави и Киелини.
Ќе почнеме со 4ка тоа е сигурно,сеа зависи како ќе се одвива утакмицата,ако имаме резултат таму до 65 минута ќе смени на 352 сигурен сум,ќе стаи некој како Стураро..

имаат страв напад ама нема зашо да се браниме поготово што изгубија титула прошло коло а и не се стабилни во одбрана,на средина може да ги добиеме една контра на Мората или Тевез и толку треба:)

неможеш да предвидиш како ќе се одвива утакмицата,може ќе ни дадат ран гол може и ние да им дадеме ама битно е да ја почнеме добро утакмицата и со правилниот пристап како во Торино.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Не само на Меаца, Падоин сто посто и вечер влага во игра на Бернабе, главен џокер ни е сезонава, нема утакмица да не влезе од клупа :icon_mrgr:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.284
Поени од реакции
86.163
Реал 10000% даваат гол... тешко е некој да помисли дека Мадриѓаниве нема да дадат гол на Бернабе, важното е и ние да дадиме, па потоа што биде нека биде.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Hrabro momci...... Ajdeeeeeeeeeeeeeeeeeee JUVEEEEEEEEEEEE!!!! :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Абе а како стоиме со картони, има играчи што се во опасност да го пропуштат евентуалното финале?
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.129
Поени од реакции
18.062
Мислам дека за овогодишното финале се бришат картоните. Или за полуфиналето се избришаа?

Во секој случај, мислам дека како и сите претходни наптревари меѓу Реал и Јуве и на овој ќе има доста голови. Мора да сме страшно внимателни во одбрана, но нападот и на овој натпревар треба да ни биде главна алка. Мората и Тевез нека се наштимат за вечер и нека нападнат како првиот натпревар. Ептен мерак ќе ми биде Мората да им тресне и на Бернабеу едно голче :D.

Сериозно влогот е огромен, јас се надевам само дека нема да паднат под притисок играчите. Играме на гостински терен ризик е и тоа да ги надвладее атмосферата, но мислам дека со јака концентрација може да се надмине тоа. Реал не се семоќни, го видовме тоа на првиот натпревар. Имаат слабости, но и ние ги имаме. И да испаднеме ич нема да ми биде криво, но ако испаднеме со борба и пролеана пот. Единствено ќе ме разочара ако видам недостиг од желба за надигрување, за која сум сигурен дека нема да биде проблем.

Прекините мора да ги искористиме максимално, посебно ако ни свирнат (дај боже) слободен удар од зоната на Пирло. Исто и корнерите. Гол од прекин нема лошо да ни дојде. Со среќа нека ни е (y)
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
So srekja vecer !!!!! 0-0 eden bunker i dosta e pa so barselona mushki posle.... I nas ne smetaa za autsajderi pred 3 godini pa osvoivme......:tvg:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom