Фан Клуб: Јувентус

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Момци, знам дека сте у тесен период со ЛШ и не ве занима друго ама ми треба помош. Поради тоа што на 29ти месецов навршуваат 30 години од Хејзел, во план ни е да организираме една утакмица меморијално да се каже помеѓу навивачи на Ливерпул и Јувентус. Во Битола веќе се има собрано екипи, па јас да најдам тука во Скопје. Сега, ако може да ми најде некој контакт до некој што ви е одговорен во фан клубот, па да прецизираме.

Исто така, доколку сакате контакти за некој друг град, пишете ми, ќе се потрудам да ви најдам.

ПоздраФ :Д
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.436
Поени од реакции
17.081
Момци, знам дека сте у тесен период со ЛШ и не ве занима друго ама ми треба помош. Поради тоа што на 29ти месецов навршуваат 30 години од Хејзел, во план ни е да организираме една утакмица меморијално да се каже помеѓу навивачи на Ливерпул и Јувентус. Во Битола веќе се има собрано екипи, па јас да најдам тука во Скопје. Сега, ако може да ми најде некој контакт до некој што ви е одговорен во фан клубот, па да прецизираме.

Исто така, доколку сакате контакти за некој друг град, пишете ми, ќе се потрудам да ви најдам.

ПоздраФ :Д
Како бе во БТ има? Кој собра? Нека е аднат мене оти ги секоФ

иначе

TuttoJuveMK ‏@JuveNMKD 32s32 seconds ago
Според последните гласини од Аргентина #Tevez преку телефонски повик го убедил #Dybala да потпише за #Juve.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Како бе во БТ има? Кој собра? Нека е аднат мене оти ги секоФ

иначе

TuttoJuveMK ‏@JuveNMKD 32s32 seconds ago
Според последните гласини од Аргентина #Tevez преку телефонски повик го убедил #Dybala да потпише за #Juve.
Нашиот е Горан, рече дека ги договорил. Распрашај се помеѓу тие што гледате заедно, види.
Ск кој е одговорен да кажам за собиранки?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Момци, знам дека сте у тесен период со ЛШ и не ве занима друго ама ми треба помош. Поради тоа што на 29ти месецов навршуваат 30 години од Хејзел, во план ни е да организираме една утакмица меморијално да се каже помеѓу навивачи на Ливерпул и Јувентус. Во Битола веќе се има собрано екипи, па јас да најдам тука во Скопје. Сега, ако може да ми најде некој контакт до некој што ви е одговорен во фан клубот, па да прецизираме.

Исто така, доколку сакате контакти за некој друг град, пишете ми, ќе се потрудам да ви најдам.

ПоздраФ :Д
од скопје сме јас, @Juventus_M @TheWhiteMamba што играме активно, другиве не знам..[DOUBLEPOST=1431382701][/DOUBLEPOST]активно во смисол играме секоја недела преку кајгаџинска фудбалска пресметка...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
од скопје сме јас, @Juventus_M @TheWhiteMamba што играме активно, другиве не знам..[DOUBLEPOST=1431382701][/DOUBLEPOST]активно во смисол играме секоја недела преку кајгаџинска фудбалска пресметка...
Не се собирате некаде да гледате фудбал, организирано?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.536
Се собираат, види на фб страната на јувентусмк.ком... очекувам слики од настаните во Битола и Скопје ако се соверете :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.436
Поени од реакции
17.081
Нашиот е Горан, рече дека ги договорил. Распрашај се помеѓу тие што гледате заедно, види.
Ск кој е одговорен да кажам за собиранки?
Кај нас гледа кој кај ќе стигни поради комплексот ' Еее овие педерите од СК ќе не организират, дај да се поделиме ние, шо ќе ние Јувентусмк итн итн' И искрено сам со другарчиња си гледам настрана 3-4 и рает умот. Зато те прашав
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Фала, му пишав на Игор, претседателот :)
а знаеш дека правите навивачи на јуве односно италијаните баш не ги сакаат навивачите на ливерпул ради хејсел? :D нормално тоа не значи дека ние македонските навивачи ве мразиме вас или општо сите навивачи на ливерпул
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
а знаеш дека правите навивачи на јуве односно италијаните баш не ги сакаат навивачите на ливерпул ради хејсел? :D нормално тоа не значи дека ние македонските навивачи ве мразиме вас или општо сите навивачи на ливерпул
Искрено, немам врска :)
Знам дека на КОП се направи цела сценографија за 25 годишнината мислам дека беше или година две после тоа во чест на загинатите.


Исто имаат и спомен плоча на Енфилд.

[DOUBLEPOST=1431417953][/DOUBLEPOST]Иначе, му пишав уште вчера на тој Игор, па да видиме дали ќе врати...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
стварно не знам зашто он не ни е заменик капитен, туку е Киелини.. Ама мислам дека ради тоа што е тивок и мирен и затоа, односно нема лидершип .. Џиџи е такто и сите го почититуваат и има авторитет, Киелини е борец, фајтер, хиена со еден збор, и затоа он е вице-капитен...
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Ovaj momak je ceo zivot u jednom dresu a tako malo se o njemu pise.

Otpustio agenta jer ne zeli da agent uzima proviziju Juventusu.Kako kaze, sa Juventusom se dogovara za minut oko svega.:cuc:
Сезонава дефинитивно заслужува да биде во тим на сезоната во Серија А.
Убедливо најконстантниот играч во тимот.

Не ми текнува моментално како ги изигра и натпреварите во ЛШ, ама ако беше на исто ниво како и во лигата, тогаш и таму заслужува да биде во тимот на турнирот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.436
Поени од реакции
17.081
TuttoJuveMK ‏@JuveNMKD 1m1 minute agoView translation
#Gatusso - На почеток не ми беше јасно што сака #Allegri. Потоа сватив дека е вистински маж.[DOUBLEPOST=1431448163][/DOUBLEPOST]


TuttoJuveMK ‏@JuveNMKD now
Последните информации од Италија говорот дека трансферот да #Dybala изнесува 28 милиони на 3 рати + 4 милиони бонус.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.350
Поени од реакции
86.536
А се спомнуваше дека таа сума на пари целосно ќе му ја исплати во наредните 3 години...

:cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom