Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Еве и мене ми е тешко да упратам све ,посебно со тоа што го прекинаа преносот на Телма, а имам Бум и немам арени ,па се ебавам со стримови , ама наоѓам време и простор да испратам скоро све у секое коло.
Нишо лично,ама мене ми е чудно како некој ќе каже дека непрати калчо и нема поим од играч, а ја прв наоѓам време да испратам све од топ 5 лигиве колку што можам.
Не е ни чудно шо лани имаше ликови шо незнаеа кој е Бенатиа , за после да изгледаат една утакмица со него у Баерн и да почната со величењето.
Секој чест на исклучоците.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Остај ги нека се караат за Кејн, Кутињо, Чејмберс, Клајн, Стерлинг и остала багра само прогласени играчи. :kuracc:
Кутињо пропалитет од Интер ми дошол да ми биде најдобар млад играч во Англија.
Глупости :D
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Браво за сите екипи во дошегашниот тек на сезоната во лига на шампиони и лига на европа малце по малце чекор по чекор почвиме да го враќаме сјајот на лигата што беше претпознатлив јез да има уште мн работа за целокупна сериа а али едно е сигурно од 8 екипи во лига на шампиони и лига европа 3 се италиански а до лани можевме само да сонуваме така е зборот.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.457
Поени од реакции
5.479
За муабетот со коефициентите, ако има 4 претставници во лш следната сезона се зголемваат многу шансите за стигање на Англија. Се надевам нема да вкрстат утре.
 
Член од
8 јануари 2014
Мислења
2.215
Поени од реакции
2.059
Нај идеално сценарио, Виола и Наполи да играат финале ЛЕ, небитно кој ќе освои.
Јуве да игра со Барса финале и секако да изгуби. :D
Седи долу бе :D на 6-ти јуни ќе бидеш горд што навиваш за жабарски тим :cool:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе битно е само севиља да се елминира, пошто днипро се аутсајдери, така да моментално 75% е шансата да освои талијанска екипа[DOUBLEPOST=1429830148][/DOUBLEPOST]А доколку утре вкрстат виола и наполи то-аш шансите се 50%
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.415
Поени од реакции
109.160
Абе битно е само севиља да се елминира, пошто днипро се аутсајдери, така да моментално 75% е шансата да освои талијанска екипа[DOUBLEPOST=1429830148][/DOUBLEPOST]А доколку утре вкрстат виола и наполи то-аш шансите се 50%
А ако вкрстат Дњипро и Севиља шансите се 25%. :noze:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.536
Поени од реакции
43.002
Абе битно е само севиља да се елминира, пошто днипро се аутсајдери, така да моментално 75% е шансата да освои талијанска екипа[DOUBLEPOST=1429830148][/DOUBLEPOST]А доколку утре вкрстат виола и наполи то-аш шансите се 50%
Италијанска екипа го зема процентот на Днипро а? :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.104
Поени од реакции
17.950
Фиорентина сакам со Севиља да игра, а Наполи со Днипро. Виолетовите се тактички поспремен тим и мислам дека можат подобро со посилен противник. Наполи од друга страна посебно се снаоѓа со тимови од типот на Днипро.

Во никој случај нејаќам да вкрстат.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.021
Поени од реакции
84.714
Крофната е експерт кога станува збор за европските натпреварувања
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom