Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.325
Во отсуство на Ајсбој :D

Пошто филмов е веќе виден и тоа во подобри варијанти. На некој лик што живее обичен живот му убиваат нешто мило и овој матер им ебава на сите..
Како виц за Чак Норис звучи. Го направија мит Кијану Ривс во филмов. Гледаш филм и во ниеден момент не ти е гајле за Кијану Ривс, знаеш дека матер ќе им ебе на сите, ни малку возбуда, ни малку иновативност ни ништо.

Тејкен за сиромашни.
 
W

wicked_1

Гостин
Во отсуство на Ајсбој :D

Пошто филмов е веќе виден и тоа во подобри варијанти. На некој лик што живее обичен живот му убиваат нешто мило и овој матер им ебава на сите..
Како виц за Чак Норис звучи. Го направија мит Кијану Ривс во филмов. Гледаш филм и во ниеден момент не ти е гајле за Кијану Ривс, знаеш дека матер ќе им ебе на сите, ни малку возбуда, ни малку иновативност ни ништо.

Тејкен за сиромашни.
Kако бе, у кој смисол е веќе виден? Начинот на кој шо беше отсликано подземјето е тотален first timer, а тоа е хајлајтот на филмов.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Во отсуство на Ајсбој :D

Пошто филмов е веќе виден и тоа во подобри варијанти. На некој лик што живее обичен живот му убиваат нешто мило и овој матер им ебава на сите..
Како виц за Чак Норис звучи. Го направија мит Кијану Ривс во филмов. Гледаш филм и во ниеден момент не ти е гајле за Кијану Ривс, знаеш дека матер ќе им ебе на сите, ни малку возбуда, ни малку иновативност ни ништо.

Тејкен за сиромашни.
Zero fucks given, без цимолење. Едноставно ебавање матер (не сакам спојлери да клавам).
И да Џон Вик е мадафакер од прва класа. Саундракот, адреналинот и Кијану Ривс го направија филмот топ акција.
Дефинитивно немаше кружење околу стол.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Го повикувам @Iceboy јавно и одговорно да каже зошто го оценил John Wick со 6 во темата Moviespotting.
:place:
Оти кружев околу стол неколку пати...

Шала на страна, океј ми беше, ја имаше онаа олд-скул акција од времето на Сталоне и Шварци, ама пак, освен она со хотелот и цело подземје и сите платени убијци како живеат, друго ништо ново немаше во филмов. И сериозно шо вика драгонскај, мит го направија, знаеш дека ќе ги расплаче сите од ќотек, синот на овој Русинов класичен лигло шо секогаш го имало.
Океј си беше за да пуштиш мозок на пасење, ама ништо спектакуларно.
И да саундтракот на Whiplash е miles away од овој.
Последната сцена и како наеднаш од смртна постела, отиде во ветеринарна ординација и сам си се оправи и продолжи да се шета е сама приказна за себе.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Оти кружев околу стол неколку пати...

Шала на страна, океј ми беше, ја имаше онаа олд-скул акција од времето на Сталоне и Шварци, ама пак, освен она со хотелот и цело подземје и сите платени убијци како живеат, друго ништо ново немаше во филмов. И сериозно шо вика драгонскај, мит го направија, знаеш дека ќе ги расплаче сите од ќотек, синот на овој Русинов класичен лигло шо секогаш го имало.
Океј си беше за да пуштиш мозок на пасење, ама ништо спектакуларно.
И да саундтракот на Whiplash е miles away од овој.
Епа финтата е како ќе му пристапиш на филмов. Кажав и претходно, Џон Вик не продава филозофии, не сака да биде нешто спектакуларно, невидено, туку е едноставно кул. Сети се како Сталоне ги собра Ескпендаблс и направи кул акционен филм затоа што никој не го сфати сериозно и така требаше и да биде.
Последната сцена од филмот баш кажува што дотогаш беше Џон Вик. Фраер. Не се обидува да биде сериозен, невиден, туку да го направи жанрот акција малку подинамичен. Приказната почнува како и секоја друга во акционен филм, ама како е реализирана понатака, мене многу ме бендиса.
Еве добар коментар за филмов:
John Wick is propelled by Tarantino-esque dialog mixed with the swagger of action stars from the 70s. Reeves literally emulates cool in this film and does it with such confidence, that we don't even doubt the character...even when he kills countless bad guys with extreme force in some utterly ridiculous and implausible situations. We don't doubt it for a minute. This is EXACTLY what you want out of an action film. It is briskly paced, brilliantly shot and meticulously choreographed and keeps you wanting more and more.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.687
Поени од реакции
38.873
Од Birdman

I look like a turkey with leukemia

:pos::pos::pos:
тоа беше најсмениот дел и оној кога го прашуваат дали ќе се убие или снимаат филм, воте не ми го бриши коментарот, го има ова у трејлерот
од модератор: не сите гледаат трејлери.
 
Последно уредено од модератор:

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Nightcrawler - новинари и репортери in a nutshell.
Многу пореметен филм, ова психо улогиве му лежат на Џејк дефинитивно.
9/10
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.687
Поени од реакции
38.873
aj sigurno vot go izgledal birdman glavniot favorit za oskar za glavna uloga, daj da go stavime u onaa tema da prodiskutirame, ja go zaboraviv veke
 

Kajgana Shop

На врв Bottom