Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Добро бе мајку му стара, од кога те знам на форум ги спушташ тие Џејмс Бонд филмови, што интернет ќе имаше...?
Se bunis neso, prvpat gi pustam. Nekoi duri i prvpat ke gi gledam. Pola gi znam od Sean Connery a Pierce Brosnan mi e omilen bond. :D

Ne sum simnuval ovoj serijal, da ne me bunis pak so Bombasticniot Drogiras?

Go gledav ovoj Redirected, trebase da ve poslusam, ama se zalazav po Vinnie Jones. Moraf. :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
I jas nikogas ne sum spustal Bond filmovi, ne se sojdeni na red tie, no blizu mi se.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Gone Girl ми беше ок, Rosamund Pike искина, типката одглуми многу добро, класичен профил на психопат. Од друга страна, клишеата, и оние познати трикови - фрази, ми ја уништијата перцепцијата за филмот како целост. Да беше солиден, но далеку од оцената која ја има без разлика дали го оценувам како блокбастер, или класичен филм....сепак Бен Афлек беше главна улога :D

Му давам една 7-ца.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Не знам дали тука е спомнат претходно, но мене ми се допадна. Интересна драма, шо ја препорачувам. Режисерот е истиот на рускиот The Return, кој е ептен опасно добар филм.

The Banishment
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Го има некој гледано ? Гледам филмови од скандинавската кинематографија последниов период па го зачекав овој. Ионака ќе го гледам но не би било лошо да кажи некој форумџија збор-два доколку го има гледано. :D


@wot
Justin Lin the new director of Star Trek 3.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.618
Поени од реакции
12.429
Значи во новиов треба да очекуваме The Rock да има камео, Ентерпрајз да дрифта во вселената, Спок и МеКој да „си ги мерат“ кој има поубав гаџет и гаражата на новата вселенска станица да биди невозможно долга.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Дали треба да ги имам гледано сериите Стар Трек за да можам да ги гледам новиве филмови?
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.618
Поени од реакции
12.429

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.893
Изгледај ги Star Trek (1966), три сезони се, да знаеш што е што. Филмовите се со ликовите од овој серијал, кога биле млади и зелени.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Guardians of the Galaxy....
Два пати го почнав филмов и никако да го догледам. Добро бе , само мене не ми е интересен и ме мават нервоза дури го гледам или... ? ????? :LOL:
Што изјави еден славен норвешки писател за овој филм

''Едвај го догледав, на моменти ми беше многу досаден, станував од стол и кружев околу него од досада. Со сила 7мица. Можело многу подобро да се направи''
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Препорака !! I Origins
Според мене филм на годината.
Mike Cahill кој е релативно млад режисер растури со Another Earth, филмот каде ја открив Brit Marling :) , а во овај се надмина себеси и мислам дека неговото време допрва доаѓа ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom