Kajgana Song Contest (KSC) #4

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.748
Поени од реакции
9.767
Значи тоа е поентата, сите постираат песна што мислат дека ќе победи, не песна што нив им е омилена или драга.
Јас постирам песни што ми се драги, не што мислам дека ќе победат. Чисто колку да видам на колку од форумџиите ќе им се допадне мојата песна.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Јас постирам песни што ми се драги, не што мислам дека ќе победат. Чисто колку да видам на колку од форумџиите ќе им се допадне мојата песна.
Mислиш некој ги преслушува песните?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.748
Поени од реакции
9.767
Mислиш некој ги преслушува песните?
?

Не ја разбирам поентата на прашањево. Значи јас си објавувам песна што јас си ја сакам и ми е драга, а секој форумџија си има право дали ќе ја слушне или изгласа.
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
?

Не ја разбирам поентата на прашањево. Значи јас си објавувам песна што јас си ја сакам и ми е драга, а секој форумџија си има право дали ќе ја слушне или изгласа мојата песна.
90% од форумџиите гласаат за песните кои им се познати, а тие што не ги знаат не ни ги слушаат. Ако твојата песна добие малце поени тоа не значи дека не им се допаднала, туку не ја слушнале..
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.748
Поени од реакции
9.767
90% од форумџиите гласаат за песните кои им се познати, а тие што не ги слушнале не ни ги слушаат. Ако твојата песна добие малце поени тоа не значи дека не им се допаднала, туку не ја слушнале..
E океј де, нивно право е тоа. :)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Mислиш некој ги преслушува песните?
Да јас, ги местам сите на вач лејт' и си тераат во позадина иначе незнам која би била поентата само да акниш линк во темава, зато и понекогаш не ни гласаат тие шо ставиле(пријавиле) песна, само ради реда.
Со оглед на предходните натпревари каде што темата беше неактивна последните неколку дена , најверојатно и сега ке биде така ... решив рокот на пријавување малце да се скрати. Последен рок за пријавување ке биде среда 23:59 , а додека гласањето ке биде од четврток до недела. За начинот на гласање ке бидете информирани во наредниве денови.
Мислам дека е во ред да биде пријавувањето од 5-7 дена, но секој победник од претходниот контест да зададе поконкретна тема,(пр.Бритaнски панк-рок од 80тите- British punk-rock of the eighties) и заедно модератори/администратори да се елеминира секоја песна која не е според прописите на темата, вака се и сешто се става во темава од наше до чеченско:D
Гласањето нека биде од 3-5 дена, секој кој ќе пријавит песна а немат да стигнит да гласат, следниот контест да му се забрани да учествува(да биде дисквалификуван). Темиве се одлични само да се подсредат.
Фритеза како награда не е заебанција.
Фритеза бе :pos::ROFLMAO:
Ако победам мојт да ја сменам за парична вредност?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Фритеза бе :pos::ROFLMAO:
Ако победам мојт да ја сменам за парична вредност?
Не може за пари, едино ако сакаш може да смениме за парфем „Среќни коцки“ или во краен случај даска за пеглање :icon_lol:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.618
Поени од реакции
34.000

Нешто од 70тите, можеби нема да победи но сепак вреди да биде постирана тука... :icon_mrgr:
По некои стандарди оваа треба да победи. Одличен избор. (y)

Исто ми е мило што Stairway to Heaven победи, само ме мрзеше да пишам.

Него, не ми е јасно. Дали можам да гласам без да учествувам? И, дали можам да учествувам без потоа да гласам?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Не може за пари, едино ако сакаш може да смениме за парфем „Среќни коцки“ или во краен случај даска за пеглање :icon_lol:
Ту бе, ќе морат да се помирам со фритезава:D
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Него, не ми е јасно. Дали можам да гласам без да учествувам? И, дали можам да учествувам без потоа да гласам?
На предходното гласање имаше некои членови што гласаа а не усествуваа. Ја ги броев и нивните. Е сеа, како си каже организаторо.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
По некои стандарди оваа треба да победи. Одличен избор. (y)

Исто ми е мило што Stairway to Heaven победи, само ме мрзеше да пишам.

Него, не ми е јасно. Дали можам да гласам без да учествувам? И, дали можам да учествувам без потоа да гласам?
По некои мои и твои треба да победи но по некои останати и не баш... :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom