Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Eyes Wide Shot ми се допаѓа, веројатно единствен филм на Кјубрик што го можам...
A clockwork orange, не го можеш ? Мислам филмот е стварно добар и со добра порака во него.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Ама го напнавте Ло, малку е оф топик ама и за Мулхолад викаат бил јак филм ама не е.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Ако размислиш подобро ќе најдеш перфектна логика во тоа што не го сакам Кјубрик а го можам филмот што му е едно од помалите остварувања. Среќа што умрел човекот пред да го завршат инаку може и тој немаше да го можам.

Енивеј, топ-листи шоп-листи. 2001 сакс. Штета што Јонзе не е овде да го нервирам со ова :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Ако размислиш подобро ќе најдеш перфектна логика во тоа што не го сакам Кјубрик а го можам филмот што му е едно од помалите остварувања. Среќа што умрел човекот пред да го завршат инаку може и тој немаше да го можам.

Енивеј, топ-листи шоп-листи. 2001 сакс. Штета што Јонзе не е овде да го нервирам со ова :)
Koj e Jonze?:icon_lol:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Прво, мило ми е што ја вршиш мојата работа wot
Второ, го глеав Тhe Call по препорака на псај ама после испадна не била беш препорака... онака интересен, напнат и доаѓа крајот и цел филм паѓа у вода. Не можеле поглупо да го изрежираат на крај.
Трето, некој ја свиѓаше оваа

 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Е најмногу ги сакам постојве од Anon на темава! Нит замарат со глупи дискусии, ниту хејтат беспотреба. Ќе си стајт ново излезен торент и уба слика и чао пријатно.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
"Русокосата жена што се заљуби во црномањест хирург (2013)"

Како и што кажува самиот наслов во овој филм се работи за една моќна русокоса жена што има фетиш за црномањести мажи, т.е. за два саата женава влегува во врска со два црни господа. Имам гледано и многу подобри филмови со белкињи и два црни господа така да филмов добива слаба оценка. Појма немам зошто Наоми Вотс ја прифатила улогава можеби не и ја ни покажале ни скриптата, бидејќи според мене тоа е единствено логично објаснување зошто би ја прифатила улогава. А можеби и желба и било да личи на Скарлет Јохансон, бидејќи во филмов на неколку наврати опасно потсеќаше на Скарлет.

Се на се филмот е послаб од After Earth.

Инаку за нешто што нема допирна точка со филмов од погоре: ако на некој му се гледа филм со принцеза од Англија може да го погледне Данскиот A Royal Affair (y)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Ама го напнавте Ло, малку е оф топик ама и за Мулхолад викаат бил јак филм ама не е.


Од утре се селам на друг форум и не ви ги кажувам повеќе јаките филмови што ги сакаат сите кул деца како мене. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom