Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Член од
12 март 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Abe taka vikate vie maskite koga ce vi se pusta nekoja samo si gi digate akciite ete gledaj ga onaa e zatreskana vo mene i povece gledate na tija zenski samo za edna vecer zatoa zenskite izbegavaat da se pustaat barem ja ima nekoi ne i e problem toa
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Па на кого не му се допаѓа кога некој му се пушта. Добро, освен ако не ти се свиѓа. А за тоа кој прв ке пријде мислам дека нема врска. За мене не е проблем да пријдам на некој ако гледам дека многу се срами.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Не е ништо страшно девојка да пријде на дечко.И не признавам погоре споменатото дека машките си ги креваат акциите и затоа девојките стојат на страна.Немој да ми кажеш дека девојките не си ги креваат.Кога ќе почнат да реагираат како некои шмизли "уф овој ама е досаден",a уствари на нив им ласка тоа.Мене лично никогаш не ми било проблем да пријдам на машко за да се запознаам.
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Поради воспитувањето и околината, мислам дека треба да бидат малце поопуштени, иначе јас повеќе сакам кога девојката ке ми упати некој дискретен ишарет, па после доаѓа мојот ред
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Затоа што девојките се фатени у нозете и неможат да пријдат први.Они сакаат.Стварно.Ама неможат. Така да ќе пријде мушкото ќе и поправи друштво малце и ќе ја однесе до дома и толку.
Вечерва сум малце лошо наострен кон женскиот пол.Ќе ми помине до утре.:)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Читам многу женски почнале да се пуштаат,да се надеваме дека не се само празни зборови на форум,туку има и акција...како дошло времево се помалку машки се пуштаат,зошто? Па со оглед нa тоа дека некои од девојките мислат дека пуштањето е најсељачко нешто :toe: се надевам ќе им помине...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Читам многу женски почнале да се пуштаат,да се надеваме дека не се само празни зборови на форум,туку има и акција...
Чудно и јас истото го забележав на темава:)Искрено се надевам дека виртуелниов свет ќе го вклопат во реалниот и она што го кажале или научиле ќе го применат.На крај краева за пуштање збориме,не за убивање луѓе.
Главата горе,градите напред и право во акција!
Zemzela напиша:
како дошло времево се помалку машки се пуштаат,зошто?
Си се чуваат бе,види го ти него како ги с'ска:pos:
Озбилно немам приметено вакво нешто дека помалце се пуштале денес за разлика од порано.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Не пријдуваат затоа што се горди или нешто тераат од комунизмот. Ако ние не го направиме првиот чекор, останавме сами :salut:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Леандра јас имам приметено а многу девојки ми се имаат пожалено за тао дека ен е веќе како порано...дека машките повеќе мислат на пивото отколку на жените,се е тоа резултат на една група на женски кои излегуваат да маваат корпи,да го хранат егото,да позираат и ред други работи...јас не викам да излегуваат само за да фаќаат дечковци но има фини и културни начини тоа да го одбиеш нели :smir:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Леандра јас имам приметено а многу девојки ми се имаат пожалено за тао дека ен е веќе како порано...дека машките повеќе мислат на пивото отколку на жените,се е тоа резултат на една група на женски кои излегуваат да маваат корпи,да го хранат егото,да позираат и ред други работи...јас не викам да излегуваат само за да фаќаат дечковци но има фини и културни начини тоа да го одбиеш нели :smir:
Тоа си во право.Повеќето од девојките се дотеруваат и парадираат.И ги навредуваат тие што им се пуштаат.Да има културен начин да "откачиш" некој ако не ти се допаѓа.Ама мислам дека тоа го прават за да се направат пи.ки и пол.
 
Член од
14 март 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Фала богуу дека секој во светов сака да испадне попаметен од другиот....значи склучно со овој форум сакам да кажам дека никој не сака да се чувствува повредено....сепак тука се вметнува и храброста за тоа кој има повеке сила да пријде...повекето луге коа ке пријдат на некое машко/женско мислат дека ке бидат отфрлени и тоа создава страв од идниот пожелен или непожелен одговор....сепак во Р.Македонија јас сметам дека барем до сега понежниот пол уживаше да добива понуди а воедно и да дава корпи, а машките како да беа похрабри да понудат....некои луге сметаат а морам да признаам и јас исто така дека понавредено и поисмејувано во овој случај би било женското затоа што тоа е и понежен пол а машкото сепак и тој би поминал навреденоо али сепак машко е или не е????

Значи сакам да кажам дека поубаво е машкото да понуди затоа што според мене и ако биде отфрлен би поминал поубаво од некое женско што би го сторила тоа.....иакоо најубаво би било взаемно Шмекање и додворување и пуштање и шоо нее.....:jaj:

Тоа си во право.Повеќето од девојките се дотеруваат и парадираат.И ги навредуваат тие што им се пуштаат.Да има културен начин да "откачиш" некој ако не ти се допаѓа.Ама мислам дека тоа го прават за да се направат пи.ки и пол.
За ова можам да кажам дека си тотално во право.... некои се прааат стварно пи.ки и пол и мислат или дека ке привле4ат не4иво внимание или пак дека ке се напраат декаа можат да си играат со некое машко....сепак има културен на4ин дури може и прикриен за да се реШи тоа....а и машкото би можело да биде покултурно и онака по џентлменско додека се пушта на некое девој4е:toe:

Ина4е браво за тој што ја отвори темава алал нека му е....толку многу има да се зборува за темава еехехееееее.....

И да си кажаммм дека јас никогаш не би понудила на машко без разлика дали ми се свига или не...ние можеме да се зближиме и на друг на4ин:pipi: може сеа ке кажете еве ја оваа се праи некоја се крева во облаци али најискрено ви кажувам дека не можам јас тоа прва да го напраам зошо се плашам од одговорот или постапката а и + во последно време тоа е голема срамота за понежниот пол....барем за мене:$
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
4ове4е, не пи6уј со број4иња по6о не е кул4е. само 4карт фраер4иња пи6уваат така, окпоз? и дајмсн има6? и немои пост4иња повеќе едн0 под друго пост4е. ќе те бри6ат. ок4ао? 4ао
поз!
2h0t 2 h@nd|3

и за да не бидам тотално офтопик4е, ќе пи6ам само дека има некои девој4ици што не им смета да направат прво 43к0р43. и ги по6туем нив. и тие што пу6таат води4ка.
окпоз? 4аоф4е...
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
4ове4е, не пи6уј со број4иња по6о не е кул4е. само 4карт фраер4иња пи6уваат така, окпоз? и дајмсн има6? и немои пост4иња повеќе едн0 под друго пост4е. ќе те бри6ат. ок4ао? 4ао
поз!
2h0t 2 h@nd|3

и за да не бидам тотално офтопик4е, ќе пи6ам само дека има некои девој4ици што не им смета да направат прво 43к0р43. и ги по6туем нив. и тие што пу6таат води4ка.
окпоз? 4аоф4е...
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:


Инаку немора да значи дека женските чекаат машките да им пријдат, нема врска, ако сакам да се запознаам со некого или да имам нешто сигурно нема да чекам он да ми пријде и сл. Сега сигурно нема да сум нападна зашто тоа нема да бидам јас, ама се спонтано ќе си дојде. Е сега што зборите за таа група на девојки, се гледа одма што е и како е.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
72
Поени од реакции
1
Jas ne sum pisal veke podolgo vreme,ama mislam deka definitivno devojkite treba da porabotat na toj nivni problem.Fakt e deka toa e taka,nie sekogas morame prvi.Nikogas nema da ja razberam nivnata psihologija no mislam deka pomalku e i smesna.Nema nisto strasno vo toa da mu prides na momce,ili pak da mu pobaras sex na partnerot.

kengur edna kritika do tebe:Daj pisuva kako sto treba oti ne sme na Natprevar za programeri ili hakeri.

Aj pozdrav senajubavo na site od mene! :D
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Читам многу женски почнале да се пуштаат,да се надеваме дека не се само празни зборови на форум,туку има и акција...
Јас сепак мислам дека се само празни зборови на форум...hehe:


како дошло времево се помалку машки се пуштаат,зошто? Па со оглед нa тоа дека некои од девојките мислат дека пуштањето е најсељачко нешто :toe: се надевам ќе им помине...
Епа дошло времето се помалку машки да се пуштаат затоа што ќе видиш дека некад не вреди за џабе си го газиш достоинството...hehe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom