Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Да не маваш со кикиритки по тој што ти се допаѓа :pos: или го тераш да ти прави палачинки :wink:
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Јас не чекам.Прв добар момент и ич не му ја мислам.Интересна е таа работа,баш ми е фино :icon_bigg А не ми пречи и ако мене прв ми пријде дечкото.Битно е да го погоди моментот и се разбира муабет добар да ми направи.Од тапа фраери што приоѓаат со глупави клишеа ми се лоши веќе.Опуштените дечковци многу посимпатично делуваат и многу повеќе ми го привлекуваат вниманието :)
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
108
Поени од реакции
13
Да не маваш со кикиритки по тој што ти се допаѓа :pos: или го тераш да ти прави палачинки :wink:
Е методот не го кажувам, како што реков тој е за посебни личности, личности кои ми значат:wink: А палачинки само со другари правам:toe:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Леле ова дамнешниве далечни праисториски времиња немаат везе.
Де бе мајку му стара,има девојки на кои им е едноставно СРАМ.На пример и јас не ги разбирам девојките што провоцираат па се повлекуваат или пак демек ај сеа ќе се правам јака п.,па ќе чекам он да ми пристапи и ќе го мотам.Мене тоа ми е глупо на пример.Ако ти се свиѓа некој тип,а имаш храброст пријди му бе,а не сега ќе се заебавам со некој.

Еве лично јас немам пријдено на машко,а се сомневам дека во блиска,а богами и во подалечна иднина ќе пријдам или ќе го направам првиот чекор.А тоа не е затоа што сакам да глумам фраерка или затоа што сметам дека треба машкотот прво да потегне работа,него затоа што едноставно ми е СРАМ.

Зашто некои луѓе едноставно не го прифатат тој факт дека едноставно има девојки кои премногу се срамат?:uf:
У право си, и ја сум таква. Ја досеа имам пријдено 2-3 пати ама више преку к*р ми е да ми приоѓаат некои сељаци од немај каде па шо знам, ќе треба и ја да се ангажирам малце...
 
M

**MEMORY**

Гостин
Шмекам и немам осет кога треба малку да си го соберам погледот, ама прва да стапам у акција - не. Тоа ми се случи само еднаш, видов еден тип и се пореметив (лав ет фрст сајт) и му отидов као демек на муабет ама по пола саат завршивме за рака. Оттогаш немам пристапено прва на машко ама ако најдам некој неодолив, не знам дали ќе можам да се исконтролирам.:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Logicno e maskoto da go napravi prviot poteg,ama ne mora da znaci zatoa sto ima i mnogu hrabri cupinja sto tie go prevzemaat prviot poteg.No najcesto kaj zensite preovladuva stramezlivosta i zatoa ocekuvaat na maskoto.
 

NIKA

F.B.I (Fausse Bonne Idée)
Член од
11 април 2006
Мислења
791
Поени од реакции
12
Оти сме срамежливи ...:gorda:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Епа сега зависи кој женски.Јас на пример не чекам. Сега што ако тој на мене ми се засвиѓал а јас нему не или пак сеуште ме нема приметено? И што треба јас да чекам тој мене да ми пријде? Да,сигурно многу ќе му текне нему дека требало мене да ми пријде.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
За мене еве ќе кажам ..Прво сум срамежлива ..Второ , можеби се плашам од одбивање ...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Кој чека...ќе се изначека.

Се зависи до карактерот, дел од девојките што ги познавам не чекаат воопшто. Они ја даваат иницијативата и го прават првиот(условно кажано) муабет, нормално следниот чекор е на машките(што би рекле америте the ball is in my court).
Сега многу ретко го правам првиот чекор, ако не и воопшто, ако девојката покаже иницијатива и ако ми се допаѓа ок а во други ситуации тешко.:costumed1
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Кога станува збор за некој што ми се свиѓа многу сум срамежлива,така да за јас да пристапам прва треба да сум под дејство на алкохол,не да бидам пијана,ама малку пивната,колку да се опуштам(и да има некој до мене да ме натера на тоа :)).
Исто така многу ми зависи и тоа дали е дечкото во друштво или сам.Ако е во друштво нема шанса јас прва да пријдам,срам ми е сам кој е,а не во друштво.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Значи храброст за пуштање се добива само под дејство на алкохол?
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
Ufff... Operirana sum od sram odamna :vozbud: Koketiram vo sekoe vreme, na bilo koe mesto...sekogas koga ima atmosfera za dobar flert, sto znaci mnogu cesto...I normalno e nekogas da prijdam prva,zapocnuvam muabet i ako deckoto e snaodliv razmenuvam broj :toe: ne mora da pravam nesto so onie koi sum gi zapoznala na toj nacin! Recisi site mi se mnogu dobri drugari sega :pipi:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Кој рекол дека девојките чекаат машкото да им пријде? Мислам дека тоа е речиси подеднакво. Сепак постојат оние стереотипи дека машкото мора да го направи првиот чекор но немора да е така.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
55
Поени од реакции
3
Кој рекол дека девојките чекаат машкото да им пријде? Мислам дека тоа е речиси подеднакво. Сепак постојат оние стереотипи дека машкото мора да го направи првиот чекор но немора да е така.
Ne bi kazala deka se raboti za stereotipi! Toa e samo nacin na razmisluvanje na poedinci koi mislat deka ziveat vo 19 vek... Mnogu drugari mi imaat kazano deka se posrekni ako nekoja devojka prva im prijde... no sekako deka ima masko koe saka TOJ da go napravi prviot cekor (da ne zaboravime deka maskite se lovci po priroda ):pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom