Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
едно прашање кон девојките ( машки слободни и вие приклучете се иако првите имаат приоритет) ...

Значи вака девојката ја познавам години ама последните 9 месеци се зближивме многу. ....

Ве молам вашето мислење :)
Ти си и пријател. Така те прифаќа, така те сака. Поинаку не. Дури и да имате врска, брзо ќе раскинете, зашто ќе видите дека не е тоа тоа.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.212
Поени од реакции
6.884
Напротив, како што кажа Леа, игнорирај - сама ќе трча по тебе... Колку што гледам она постојано му се јавува и го замара, а секогаш тој кога ќе превземе иницијатива за нешто повеќе, типката се повлекува. Затоа ставај на игнор, ќе и фали твоето внимание и сама ќе си дојде. :)
не верувам во тоа,типката веќе има таргетирано друга симпатија,само не и излегуваат нешто плановите како што треба..........младичот пиша дека некое време го игнорирала т.е. ете на чат каснела со муабетите или делувала незаинтересирано,немала време за дружење,а за тоа време излегувала со другарки........двајцата веќе подолго време се знаат,ако едниот знае што сака - треба да го постави прашањето на дневниот ред,ако двајцата тоа го сакаат,тоа е тоа.

мада мене ми наликува според горенаведеното дека нема врскава да има хепи енд :(

подобро да си ги скрати маките младичот и да сврти нова страна,негде каде што ќе го заслужат неговото внимание и грижа - по главниот негов пост се гледа дека детето е емотивно и малце е затрескано, секој ден и незивесноста околу случајов му прави мачнина и нелагодност,сигурен сум во тоа.
--- надополнето: 26 октомври 2013 во 14:11 ---
Ти си и пријател. Така те прифаќа, така те сака. Поинаку не. Дури и да имате врска, брзо ќе раскинете, зашто ќе видите дека не е тоа тоа.
не мора да значи,ете машкото е емотивно типче кое се плаши нешто да не изгуби,па не превзел чекори со време да стави на јасно дека личноста за која се грижи,вложува време и напори,ја симпатизира,односно дека чувствува нешто подлабоко......

мислам дека го делиме мислењето - типката таргетира друго машко за партнер или пак не знае што сака и нема ум во глава......еден ден може да си ја чука главата ако и текне дека имало некој кој навистина чувствувал нешто за неа,дека сакал да се грижи за неа.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
не мора да значи,ете машкото е емотивно типче кое се плаши нешто да не изгуби,па не превзел чекори со време да стави на јасно дека личноста за која се грижи,вложува време и напори,ја симпатизира,односно дека чувствува нешто подлабоко......

мислам дека го делиме мислењето - типката таргетира друго машко за партнер или пак не знае што сака и нема ум во глава......еден ден може да си ја чука главата ако и текне дека имало некој кој навистина чувствувал нешто за неа,дека сакал да се грижи за неа.
Девојката не го гледа дечкото како потенијален партнер, туку како пријател. За врска треба двајца. Не може тој да сака и за неа.
Мене девојката не ми остава впечаток дека не знае што сака. Таа го сака како пријател. Толку.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.212
Поени од реакции
6.884
Девојката не го гледа дечкото како потенијален партнер, туку како пријател. За врска треба двајца. Не може тој да сака и за неа.
Мене девојката не ми остава впечаток дека не знае што сака. Таа го сака како пријател. Толку.
рекла казала,не можеш да знаеш што сака девојката,нит ја знаеш нит ја познаваш, и не можеш да ја претставиш ти како што се претставуваш,немаме никакво сознание за неа - нејзино мислење,имаме исповед на младо емотивно момче кое го погодила љубовна стрела во срцето ;)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.621
Поени од реакции
31.826
Фала на сите :)
Биди само поладен и изолирај се малку.
Таа тргнува од некоја логика дека ти и си сигурна шанса, ценејќи по твоето внимание и залог, по одењето по газот што и го пружиш и ред ситници кои ги добива од тебе, а СЕ НАВИКНАЛА на истите.
Пробај да и ја сецниш навиката, како што претходно ти кажаа, да ја осети малку таа празнина. Е дури тогаш кога ќе ја осети ќе почни да ја согледува и промислува вистинската вредност на работите кои ги уживала. Во моментов да не грешам душа, но мислам дека не е свесна целосно за она што и се случува, туку онака ноншалантно си се клања наваму натаму.
Ако после тоа не те побара, батали. Но не попуштај во стилот-Бев добар, изладив малку, не ме рецка ич, дај сега пак да се задобрам и по старо. Старото не ти носи успех и самиот си свесен, ако опали на новото арно. Па тек ако опали после биди тоа што си и така :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.375
Поени од реакции
16.919
Ете покана уште една од другарките нејзини за излегување на свирка во живо, ако одбијам ќе биди трет пат во 2-3 недели
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.140
Поени од реакции
16.054
едно прашање кон девојките ( машки слободни и вие приклучете се иако првите имаат приоритет) ...
Ств мн ми значи и не сакам да ја изгубам како човек во животот ама искрено мислам дека почнувам да ја сакам..

Ве молам вашето мислење :)
Ти одамна си почнал да ја гледаш ко повеќе од пријателка, не знам дали си свесен за тоа.
Можеби никогаш не ни си ја гледал ко тоа.

Јас мислам дека те сака ко другар. Непријатно и е оти ти ја притискаш, не сака да ти каже дека не те сака ко нешто повеќе, а од друга страна ни она не сака да те изгуби ко личност во животот.
Затоа е ладна и остало.

Веројатно можеш да ја прашаш уште еднаш и да ти објасни како таа се чувствува, но јас мислам дека само ќе ти го потврди ова што го пишав.
Ако е така, имаш две опции. Да си го задржиш пријателството со неа, ретко се наоѓа таква поврзаност меѓу машко и женско, или да немаш контакт повеќе бидејќи ти не ја гледаш ко тоа.

Во случај да пробате нешто од причина што сте толку поврзани, од искуство ти кажувам дека лошо ќе заврши. Едно е приврзаност, муабет и другарство, а сосема друго нешто е љубов. Има разлика. Другарството е многу битен дел, но ако е само тој, пиши пропало.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ете покана уште една од другарките нејзини за излегување на свирка во живо, ако одбијам ќе биди трет пат во 2-3 недели

Чекај, *нејзините другарки* те канат? Не таа?

Ако е така, поздрав и воопшто да не одиш. Ако таа не те кани лично, воопшто не ти е потребно да бидеш околу неа.

Има смисла да прифатиш само ако имаш ниет да ќариш некоја од другарките. Инаку, не оди таму кајшто е таа, ако *таа* не те поканила. Ако си ѝ другар, треба малку да има почит кон тебе и таа да те викне, ако сака да те види.


Со лесно.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.375
Поени од реакции
16.919
Чекај, *нејзините другарки* те канат? Не таа?

Ако е така, поздрав и воопшто да не одиш. Ако таа не те кани лично, воопшто не ти е потребно да бидеш околу неа.

Има смисла да прифатиш само ако имаш ниет да ќариш некоја од другарките. Инаку, не оди таму кајшто е таа, ако *таа* не те поканила. Ако си ѝ другар, треба малку да има почит кон тебе и таа да те викне, ако сака да те види.


Со лесно.
Баш и тоа го мислев овие недели...

момци и девојки фала многу на советите стварно ми значат :))
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Воопшто не сум лут нема ни потреба не се ни смував ништо не направив... иначе 2 месеци се дружевме она активно дргуарски пред да ми кажи некои работи што ја мачат итд... Девојакта не е баш таква цело ова време што ја знам
Lol dude you got owned :D
На доброта и на "и дадов се" не ја фаќаш..
Ме интересира баш колку девојки треа овој филм да ти го праат пред да се заинтересираш и да вииш шо е проблемот..
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Колку години има девојката? ми изгледа многу незрезела, со овиe тест4иња и глупости.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Вакви совети брат да бараш и од некој што те знае тебе и неа. Вака се е сведено на претпоставки зошто така се однесува. Ама пак голема е веројатноста дека те чува во резерва во најдобар случај, а најлошиот го знаеш БФФ.

Од искуство, пробуваш еднаш ако не бива, оставаш, ама еве ако ептен ти се свиѓа, во исклучителен случај, пробуваш уште еднаш и тоа е тоа. Ако сакаш да бидеш пријател биди, ама најгрдо чувство е така коа ќе се занесеш, а oна не осеќа исто и со такви(2 биле досеа) прекинуваш секаков можен контакт и тераш натаму. А ти си фин, не може ништо да ти замери, па зошто да се скараш со некој додека може да ти биде рамо за плачење и да имаш некаква корист без да вратиш нешто, освен нели да му правиш лице до дека си со него, а додека си со ,,другарките'' ...кхм...
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
едно прашање кон девојките ( машки слободни и вие приклучете се иако првите имаат приоритет) ...

Значи вака девојката ја познавам години ама последните 9 месеци се зближивме многу. На почеток беше илзезена од врска и повредена и јас нормално бев тука за неа нон стоп. И ми кажа дека и се допаѓа тоа што ја ислушвам што давам совети и што човек можи да разговара со мене. После 1-2 месец и кажав дека ми се допаѓа..... Исто и кажав дека знам каква и беше ситуацијата и дека разбирам и дека ништо нема да пробам без дозвола или ако не знам како сега се осеќа.. таа рече да остани како што е но да оставиме на времето па да видиме...од тогаш малце јас лично чуствував промена ( иако можи е само до мене) почнавме помалку сами да излегуваме ( тоа го праевме и претходно) итн и стана мн зафатена можеби поради факсот нз..... Поминаа 4 месеци и се поретко излегуваме ... Последен пат кога излеговме ми подари портрет на кој бев нацртан јас фала богу како поклон и јас и реков дека поминаа 4 месеци и дека е редно да ми кажи што сум и јас во животот но нажалост не ми одговори.
.
Потоа на ФБ се извинав за истото ако извршив притисок и таа ми рече ' добро што треба да речам :) ? ' и толку .....Др ден излеговме пак со неа и со сестра и па денот после тоа ми се јави на моб ми пееше песна од забава....после извесно време пишење и чекаме на одговор повеќе од 15-20 минути некгоаш и 40 искрено ми се смачи .. И понекогаш тие изговори дека нема време , сепак проноаѓа зашто излегува со другаки и остало иако пред 1-2 месец два и се лизна дека била излезена со некој ( велејќи и на другарка и без да кажи име а јас случајно слушнав) a пред да и кажам дека ми се допаѓа се ми кажуваше...

Сега осетив помалце внимание а јас и посветувам тотално значи од СМС пораки за убав ден и уба година на факс и честитки за одредени работи до пишење на ФБ и слични работи...

Значи тотално сум упорен иако не знам што и сум или што планира или нз..... Последниве 5-6 дена пишам се помалце и почна таа да пиши да прашува како сум а јас враќам онака сериозно или пак chill.... забележува и ме прашва што е работата, вели ова не си ти, нешто се случва ....

Грешам во овие неколку дена или ? Ств мн ми значи и не сакам да ја изгубам како човек во животот ама искрено мислам дека почнувам да ја сакам..

Ве молам вашето мислење :)

Нема лижалче кај оваа бате,чим се извинуваш,и одиш по газето ништо не правиш.Или остро барај и да ја ебеш,или избриши ја.Што ќар имаш ти од женски другарки?За кој кур ти се?За да ја тешиш,да му ја спремаш за друг да ја ебе?Ти ја тешиш,друг ја таслачи.Грешиш од старт.Или ти биди ебачот или мавни ја.За СМС пораки ли ти треба,за да зборуваш со некој на мобилен ли?За кога ти звони телефонот да речеш дека женска те бара?Батали такви и најди си некоја по мерка.Никогаш не и се извинувај на некоја,за нешто што не си направил.За што си се глупирал си се извинувал,оти си и и кажал дека те бендисува?Батали ја чавката и барај некоја што ќе те цена и што нема да биде зафатена за тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom