Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
вака, местото моментално ми е за тука и ми требаат ваши совети, како прво девојка ми ја има изгубено довербата во мене, т.е. неможе да ми верува за многу работи, зошто? пааа во почетокот имав љубомора малку повеке, па ајде се скаравме малку, го сакав нејзиниот пасворд од фб, влегов видов, немаше ништо значи се ок. Но не сме истите ко што беме од порано знам ја повредив, таа веруваше во мене и сега понекогаш чат пат знаеме да се скараме за некои работи, тоа што го сакам е да може да ми верува, се тудам и пишувам пораки, кога е нервозна нешто да сум со неа и ред други работи, знам дека и од вас некои се во ваква состојба па некоја мала помош или слично ? значи да може да ми верува пак како што беше на почетокот ...
Не да драпам мади.а ама си наебал. Незнам како би ти помогнал за жал..
--- надополнето: 25 октомври 2013 во 15:44 ---
вака, местото моментално ми е за тука и ми требаат ваши совети, како прво девојка ми ја има изгубено довербата во мене, т.е. неможе да ми верува за многу работи, зошто? пааа во почетокот имав љубомора малку повеке, па ајде се скаравме малку, го сакав нејзиниот пасворд од фб, влегов видов, немаше ништо значи се ок. Но не сме истите ко што беме од порано знам ја повредив, таа веруваше во мене и сега понекогаш чат пат знаеме да се скараме за некои работи, тоа што го сакам е да може да ми верува, се тудам и пишувам пораки, кога е нервозна нешто да сум со неа и ред други работи, знам дека и од вас некои се во ваква состојба па некоја мала помош или слично ? значи да може да ми верува пак како што беше на почетокот ...
Не да драпам мади.а ама си наебал. Незнам како би ти помогнал за жал..
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
вака, местото моментално ми е за тука и ми требаат ваши совети, како прво девојка ми ја има изгубено довербата во мене, т.е. неможе да ми верува за многу работи, зошто? пааа во почетокот имав љубомора малку повеке, па ајде се скаравме малку, го сакав нејзиниот пасворд од фб, влегов видов, немаше ништо значи се ок. Но не сме истите ко што беме од порано знам ја повредив, таа веруваше во мене и сега понекогаш чат пат знаеме да се скараме за некои работи, тоа што го сакам е да може да ми верува, се тудам и пишувам пораки, кога е нервозна нешто да сум со неа и ред други работи, знам дека и од вас некои се во ваква состојба па некоја мала помош или слично ? значи да може да ми верува пак како што беше на почетокот ...
Сите вие што си разменувате пасворди на фб и мејлови треба да добиете казна - едногодишна забрана за интернет.
Па мајка му стара, се знае каде се границите.
Не знам како да ти помогнам, само искажувам незадоволство.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
вака, местото моментално ми е за тука и ми требаат ваши совети, како прво девојка ми ја има изгубено довербата во мене, т.е. неможе да ми верува за многу работи, зошто? пааа во почетокот имав љубомора малку повеке, па ајде се скаравме малку, го сакав нејзиниот пасворд од фб, влегов видов, немаше ништо значи се ок. Но не сме истите ко што беме од порано знам ја повредив, таа веруваше во мене и сега понекогаш чат пат знаеме да се скараме за некои работи, тоа што го сакам е да може да ми верува, се тудам и пишувам пораки, кога е нервозна нешто да сум со неа и ред други работи, знам дека и од вас некои се во ваква состојба па некоја мала помош или слично ? значи да може да ми верува пак како што беше на почетокот ...

Задебелени:
Таа ја изгубила довербата во тебе во оној момент кога си ѝ побарал лозинка на ФБ. Сè понатаму било мачкање очи.

Подвлечено:
Ти не си оној којшто одредува како таа ќе се однесува кон тебе. Таа е слободна да има или да нема доверба во тебе. Ти можеш само да заслужиш таа да има или да нема доверба во тебе. Си заслужил да нема.

Ако сакаш да има доверба во тебе, прави нешто за да има доверба во тебе. А што е тоа, најдобро е да ја прашаш, бидејќи твоите постапки, по твои размислувања, очигледно не градат доверба меѓу вас двајцата.

Значи, отворено прашај ја како може да ја стекнеш нејзината доверба и дали ќе сака да ти укаже повторно доверба, откако веќе на големо си ја изневерил истата (со тоа што си ѝ ги читал нејзините приватни работи). И биди спремен дека можеби нема да сака да ти даде уште една шанса. Во тој случај знај дека сам ќе си бидеш виновен, ако таа одлучи да не продолжи со тебе.


Со лесно.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
вака, местото моментално ми е за тука и ми требаат ваши совети, како прво девојка ми ја има изгубено довербата во мене, т.е. неможе да ми верува за многу работи, зошто? пааа во почетокот имав љубомора малку повеке, па ајде се скаравме малку, го сакав нејзиниот пасворд од фб, влегов видов, немаше ништо значи се ок. Но не сме истите ко што беме од порано знам ја повредив, таа веруваше во мене и сега понекогаш чат пат знаеме да се скараме за некои работи, тоа што го сакам е да може да ми верува, се тудам и пишувам пораки, кога е нервозна нешто да сум со неа и ред други работи, знам дека и од вас некои се во ваква состојба па некоја мала помош или слично ? значи да може да ми верува пак како што беше на почетокот ...


Зошто би ти верувала? Сега си фин и немаш љубоморни испади затоа што врската ви е климава, она е сменета и страв ти е дека ќе те батали. Во првиот момент кога она би се вратила на старо и ти ќе се вратиш на старо и пак ќе и бараш пасворди од скајп, од форум, па ќе бараш да и ги читаш пораките од мобилниот, па да видиш кој и звони пред да крене слушалка, па да ти титне од фиксен кога ќе ја оставиш пред влез, па да ти наброи со кого точно седи на маса кога ќе искочи на кафе без тебе итн во недоглед.

Зошто, побогу, би ти верувала? Кој сака да биде во таква врска?

Би те советувала да си го промениш однесувањето да верував дека луѓето како тебе така лесно се менуваат. Вака, единствено што можам да кажам е да не ја малтретираш девојкава за џабе. Ни следната, ни таа после нејзе...
 
C

Castiel

Гостин
I'm sad, but at the same time I'm really happy that something could make me feel that sad. It's like, it makes me feel alive, you know? It makes me feel human. And the only way I could feel this sad now is if I felt somethin' really good before. So I have to take the bad with the good, so I guess what I'm feelin' is like a, beautiful sadness. I guess that sounds stupid.
 
Член од
24 април 2011
Мислења
300
Поени од реакции
162
вака, местото моментално ми е за тука и ми требаат ваши совети, како прво девојка ми ја има изгубено довербата во мене, т.е. неможе да ми верува за многу работи, зошто? пааа во почетокот имав љубомора малку повеке, па ајде се скаравме малку, го сакав нејзиниот пасворд од фб, влегов видов, немаше ништо значи се ок. Но не сме истите ко што беме од порано знам ја повредив, таа веруваше во мене и сега понекогаш чат пат знаеме да се скараме за некои работи, тоа што го сакам е да може да ми верува, се тудам и пишувам пораки, кога е нервозна нешто да сум со неа и ред други работи, знам дека и од вас некои се во ваква состојба па некоја мала помош или слично ? значи да може да ми верува пак како што беше на почетокот ...
Абе те лаже ......побарај и ја сега новата лозинка......ќе видиш дали ќе ти ја даде.......
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
вака, местото моментално ми е за тука и ми требаат ваши совети, како прво девојка ми ја има изгубено довербата во мене, т.е. неможе да ми верува за многу работи, зошто? пааа во почетокот имав љубомора малку повеке, па ајде се скаравме малку, го сакав нејзиниот пасворд од фб, влегов видов, немаше ништо значи се ок. Но не сме истите ко што беме од порано знам ја повредив, таа веруваше во мене и сега понекогаш чат пат знаеме да се скараме за некои работи, тоа што го сакам е да може да ми верува, се тудам и пишувам пораки, кога е нервозна нешто да сум со неа и ред други работи, знам дека и од вас некои се во ваква состојба па некоја мала помош или слично ? значи да може да ми верува пак како што беше на почетокот ...
Олабави ја, не ја прашувај премногу кај е со кој е шо праи со кого збори итн итн итн.. Само, навидум тенка е линијата измеѓу доверба и незаинтересираност, глеј да не оставиш погрешен впечаток.
И разговарајте де, кажи и дека си сфатил дека си бил премногу љубоморен, дека се каеш, дека и веруваш.. Дека претходното однесување ти било грешка, и извини и се.
Исто така, кажи и и дека правата си носат обврски, и дека се надеваш дека нема да ти ја изневери довербата.
Шо поише :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.306
Поени од реакции
16.783
едно прашање кон девојките ( машки слободни и вие приклучете се иако првите имаат приоритет) ...

Значи вака девојката ја познавам години ама последните 9 месеци се зближивме многу. На почеток беше илзезена од врска и повредена и јас нормално бев тука за неа нон стоп. И ми кажа дека и се допаѓа тоа што ја ислушвам што давам совети и што човек можи да разговара со мене. После 1-2 месец и кажав дека ми се допаѓа..... Исто и кажав дека знам каква и беше ситуацијата и дека разбирам и дека ништо нема да пробам без дозвола или ако не знам како сега се осеќа.. таа рече да остани како што е но да оставиме на времето па да видиме...од тогаш малце јас лично чуствував промена ( иако можи е само до мене) почнавме помалку сами да излегуваме ( тоа го праевме и претходно) итн и стана мн зафатена можеби поради факсот нз..... Поминаа 4 месеци и се поретко излегуваме ... Последен пат кога излеговме ми подари портрет на кој бев нацртан јас фала богу како поклон и јас и реков дека поминаа 4 месеци и дека е редно да ми кажи што сум и јас во животот но нажалост не ми одговори.
.
Потоа на ФБ се извинав за истото ако извршив притисок и таа ми рече ' добро што треба да речам :) ? ' и толку .....Др ден излеговме пак со неа и со сестра и па денот после тоа ми се јави на моб ми пееше песна од забава....после извесно време пишење и чекаме на одговор повеќе од 15-20 минути некгоаш и 40 искрено ми се смачи .. И понекогаш тие изговори дека нема време , сепак проноаѓа зашто излегува со другаки и остало иако пред 1-2 месец два и се лизна дека била излезена со некој ( велејќи и на другарка и без да кажи име а јас случајно слушнав) a пред да и кажам дека ми се допаѓа се ми кажуваше...

Сега осетив помалце внимание а јас и посветувам тотално значи од СМС пораки за убав ден и уба година на факс и честитки за одредени работи до пишење на ФБ и слични работи...

Значи тотално сум упорен иако не знам што и сум или што планира или нз..... Последниве 5-6 дена пишам се помалце и почна таа да пиши да прашува како сум а јас враќам онака сериозно или пак chill.... забележува и ме прашва што е работата, вели ова не си ти, нешто се случва ....

Грешам во овие неколку дена или ? Ств мн ми значи и не сакам да ја изгубам како човек во животот ама искрено мислам дека почнувам да ја сакам..

Ве молам вашето мислење :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.547
Поени од реакции
33.777
Добро што треба да речам :) ?

Rebound без eбење. Паметна девојка. Не се лути на искористувањето. Сега си ти на ред некоја вака да и' направиш.
Си бил таму за неа кога имала потреба, и тоа е тоа. Уште некој месец ако ја чекаш, ќе се скршиш кога ќе очекува да се радуваш за неа оти си фатила некој со беемве. :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.306
Поени од реакции
16.783
Добро што треба да речам :) ?

Rebound без eбење. Паметна девојка. Не се лути на искористувањето. Сега си ти на ред некоја вака да и' направиш.
Си бил таму за неа кога имала потреба, и тоа е тоа. Уште некој месец ако ја чекаш, ќе се скршиш кога ќе очекува да се радуваш за неа оти си фатила некој со беемве. :)
Воопшто не сум лут нема ни потреба не се ни смував ништо не направив... иначе 2 месеци се дружевме она активно дргуарски пред да ми кажи некои работи што ја мачат итд... Девојакта не е баш таква цело ова време што ја знам
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
едно прашање кон девојките ( машки слободни и вие приклучете се иако првите имаат приоритет) ...

Значи вака девојката ја познавам години ама последните 9 месеци се зближивме многу. На почеток беше илзезена од врска и повредена и јас нормално бев тука за неа нон стоп. И ми кажа дека и се допаѓа тоа што ја ислушвам што давам совети и што човек можи да разговара со мене. После 1-2 месец и кажав дека ми се допаѓа..... Исто и кажав дека знам каква и беше ситуацијата и дека разбирам и дека ништо нема да пробам без дозвола или ако не знам како сега се осеќа.. таа рече да остани како што е но да оставиме на времето па да видиме...од тогаш малце јас лично чуствував промена ( иако можи е само до мене) почнавме помалку сами да излегуваме ( тоа го праевме и претходно) итн и стана мн зафатена можеби поради факсот нз..... Поминаа 4 месеци и се поретко излегуваме ... Последен пат кога излеговме ми подари портрет на кој бев нацртан јас фала богу како поклон и јас и реков дека поминаа 4 месеци и дека е редно да ми кажи што сум и јас во животот но нажалост не ми одговори.
.
Потоа на ФБ се извинав за истото ако извршив притисок и таа ми рече ' добро што треба да речам :) ? ' и толку .....Др ден излеговме пак со неа и со сестра и па денот после тоа ми се јави на моб ми пееше песна од забава....после извесно време пишење и чекаме на одговор повеќе од 15-20 минути некгоаш и 40 искрено ми се смачи .. И понекогаш тие изговори дека нема време , сепак проноаѓа зашто излегува со другаки и остало иако пред 1-2 месец два и се лизна дека била излезена со некој ( велејќи и на другарка и без да кажи име а јас случајно слушнав) a пред да и кажам дека ми се допаѓа се ми кажуваше...

Сега осетив помалце внимание а јас и посветувам тотално значи од СМС пораки за убав ден и уба година на факс и честитки за одредени работи до пишење на ФБ и слични работи...

Значи тотално сум упорен иако не знам што и сум или што планира или нз..... Последниве 5-6 дена пишам се помалце и почна таа да пиши да прашува како сум а јас враќам онака сериозно или пак chill.... забележува и ме прашва што е работата, вели ова не си ти, нешто се случва ....

Грешам во овие неколку дена или ? Ств мн ми значи и не сакам да ја изгубам како човек во животот ама искрено мислам дека почнувам да ја сакам..

Ве молам вашето мислење :)

Не дека имам некое искуство...
Ако е излезена од долга врска би требало да почекаш одреден период оти не верувам дека после само некој месец од раскинувањето дотичната би се заљубила во друг.
Здебеленото значи дека таа веќе те ставила во френдзоун, ти самиот така си се поставил нормално таа така изреагирала.
За ова, секој би пронајдол барем малку време, дали вакви изгорови имаше пред да и кажиш дека ти се допаѓа ?
Прашај ја зошто ја интересира за тебе, а сепак не ти дава шанса. Веќе кога си и кажал дека ти се допаѓа зошто уште чекаш. Следниот пат кога ќе се видите, макар и вечер прашај ја пак, ако ти одговори со не знам кажи и дека не прифаќаш таков одговор, само "да" и "не" и пак прашај ја, па побогу нема 5 години да се замараш а да незнаеш на што си. Ако и после второто прашање ти одговори со "не знам" значи дека не сака. Еве ти како би реагирал некоја истото ова тебе да те прашува, aко би сакал би и рекол "да" нели? Сигурно нема да ја оптеретуваш со "не знам", тој одговор е дека и е срам да те одбие директно. Да се вратам назад, ако после второто прашање не одговара ништо тука би го подржал крусер - ЗАЛАПАЈ ЈА и така нема да изгубиш ништо, веќе не би останале само пријатели, или ќе ја имаш додека се сакате или ќе ја немаш засекогаш.

Нека ти е со среќа.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
укопан си до гуша во френдзоун, најубаво е да пробаш да излезиш пред јако да се закопаш и да имаш поголеми чувства.
или нека се реши сега или ти нека ти даде до знаење да не се замараш и да бркаш друга.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
едно прашање кон девојките ( машки слободни и вие приклучете се иако првите имаат приоритет) ...

Значи вака девојката ја познавам години ама последните 9 месеци се зближивме многу. На почеток беше илзезена од врска и повредена и јас нормално бев тука за неа нон стоп. И ми кажа дека и се допаѓа тоа што ја ислушвам што давам совети и што човек можи да разговара со мене. После 1-2 месец и кажав дека ми се допаѓа..... Исто и кажав дека знам каква и беше ситуацијата и дека разбирам и дека ништо нема да пробам без дозвола или ако не знам како сега се осеќа.. таа рече да остани како што е но да оставиме на времето па да видиме...од тогаш малце јас лично чуствував промена ( иако можи е само до мене) почнавме помалку сами да излегуваме ( тоа го праевме и претходно) итн и стана мн зафатена можеби поради факсот нз..... Поминаа 4 месеци и се поретко излегуваме ... Последен пат кога излеговме ми подари портрет на кој бев нацртан јас фала богу како поклон и јас и реков дека поминаа 4 месеци и дека е редно да ми кажи што сум и јас во животот но нажалост не ми одговори.
.
Потоа на ФБ се извинав за истото ако извршив притисок и таа ми рече ' добро што треба да речам :) ? ' и толку .....Др ден излеговме пак со неа и со сестра и па денот после тоа ми се јави на моб ми пееше песна од забава....после извесно време пишење и чекаме на одговор повеќе од 15-20 минути некгоаш и 40 искрено ми се смачи .. И понекогаш тие изговори дека нема време , сепак проноаѓа зашто излегува со другаки и остало иако пред 1-2 месец два и се лизна дека била излезена со некој ( велејќи и на другарка и без да кажи име а јас случајно слушнав) a пред да и кажам дека ми се допаѓа се ми кажуваше...

Сега осетив помалце внимание а јас и посветувам тотално значи од СМС пораки за убав ден и уба година на факс и честитки за одредени работи до пишење на ФБ и слични работи...

Значи тотално сум упорен иако не знам што и сум или што планира или нз..... Последниве 5-6 дена пишам се помалце и почна таа да пиши да прашува како сум а јас враќам онака сериозно или пак chill.... забележува и ме прашва што е работата, вели ова не си ти, нешто се случва ....

Грешам во овие неколку дена или ? Ств мн ми значи и не сакам да ја изгубам како човек во животот ама искрено мислам дека почнувам да ја сакам..

Ве молам вашето мислење :)
Само олабави, не и пишувај, не и звони тргни се малку настрана. И кога ќе ти пише врати и некој незаинтересиран муабет као фала. И поглуми зафатен, дека нешто интересно ти се дешава без да прекинеш било каква комуникација.

Ако не дојде за месец дена кај тебе дојди и плукни ме :D
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.121
Поени од реакции
6.779
* DeviAngel

дистанцирањето нема да ти го реши проблемот - нормално ако во меѓувреме немаш друга симпатија.......потруди се сега уште еднаш или барај си ново либе,нема потреба некој да те мафта и да ти го губи времето (гледам во меѓувреме по муабетот таа е заинтересирана и за на друго место),да ти ги ебава чувствата и секој нов ден да ти биде гаден и неубав заради нешто невозвратено.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
* DeviAngel

дистанцирањето нема да ти го реши проблемот - нормално ако во меѓувреме немаш друга симпатија.......потруди се сега уште еднаш или барај си ново либе,нема потреба некој да те мафта и да ти го губи времето (гледам во меѓувреме по муабетот таа е заинтересирана и за на друго место),да ти ги ебава чувствата и секој нов ден да ти биде гаден и неубав заради нешто невозвратено.
Напротив, како што кажа Леа, игнорирај - сама ќе трча по тебе... Колку што гледам она постојано му се јавува и го замара, а секогаш тој кога ќе превземе иницијатива за нешто повеќе, типката се повлекува. Затоа ставај на игнор, ќе и фали твоето внимание и сама ќе си дојде. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom