Кошаркарска репрезентација на Македонија

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Да им титкам све по список на коментаториве, се надевам Србија ќе изгуби све на ЕП...
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Да им титкам све по список на коментаториве, се надевам Србија ќе изгуби све на ЕП...

Едниот е босанец али мисли дека го има фатено господ за муда во кошарка иако се за што го бива е да биде комедијант пренесувач.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Да им титкам све по список на коментаториве, се надевам Србија ќе изгуби све на ЕП...
Јас тоа го велам...од сите да изгубиме само Србите да ги тепаме да ми се исполни ќеифот.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Едниот е босанец али мисли дека го има фатено господ за муда во кошарка иако се за што го бива е да биде комедијант пренесувач.
Сеедно, и двете репрезентации ќе го примат на ЕП ;)
--- надополнето: 21 август 2013 во 22:22 ---
Нели Шпанциве се опуштаа бе на крај, жал им било... Ако, ако, ќе го примат на ЕП во полуфинале.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Нели Шпанциве се опуштаа бе на крај, жал им било... Ако, ако, ќе го примат на ЕП во полуфинале.
Ви викам Шпанциве во живот не рекле доста водиме.Они ако можат до 100 разлика ќе идат и нема да попуштат.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
А кој труп беше овој Гасол кога почна во NBA, 10 пати полош од Самарџиски :pos:
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Го дрви и Пипан к*рот, на 100 разлика не ги става Бојан и Брчков. (n)

Незнам стварно што му е на Пипан како да го боли пилето за репрезентацијата... Некако ни навремен тајм аут ни навремени измени некако ме разочарува... Ајде да се надеваме дека тоа ке биде само на пријателските...
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ако убаво им прават шпанците треба малце умот да им дојди. А тоа што Брчков сеуште не игра... no comment...

Можеби малку и ги потценивме шпанците. Тоа што им фалат неколку клучни играчи и не е којзнае колкав проблем како што ми изгледа. Се знаеше дека ќе бидат меѓу најдобрите, ама пак ќе бидат главен фаворит како што ми изгледа.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Сармаџиски дрво дрвосано незначи ако си висок 3 метра дека не треба да скокаш.... ебате пацерот.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Koa ќе го видам Ѓуровски како игра одеднаш почнуам да добијам гадење
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Само незнам зашто го барате дрвото Крстевски.... исто ко Ѓуровски да го барете исти кур.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.175
Поени од реакции
2.651
Абе не знам стварно шо толку ги пцуете.Не е чудо што губиме од Шпанија.Втора светска сила се.Кај можат против играчи на Мемфис,Реал и Барса да си ги мерат нашиве.Поголема срамота е да изгубиш од Украина,Израел или Шведска.Една Франција би се мачела против Шпанија,а не па ние што еднаш сме успеале во историјата 1/2 финале да стигнеме.Сепак ова е Шпанија.Само Американците се подобри од нив.Верувам дека ќе победиме следниве три пријателски и така победнички ќе одиме на евробаскетот.Нема потреба од нервози бидејќи сме губеле од Шпанија и тоа на нивни терен.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
На Пипан европсково ќе му дојде ко подготовки за у Олимпија,некако осеќам како да ич не му чуе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom