Game of Thrones

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.440
Поени од реакции
6.671
шо се стега? Ланистер во моментов се најмоќни во Вестерос. Нивната армија е најголема ако се земе во предвид дека се заедно со Тирел плус го имаат главниот трон.
Имаат скоро 20.000 армија.
Станис нема армија.
Роб Старк има помалку од 10.000 војска, а не се знае дали Фреј ќе оди со него, ќе дознаеме утре. Карстарк го напуштија, интересно ќе биде ако Карстарк и Грејџој испаднат заедно против старк, едните да го земат Винтерфел другите како награда да станат независни.
ГрејЏој ги нема никаде од минатата сезона, со исклучок на Теон, ама неможеме да дадеме проценка колку војска имаат.

Плус Арин најверојатно ќе застане на страната на кралското семејство, пошто литлфингер ќе стане нов лорд таму.
Плус Тирион уште минатата сезона ја испрати помалата сестра на Џофри кај Мартел за да ја омажи таму и да ја осигура нивната помош.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
шо се стега? Ланистер во моментов се најмоќни во Вестерос. Нивната армија е најголема ако се земе во предвид дека се заедно со Тирел плус го имаат главниот трон.
Имаат скоро 20.000 армија.
Станис нема армија.
Роб Старк има помалку од 10.000 војска, а не се знае дали Фреј ќе оди со него, ќе дознаеме утре. Карстарк го напуштија, интересно ќе биде ако Карстарк и Грејџој испаднат заедно против старк, едните да го земат Винтерфел другите како награда да станат независни.
ГрејЏој ги нема никаде од минатата сезона, со исклучок на Теон, ама неможеме да дадеме проценка колку војска имаат.

Плус Арин најверојатно ќе застане на страната на кралското семејство, пошто литлфингер ќе стане нов лорд таму.
Плус Тирион уште минатата сезона ја испрати помалата сестра на Џофри кај Мартел за да ја омажи таму и да ја осигура нивната помош.
ama ti ne ja racunas vojskata koja ke go prefrli zidot se zve
nae dzon snow na cija strana ke e pa ni karstark i grendzoj zaedno ne se kolku ovie severnjacive
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.440
Поени од реакции
6.671
ama ti ne ja racunas vojskata koja ke go prefrli zidot se zve
nae dzon snow na cija strana ke e pa ni karstark i grendzoj zaedno ne se kolku ovie severnjacive
Логично е сите од јужна страна заедно да ги нападнат овие од север, пошто муабетот беше дека тие од позади ѕидот се дивјаци.
Е сеа пошто овие на југов парче се направија меѓу себе, ќе видиме дали некој ќе ги искористи во своја корист, да ги придобие оти не верувам дека ќе се обединат старк и ланистер за да ги протераат дивјаците.
Мој најдобар тип за тие од север е дека ќе се обединат со Старк, пошто Роб и Џон се браќа, па да се борат првен против ланистер после против undead.
Ама како стои работава, тоа ќе биде од другата година, мислам дека нема оваа сезона да се префрлат преку ѕид.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.149
Поени од реакции
8.944
Јас мислам дека овие од војската на Роб ќе мораат да се враќаат назад бидејќи кога ќе навлезат дивите преку ѕидот сигурно нема да одат до Кингс Лендинг туку ќе се обидат да го запоседнат северот. Така да според моите резонирања ништо од нападот на Роб врз Ланистер во брзо време
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Целата авантура на John Snow во светот на дивјаците е да им го убија главниот, кај да е и тоа ќе се случи, значи седете мирно и следете го John.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Осеќам дека ќе биде јака новава епизода. Имам претчувство дека Сноу конечно ќе стане интересен карактер (Љубовта чуда прави :D ). Едвај чекам! :)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
zidot ke go napadnat vo ovaa sezona nemozi ovie od noknata straza da stignat a ovie da taapkaat vo mesto poso gledav malku se pzadi niv mozda dva tri dena najveke nedela dena
--- надополнето: 6 мај 2013 во 00:25 ---
zidot ke go napadnat vo ovaa sezona nemozi ovie od noknata straza da stignat a ovie da taapkaat vo mesto poso gledav malku se pzadi niv mozda dva tri dena najveke nedela dena
 

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Стрим за вечер за новата епизода ?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.717
Поени од реакции
52.652
Таман се израдував дека Џофри ќе го нема во две епизоди по ред, мораа да го покажат копилето :mad:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
zidot ke go napadnat vo ovaa sezona nemozi ovie od noknata straza da stignat a ovie da taapkaat vo mesto poso gledav malku se pzadi niv mozda dva tri dena najveke nedela dena
--- надополнето: 6 мај 2013 во 00:25 ---
zidot ke go napadnat vo ovaa sezona nemozi ovie od noknata straza da stignat a ovie da taapkaat vo mesto poso gledav malku se pzadi niv mozda dva tri dena najveke nedela dena
Дечки дај бе почитливо пишувај.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Литлфингер е газда,сцената му беше епик типот се мести во ситуација да стане еден од најмоќните.Санса е глупа како земја.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Оваа епизода имавме епик дијалози и малце повеќе акција од Џон Сноу. Ингрид испадна попаметна од што мислев, иако и пред тоа ја сметав за доста паметна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom