Game of Thrones

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Серијата не ни ја прикажува возраста на ликовите како што треба, па заборавате дека ликовите кои ги критикувате се уствари ептен млади. Очекувате чуда и паметни одлуки од неискусни деца.
aman be u knigite e vaka u knigite e taka...daj zborete samo za serijata i spored serijata...ne sporeduvajte so knigite...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Многу ми се допадна сцената коа Калиси зборуваше со Црвецот не знам зошто постојано само гледам во неа и слушам не обрнувам внимание на титловите. Морам да признаам не ми беше омилен лик на стартот од серијата ма одлично се развива нејзиниот лик

од 1.30 стартува тој дел
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
aman be u knigite e vaka u knigite e taka...daj zborete samo za serijata i spored serijata...ne sporeduvajte so knigite...
Арно ви вика, ако не да не ја гледаме, да ја купиме книгата и да си читаме ?
--- надополнето: 30 април 2013 во 15:13 ---
Многу ми се допадна сцената коа Калиси зборуваше со Црвецот не знам зошто постојано само гледам во неа и слушам не обрнувам внимание на титловите. Морам да признаам не ми беше омилен лик на стартот од серијата ма одлично се развива нејзиниот лик

од 1.30 стартува тој дел
Требало подруг младич да наместа наместо Црвот, со по страшен изглед, покрупен, овај ко се тргнаа војницине си реков кизне каков ќе излези, тој... прдло...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.621
Поени од реакции
52.481
aman be u knigite e vaka u knigite e taka...daj zborete samo za serijata i spored serijata...ne sporeduvajte so knigite...
Не ги мешам книгите, него во серијата играат постари глумци и немаме реален приказ на нивната возраст која ја прикажал Џорџ Р.Р. Мартин во приказната според која е правена серијата.
Сигурно нема во серијата на почетокот да земат да ги наредат сите и да ни кажат кој колку години има него си претпоставуваш. И сега Калиси е уствари колку таму 17-18 годишна девојка, Џон Сноу исто има 17-18 години, Арја 11-12, и Роб мислам дека не е нешто многу постар од првите двајца, а ги критикуваме поради нивните одлуки и потези. (годиниве поима немам дали се точни, онака ги пишував, немам ништо читано на страна)
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.140
Не ми се допаѓа актерот што го одбрале да го глуми Lord Roose Bolton. Треба некој ладен тип, нешто како Ралф Фајнс.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.696
Требало подруг младич да наместа наместо Црвот, со по страшен изглед, покрупен, овај ко се тргнаа војницине си реков кизне каков ќе излези, тој... прдло...
тоа е поентата...

Инаку, со душа чекам директен „дуел“ меѓу Тајвин и Олена (ако има, а претпоставувам да...), тоа ќе биде врв!
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.140
тоа е поентата...

Инаку, со душа чекам директен „дуел“ меѓу Тајвин и Олена (ако има, а претпоставувам да...), тоа ќе биде врв!
BTW, многу беше јако, првпат да го видам Тирион со затната уста, онаков ама ама ама... :icon_lol:
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
од сите карактери најомилен ми е оној бодигардот на малиот оној џуџето, само идат и ебат курви :)
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Не ми се допаѓа актерот што го одбрале да го глуми Lord Roose Bolton. Треба некој ладен тип, нешто како Ралф Фајнс.
Абе овој сегашниот ама ич не е ладен, се расфрла со емоции. -.-
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.140
Абе овој сегашниот ама ич не е ладен, се расфрла со емоции. -.-
Не мислев на тоа, мислев на ладни очи(плави), бледо лице и да носи розево.Овај сега изгледа како обичен друмски разбојник.
Roose Bolton треба да е еден од оние ликови, кога влегуваат во соба да паѓа температурата за 10 степени.

 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.704
Поени од реакции
27.660
ама и еба матер тој црвот со тоа што и изнакажа... се стопи кутрата
нишо чудно да се вљуби во него
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
ама и еба матер тој црвот со тоа што и изнакажа... се стопи кутрата
нишо чудно да се вљуби во него
Само што црвот е малку "бричен" до кожа меѓу нозе.Освен ако богот на светлината не може да реинкарнира и полови органи,ништо од таа љубов.
 
H

HoT IcE

Гостин
Само што ја изгледав епизодава, и морам да си пишам мислење. Генерално сум задоволен како и од секоја епизода, но највеќе впечаток ми остави Џејми со епизодава. Навистина почнав да сочувствувам со него, и да го жалам, бидејќи не сум ги читал книгите врска немав што се се случило и зошто е Kingslayer; вака е добро што ја раскажа приказната, и искрено ме фати жал, а не ми е јасно зошто не се побунил кај Нед Старк и да му ја каже вистината дека не е предавник.
Друго, Тајвин растури. Ама буквално растура со глумава човеков, ваков глумец, со ваква глума е вистински раритет, уживам во секоја сцена и негов дијалози, им затвара уста на сите до еден, би сакал да ги видам во дуел со Олена.:sneaky:
Роб Старк ми стана интересен за следење, ептен монотон лик ми беше, сега покажа муда и карактер, дека е човек од принципи, а не човек кој ќе направи се што треба само за да напредува во војната, потполно се согласувам со неговата реакција, и ја би му ебел матер да бев крал на Северот.:D
То је то у глобала, убави цицки имаше Игрит, фала ти Џон Сноу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom