Game of Thrones

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Со мало задоцнување од еден ден, ќе ја искористам оваа прилика и тема за да и` честитам среќен 26-ти роденден на Емилија Кларк.

Anha zalak asshekhqoyi vezhvena yeraan, Khaleesi!

Account Inactive

This account has been deactivated. Only you can see Emilia Clarke on your friends list.


:place: :place::place::place::place:
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Account Inactive

This account has been deactivated. Only you can see Emilia Clarke on your friends list.


:place: :place::place::place::place:
Знам, преска баш ја побарав и ми падна ептен криво кога видов дека ја немам повеќе во пријатели.

Да не претерав? Да не бев премногу нападен? Да не и` ударав премногу лајкови?

Како велеше Џора: There's a beast in every man on Facebook, and it stirs when you put a like on his post.

Секако, тука е нејзината официјална ФБ страна, но не е тоа тоа. Тие слики и таа блискост ги снема засекогаш. :(
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
But, but, I felt special....
Тажен ден. :(
 
P

PewDiePie

Гостин
Колку е само поубава плава. :rolleyes:

Нека и е среќен. :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.149
Поени од реакции
8.944
Чепкајќи по нет видов дека Џорџ Мартин пишува само по една епизода во сезона. Во првата тоа била епизодата 8 со наслов The Pointy End . Во втората тоа е епизодата број 9 со наслов Blackwater . А сега во оваа сезона тоа ќе биде 7мата епизода со наслов The Bear and the Maiden Fair .

Ме интересира доколку некој знае, зошто само по 1 епизода во сезона ја пишува авторот на книгите и зошто баш овие епизоди се одбрани.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Онака само да си го промовирам новиот аватар :love:

Иначе ме интересира каква е работата сега со фамилијата Баратион? Само Станис остана изгледа?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Онака само да си го промовирам новиот аватар :love:

Иначе ме интересира каква е работата сега со фамилијата Баратион? Само Станис остана изгледа?
И копилето на Роберт, Gendry, тој што беше со Арја и остана кај браќата.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Незнам дали сум го пропуштил овој дел ама не ми текнува за кого бил женет Тyrion (во разговорот со татко му тоа го кажува)?
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Незнам дали сум го пропуштил овој дел ама не ми текнува за кого бил женет Тyrion (во разговорот со татко му тоа го кажува)?
На 16 години, кога бил девица, Џејми и Тајвин му наместиле курва во која се заљубил и се оженил со неа, без да знае која и што е таа.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Онака само да си го промовирам новиот аватар :love:

Иначе ме интересира каква е работата сега со фамилијата Баратион? Само Станис остана изгледа?
Само Stannis и Shireen се легитимни. Gendry е копиле на Robert. Такви ги има многу низ Westeros. :P
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
nokeska nova epizoda ,konecno i dzon snow vo akcija ,poleka poleka se stega obracot okolu lanisteri i kralskata zemja
--- надополнето: 5 мај 2013 во 16:11 ---
nokeska nova epizoda ,konecno i dzon snow vo akcija ,poleka poleka se stega obracot okolu lanisteri i kralskata zemja
 

Kajgana Shop

На врв Bottom