Фан Клуб: Јувентус

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Реал Мадрид – Борусија Дортмунд
Барселона – Галатасарај
Баерн Минхен – Малага
ПСЖ - Јувентус
Јас ов аго најдов :icon_lol:
Сега на друго место прочитав дека Галата ни се паднала :pos:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Сега прочитав една интересна работа за која не сум сигурен дали е точна, затоа што не сум ја проверил :)

L'ultima edizione della Champions League senza alcuna squadra inglese ai quarti è quella 95/96

Последен пат кога во 1/4 финале во ЛШ немало англиски тим била сезоната 1995/1996...
Me Gusta
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.358
Утре сакам се надевам а и имам пречуство дека Псж ке ни се падне.. :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
Абе кој ќе се падне нека се падне. Јас верувам дека Јуве може да стигне до 1/2 финале преку било кој противник.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Siguren sum deka ke ni se padne B. Dortumnd ;)
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.033
среќен нека му е родендено на Погба,нека не' израдва и нас и сам со титула во ЛШ :rolleyes:

Paul-Pogba.jpg
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
Злато вреди Погба. Уверен сум дека со големата помош која ја има во Јуве пред се од Конте и од Пирло, покрај квалитетен играч може да стане и голем играч. Сигурен сум дека ќе го упатат во правилна насока и дека Погба само ќе продолжи да расте како играч и човек на теренот. Таква сила и мозок на негови години е стварно:cuc:...
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.438
Поени од реакции
17.081
Погба нема да го напушти Јуве бар не уште 4-5 години само се плашам дека Видал ке го дадеме за Погба да игра и остане само се надевам дека ке биде за некои 6 години :D или никогаш.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.143
Поени од реакции
18.120
Погба нема да го напушти Јуве бар не уште 4-5 години само се плашам дека Видал ке го дадеме за Погба да игра и остане само се надевам дека ке биде за некои 6 години :D или никогаш.
Да не излезе мојата за Видал на крајот :). Иако во последно време немам слушнато нешто за заминување, како што слушнав пред 1 месец.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.033
Иначе да си кажам и јас желбата за утре: Единствено Борусија ја неќам.Со квалитет сме тука некаде а имат и одличен тренер. Сакам да се паднат со Барса,Реал или Баерн.Ем ќе се нагледам две утакмици прав фудбал,ем и да испаднат ама ич нема да ми биди криво пошто знам дека во вистинска насока се движи тимот и поарно сега отколку во полуфинале или финале. Целта од почеток на сезона за мене е постигната. Титулата е (85%) одбранета,и се изборија за четвртфинале ЛШ и тоа во многу незгодна група,се друго е бонус
 
G

grande-juve

Гостин
нокаут фазата мислам дека многу повеќе ќе ни одговара...
...да бидам поконкретен, очекувам дека одиме најмалку до финале, одбраната освојува титули, а не глеам кој има посилна одбрана од Јуве, од никој не сме послаби а сме најгладни... за четврт ги сакам Барса или Реал.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.438
Поени од реакции
17.081
Да не излезе мојата за Видал на крајот :). Иако во последно време немам слушнато нешто за заминување, како што слушнав пред 1 месец.
Ќе видиме друже што и да испадни да е само најдоброто за Јуве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom