Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Некој да не има искуство со EC stack (Ephedrine + Caffeine ) да ми каже резултати и дали e погодно за земање чисто поради горење масти во период на чистење (3-4 % масти ) ?

Ако некој го земал, дозирање и side-ефекти дали имал ?
додади и аспирин, иначе ECA стакот различно делува кај секого, сериозна работа е внимавај со него! топ е за чистење но би можел и да идеш со полесна варијанта на пример кленбутерол или салбутамол да земеш, ќе постигнеш добар резултат и со нив, а side effects се помали кај кленот и салбутамолот.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
додади и аспирин, иначе ECA стакот различно делува кај секого, сериозна работа е внимавај со него! топ е за чистење но би можел и да идеш со полесна варијанта на пример кленбутерол или салбутамол да земеш, ќе постигнеш добар резултат и со нив, а side effects се помали кај кленот и салбутамолот.
У моментов сум нешто измеѓу 12-14 %BF сакам да стигнам до 8 , ECA или кленбутерол/салбутамол ?
И од кај да ги набавам и цена ? До сега не ми требало за cutting ништо па сум многу неупатен.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
У моментов сум нешто измеѓу 12-14 %BF сакам да стигнам до 8 , ECA или кленбутерол/салбутамол ?
И од кај да ги набавам и цена ? До сега не ми требало за cutting ништо па сум многу неупатен.
немораш да идеш со ECA, со кленбутерол ќе завршиш работа...
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
У моментов сум нешто измеѓу 12-14 %BF сакам да стигнам до 8 , ECA или кленбутерол/салбутамол ?
И од кај да ги набавам и цена ? До сега не ми требало за cutting ништо па сум многу неупатен.
Ја би ти препорачал да се зачистич уште малце пред да земеш клен.... ја така земав претходната година пред лето да се чистам со клен на повисок % масти не резултатите беа многу мали... после читав по интернет дека подобро ке ти делува ако си на понизок % бф кога го користиш.... инаку кленот не е скап околу 400-600 ден 100 таблети од по 20мг го земав јас
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Дали може во исто време да накачам маса ид направам стомачни?Планирам гејнер да земам :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
А како да ги направам стомачните?Неам вишок масти ;)
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.251
Поени од реакции
1.756
Да ама дали треба кардио,кој вежби освен стомачни?
Зависи од тоа колку сало ке додаеш со тек на гејнот некогаш ќе ти треба и кардио да вежбаш, а другово прашање мајце ти е нелогично, за стомачни вежби можеш да видиш на youtube.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Да ама дали треба кардио,кој вежби освен стомачни?
Ако не се гледаат стомачните, или имаш масти или немаш стомачни. :D
А стомачни не се само обичните ко шо ги знаеме, јутуб пиши 8 min abs и прави го тоа секој втор ден.
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
По колку апчина денот клен? и колку време во годината можи да се употребуваат?
ја имав земено ова лето ..мн паднав ослабив ..а на килажа ИЧ ни 1 кг ..1,5 месец ги земав
првата недела по 1, после по 2 денот сабајле и пред тренинг
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
По колку апчина денот клен? и колку време во годината можи да се употребуваат?
ја имав земено ова лето ..мн паднав ослабив ..а на килажа ИЧ ни 1 кг ..1,5 месец ги земав
првата недела по 1, после по 2 денот сабајле и пред тренинг
абе ова муабетиве за кленобутерал на јавен форум
не се троа штетни тоа апчињата? пошо не се заверени ко топачи туку имаат такво дејство.
а глеам и имаат и можни сајд ефектс троа убави
 

Kajgana Shop

На врв Bottom