Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Дечки да ве прашам ...цел живот вежбам али никогаш не сум зимал купечки суплементи(освен витамини итн) ... али еве се решив да зеам едно протеинче ( протеински шејк најверојатно )... па ако може да ми помогнете со изборот и од каде да го земам.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Дечки да ве прашам ...цел живот вежбам али никогаш не сум зимал купечки суплементи(освен витамини итн) ... али еве се решив да зеам едно протеинче ( протеински шејк најверојатно )... па ако може да ми помогнете со изборот и од каде да го земам.
Избор има голем се зависи од тоа на кое ниво вежбање си, колку протеин дневно имаш потреба да внесеш и колку си спремен да платиш за протеин.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
едно прашање ме интересира, сакам малце да одморам од теговите не од вежбање секако, само чекам да затопли и планирам на кеј на шипките да почнам, сакам да намалам и на тежина така да ке ги комбинирам справите на кеј + трчање, е сега да речеме исхраната е ок, има ли шанси да изгубам мускулна маса од правење вратило,склекови,разбој и такви вежби на кеј што ги има ?
 
Член од
19 јануари 2013
Мислења
59
Поени од реакции
9
едно прашање ме интересира, сакам малце да одморам од теговите не од вежбање секако, само чекам да затопли и планирам на кеј на шипките да почнам, сакам да намалам и на тежина така да ке ги комбинирам справите на кеј + трчање, е сега да речеме исхраната е ок, има ли шанси да изгубам мускулна маса од правење вратило,склекови,разбој и такви вежби на кеј што ги има ?

Ne cekaj da zatopli, dobro e i sega :) Inace za trcanje na kej ke ti kazam ako trcas samo vo period od 11 do 13 h na sonce, posle toa e za nikade ladno e i duva. Inace ova ti e slikano vcera nekade okolu 11 h :)

p.s pazi se od gavranite kaj kineskiot zid sobrani se na edno mesto i ednas za malku ke napadnaa eden sto trcase. Toa bese sega brzo.

IMG610.jpg
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Ne cekaj da zatopli, dobro e i sega :) Inace za trcanje na kej ke ti kazam ako trcas samo vo period od 11 do 13 h na sonce, posle toa e za nikade ladno e i duva. Inace ova ti e slikano vcera nekade okolu 11 h :)

p.s pazi se od gavranite kaj kineskiot zid sobrani se na edno mesto i ednas za malku ke napadnaa eden sto trcase. Toa bese sega brzo.

Прегледај го приврзокот 57261
ке одам на другиот крај на кејот, таму ми е поблиску, иначе фала на информација :) бев пред некој ден тоа време супер беше и истрчав и ме фати воздух, за тоа ми се јави желба
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Член од
28 јануари 2013
Мислења
4
Поени од реакции
2
Поздрав дечки јас сум нова во оваа работа а навистина сакам да имам атлетско тело :) и откако на youtube ги видов видеата на оваа девојка добив инспирација хехе :vozbud: Еве едно видео и според мене таа го има најубавото тело која секоја девојка може да посака да го има :) --- надополнето: 30 јануари 2013 во 02:20 ---
 
Член од
28 јануари 2013
Мислења
4
Поени од реакции
2
Еден совет ако може :) Од кај да си земам протеин? Штo би ми препорачале? :)
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.238
Поени од реакции
21.085
Што препорачувате, кое е најдобро време за тренинг, мислам општо, безразлика какви ни се дневните обврски? Сабајле после доручек (11-12h), попладне после ручек (3-4h) или навечер пред вечера (7:30-8:30h)?
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Што препорачувате, кое е најдобро време за тренинг, мислам општо, безразлика какви ни се дневните обврски? Сабајле после доручек (11-12h), попладне после ручек (3-4h) или навечер пред вечера (7:30-8:30h)?
Мислам дека најдобро е попладне , мислам дека имам читано истраување ко велеше дека кардиото и тренингот се најдобри околу 17-19:00 часот.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Некој да не има искуство со EC stack (Ephedrine + Caffeine ) да ми каже резултати и дали e погодно за земање чисто поради горење масти во период на чистење (3-4 % масти ) ?

Ако некој го земал, дозирање и side-ефекти дали имал ?
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Уште ова недела ке правам општи тренизни(малку серии, цело тело на секој тренинг) па ке треба да почнам со некоја програма. Сакам да качам маса, препорачајте ми некоја програма за 3 или 4 дена во недела. Како да ги комбинирам вежбите, колку серии, повторувања и дали да вежбам со максимум од тоа што можам или 70%?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom