Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Изненадувачки доста брзо излезе :) The.Hobbit..2012.DVDScr.XVID.AC3.HQ.Hive-CM8
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Од Линколн некое линкче преку ПП, спомнувавте во темата за глобусите :)))
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ова е за тие кој не можат да чекаат :)
Не сериозно жално е да го изгледаш тој филм на оваква снимка. Поарно почекај уште месец дена, и 3 саата уживај, отколку очи да си расипеш додека видиш убаво што се случува.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Не сериозно жално е да го изгледаш тој филм на оваква снимка. Поарно почекај уште месец дена, и 3 саата уживај, отколку очи да си расипеш додека видиш убаво што се случува.
Те сфаќам друже не го ставив линкот за мене го ставив за другите кој не може да чекаат.Со неограничениот нет више од година дена филм под 720п не сум гледал па колку и да сум го чекал поради фактот дека има голема разлика во квалитетот.И јас како тебе се слагам за добри филмови вреди да се чека хд снимка или гледање во кино :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Филмови како Арго и Линколн може да ги изгледате на солиден скринер (на лап-топ не на ѕидот на Psyside) ништо не губите.
Филмови како Хобитот, Животот на Пи, Клетници и Клауд Атлас се строго за кино или висока резолуција.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.914
Поени од реакции
84.321
Io Sono Interista Добар беше крајот на Life of Pi :) Мене ми беше крајот најдобар дел од филмот,на ваков филм не му треба твист.
Ти да не сакаше на крај да испадне дека сево ова бил чуден рандом сон на Нео во Матрицата?

Добар е филмот на почетокот и на крајот ама меѓу тоа некако знае да "здосади" (во наводници пошто има разлика од досаден филм и филм што на моменти здосадува).Можно е да освои оскар за некои од неверојатните сцени (заедно со Скајфол најдобри сцени имаа).

7.5 од мене :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Ај ќе ти пишам во ПП да не пишуваме спојлери
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Аман бе веќе луѓе (Zedd) научете се да не ги ставате постерите од имдб, не може тие еmbed

модератори сменете ги ако не ве мрзи, барем на новиве предлози и пишете негде на видно место нешто како совет да бараат постери на друго место
Гледам дека не ми ги покажува сликите ама не знаеше која е причината, а и не можам измени да направам на мислењата така да тоа е. За наредните филмови ке пробам да најдам други постери не од IMDB
 

Kajgana Shop

На врв Bottom