Фан Клуб: Јувентус

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^
:pos:

Инаку ако ве интересира, еве зошто навивачите на Фиорентина го мразат Конте. 1:15 ( Мавтањето со знамето во стилот на Батистута )

Нигде мавтање не видов..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.646
Нигде мавтање не видов..
Намерно го пишав 1:15 за да го видиш и голот. Потоа е мавтањето.
Инаку медиумите во Италија последниве денови ја разгоруваат ситуацијата околу дуелот Јувентус - Наполи. Прво беше дека Пандев и Видал намерно заработиле картони за да бидат одморени за дербито, сега се фатиле за Буфон и Де Санктис. Џиџи имал мала повреда и се очекува утре да не игра против Данска ( а.к.а Бендтнер :icon_lol: ), па на негово место да брани Морган. И пак истите приказни, демек поодморен да бил за дербито ( кои идиоти еј )... :facepalm:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.119
Поени од реакции
6.773
^ ^ ^ ^ ^ ^ ^ ^
:pos:

Инаку ако ве интересира, еве зошто навивачите на Фиорентина го мразат Конте. 1:15 ( Мавтањето со знамето во стилот на Батистута )

ау,фала за клипчето - СТРАВА

очекував досега Маркизио да го развие овај инститкт за гол од уфрлање од втор план,арно ама никогаш нема да биде ваков мајстор:place:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
ау,фала за клипчето - СТРАВА

очекував досега Маркизио да го развие овај инститкт за гол од уфрлање од втор план,арно ама никогаш нема да биде ваков мајстор:place:
Да се викаше Маркисињо имаше да свршаваш на него дено ноќно..Ама вака никад не може не е тоа тоа бла бла бла.Дајте бе луѓе Маркисио полека прераснува во срцето на тимот.Конте никад не бил тоа.Беше повеке работник и оставаше срце на теренот,Но секогаш беше како во сенка.Додека Давиц,Зидан и другите беа како Звездите од средниот ред.Поентата ми е дека ништо не му фали на Маркисио туку дека ако продолжи вака може и да го надмине нашиот преценет Тренер Конте.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Остајте го муабетот за Маркизио Конте ко да нема муабет за денес да се прај.

Касано нешто се праел паметен оти во Јуве немало да има слобода да се шета на терен кај ќе го фати кеф и демек зато ги одбил, нарекувајќи ги играчите на Јувентус послушни војничиња.
Ама Лео му ја залепи на Твитер,
То се вика Професионалец.

Незнам за вас ама Бонучи е можеби психички најстабилниот играч кој го имаме. Секогаш знај шо да искоментира и како да се понаша. Ако гледаме според карактер тогаш Бонучи е капитен материјал.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Остајте го муабетот за Маркизио Конте ко да нема муабет за денес да се прај.

Касано нешто се праел паметен оти во Јуве немало да има слобода да се шета на терен кај ќе го фати кеф и демек зато ги одбил, нарекувајќи ги играчите на Јувентус послушни војничиња.
Ама Лео му ја залепи на Твитер,
То се вика Професионалец.

Незнам за вас ама Бонучи е можеби психички најстабилниот играч кој го имаме. Секогаш знај шо да искоментира и како да се понаша. Ако гледаме според карактер тогаш Бонучи е капитен материјал.
One day he will be the captain ...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Конте никад не бил тоа.Беше повеке работник и оставаше срце на теренот,Но секогаш беше како во сенка.Додека Давиц,Зидан и другите беа како Звездите од средниот ред.Поентата ми е дека ништо не му фали на Маркисио туку дека ако продолжи вака може и да го надмине нашиот преценет Тренер Конте.
Секоја почит за Маркизио, има голем потенцијал и перспектива, но сеуште му е рано да се става во иста реченица со Конте. Конте не само што беше срцето на тимот, тој беше КАПИТЕН, најстандарден играч во средината. Токму поради фактот што го спомна дека Конте играше (и тоа стандардно) секој натпревар, во средина во која истовремено играа Давидс, Зидан и еден куп други квалитетни фудбалери, сите си заминаа, сите играа но Конте секогаш беше тој што остануваше и секогаш беше тој што играше стандардно, и воопшто не е преценет.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Да се викаше Маркисињо имаше да свршаваш на него дено ноќно..Ама вака никад не може не е тоа тоа бла бла бла.Дајте бе луѓе Маркисио полека прераснува во срцето на тимот.Конте никад не бил тоа.Беше повеке работник и оставаше срце на теренот,Но секогаш беше како во сенка.Додека Давиц,Зидан и другите беа како Звездите од средниот ред.Поентата ми е дека ништо не му фали на Маркисио туку дека ако продолжи вака може и да го надмине нашиот преценет Тренер Конте.
Конте преценет?си го гледал ли ти Конте во Јуве!?? па Конте беше капитен на Јуве 13 години!!
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Не превртувајте зборови.Конте беше во јувентус 13 сезони но капитен беше последните 5 што тоа е Одлично.И јас никаде не реков дека Конте беше слаб прочитај го постот.И чил не ми беше толку да го вреѓам Мистер Конте колку што ми беше да го одбранам потценетиот Маркисио од некои членови тука :) Peace
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Не превртувајте зборови.Конте беше во јувентус 13 сезони но капитен беше последните 5 што тоа е Одлично.И јас никаде не реков дека Конте беше слаб прочитај го постот.И чил не ми беше толку да го вреѓам Мистер Конте колку што ми беше да го одбранам потценетиот Маркисио од некои членови тука :) Peace
Не си рекол дека бил слаб Конте , да, но си констатирал дека бил преценет , како мислиш преценет? ... јас би рекол дека Конте бил дури и подценет, и никогаш не бил афирмиран , тоест во сенка на "звездите" .
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Не си рекол дека бил слаб Конте , да, но си констатирал дека бил преценет , како мислиш преценет? ... јас би рекол дека Конте бил дури и подценет, и никогаш не бил афирмиран , тоест во сенка на "звездите" .
Точно. Конте никогаш не беше експониран, немаше статус на ѕвезда, но факт е дека беше незаменлив во тимот.

A Маркизио е одличен фудбалер,прераснува во вистински иден капитен на Јуве, ама мора да се признае дека малку и му се наредија и коцките, и со напорен тренинг и дисциплинирана игра стана она што е.

Прво, имаше „среќа“ да игра во послаб Јуве, кога се врати во Сериа А,имаше повеќе простор да се докажува, а на својата позиција имаше (исто како и да немаше) конкуренција во Тиаго, Алмирон кои не се покажаа во дресот на Јуве, и мора да се признае дека главен протагонист и човек кој му даде огромна доверба на Маркизио да биде првотимец на Јуве е Клаудио Раниери. Сега се наметна како еден од главните играчи на Јуве во средината, и на добар пат е да биде и незаменлив дел.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Со тоа преценет сакав со еден збор да го пофалам.Како во стилот "Ценет господин "ја сакав да речам Уште повеке од ценет,т.е Преценет.Не ни размислив дека со тоа преценет го навредувам и кажувам нешто сосем погрешно.И еве јавно се извинувам да не мислите дека имам нешто против Гранде Конте.Човекот што ни ја донесе титулата после цели 6 сезони..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom