FIFA 13

Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
aj pomos malce ja instalirav i mi vika origin is not installed,and required to play your game.
немаш крак направено.
--- надополнето: 11 октомври 2012 во 19:39 ---
Ќе полудеам од нервоза! :mad: Толку ли нема некој што знае што да направам?

Ја избришав и ја симнав од друго место. И пак исти курац, пак ја уклучува играта и пред да почнам утакмица автоматски ме гаси. :mad:

instance0 ми е направено на read only.
Направи нов user на комјутерот и од таму играја.
 
H

HoT IcE

Гостин
Зошто немам публика на ниту еден меч?:icon_lol:
Да не треба оргинал игра за публика, или да си логиран на нет, па преку Фејсбук да собере публика...
Иначе играва малце ми сецка за разлика од 12ка која леташе, но тоа е тоа кога имама стар ПЦ.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
100
Поени од реакции
2
moze li nekoj da mi prate u pp torrent i da mi pise se so treba da napravam za da pocnam da gu igram zs nemozam da gu najdam fala odnapred pozz
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
1. Запишете на диск или маунтнете с Daemon Tools.


4. Блокирајте всјакак'в дост'п на fifa13.exe до интернет, чрез firewall или друга подобна програма!!!



Ај некој да ми објасни како се средуват тие работи.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.457
Поени од реакции
42.745
Е и јас неам ништо чекпано со firewall оти и не знам како. :D Да не е до тоа? :D
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Зошто немам публика на ниту еден меч?:icon_lol:
Да не треба оргинал игра за публика, или да си логиран на нет, па преку Фејсбук да собере публика...
Иначе играва малце ми сецка за разлика од 12ка која леташе, но тоа е тоа кога имама стар ПЦ.
Публика има на секој натпревар кај мене.
Ја симнав од Piratebay Internal Reloaded верзијата.
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
249
Поени од реакции
12
Зошто немам публика на ниту еден меч?:icon_lol:
Да не треба оргинал игра за публика, или да си логиран на нет, па преку Фејсбук да собере публика...
Иначе играва малце ми сецка за разлика од 12ка која леташе, но тоа е тоа кога имама стар ПЦ.
Немаш публика затоа што ти е на Very Low,доколку подесиш барем на Low публиката ќе присуствуват на натпреварите. :D
--- надополнето: 11 октомври 2012 во 20:26 ---
Иначе во врска со Firewall и мене не ми е јасно како се блокира све тоа,зборувам за Xp бидејќи за Виста и за седмица имат туториал како се прави тоа....
 
H

HoT IcE

Гостин
Немаш публика затоа што ти е на Very Low,доколку подесиш барем на Low публиката ќе присуствуват на натпреварите. :D
--- надополнето: 11 октомври 2012 во 20:26 ---
Иначе во врска со Firewall и мене не ми е јасно како се блокира све тоа,зборувам за Xp бидејќи за Виста и за седмица имат туториал како се прави тоа....
Значи до тоа му е, ех...
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
3
Поени од реакции
1
Ќе полудеам од нервоза! :mad: Толку ли нема некој што знае што да направам?

Ја избришав и ја симнав од друго место. И пак исти курац, пак ја уклучува играта и пред да почнам утакмица автоматски ме гаси. :mad:

instance0 ми е направено на read only.
Конечно клип на јутјуб како да го попрајш то.... http://www.youtube.com/watch?v=BV5gcDwc5-k&lc=zP2aU2cM61fpL25L1VdtqCOR0L69Re8eOIpUsf2rFsw&feature=inbox инаку и јас го имав истио проблем ...ама сега поќе НЕ :) (y) :cuc:
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Почнав сезона со Арсенал и сега за сега неможам да се пожалам.
Навикнат бев на ПЕС и сега движењето и шутевите ми се малце по комплицирани, но ќе се навикнам.
Иначе има ли некоја опција да се тргне Player warm up пред секој натпревар ?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Дај стварно кој знае нека го објасни тоа со firewall, се наполнив со нервози од преги..
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Дај стварно кој знае нека го објасни тоа со firewall, се наполнив со нервози од преги..
Друже тоа не би требало да ти претставува проблем. Еве јас ништо не чепнав таму, а играта е перфектна.
Иначе ако користиш Windows 7 идеш :
1. Control Panel
2. System and Security
3. Allow a program through firewall
4. Ќе кликнеш на тоа горе десно Change Settings
5. Ќе бараш FIFA 13.

Мислам дека ова е тоа.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Ме интересира кој Mercurial патики ги има во играва?
Мислиш копачки, последниот модел се.... Nike Mercurial Vapor VIII ACC


Teufelchen |И.И| Tise_MKD Man-ce-ster goodlife_filipsis Ред Девил.... другарчиња ќе ја купуваме ли оригинал играва да правиме тата-мата овде бе ако се сеќавате, поздрав до вас ќе има реметење оваа година, осеќам. Нај јака игра за фудбал направена до сега другарчиња треба да си ја земеме оригинал, респект!
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Дај стварно кој знае нека го објасни тоа со firewall, се наполнив со нервози од преги..
Da ziveevte vo petti vek aj ke ve razberev ama na denesno vreme pri google skoro i da ne postoet raboti sto ne ke to bidat objasnati.Ama koj da barat,
i da 10 pati e napisano ponazad kako se pravi.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.457
Поени од реакции
42.745

Kajgana Shop

На врв Bottom