Фан Клуб: Јувентус

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Aко стварно се заинтересирани рачунај го купваме на зима. Исто и за Азамоа и Исла беа готови па му ги собравме :D.Марота за то живеј да ги трола другите итаљански тимој
Моџи беше цар за такви работи.
Има една урбана легенда дека бил да скаутира некој играч во Франција мислам, ама сфатил оти на стадион имало и скаути на Шинтер.
Е сега од играчот за кој бил таму не бидна ништо изгледа, не му се бендиса, ама видел некој просек и почнал да го фали пред сите на стадион.
Шинтерашиве со ушите толкави си го преплатија испофалениот играч. Расплет, играчот златна канта.
(не сум сигурен само дали беше муабетов за Стефан Далма или некој друг )
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Moe mislenje e deka ovie mecevi na Champions ni pravat problemi , sekoj mec recisi go nemame toj nash SOSTAV , ima po nekoi zameni kao na primer Giacherini , Isla , Lucio , Pogba . Isto taka Pirlo i Lichsteiner ne se vo dobra forma poslednive natprevari .

Isto taka gledam so Roma ke pocnuvame so Isla , Pogba , i Bendtner , shto mislam nema da bide ic lesno so Roma so ovoj sostav , a se cuvame za bitniot mec protiv Shakthar vo Champions.

Treba SEA DA SE POKAZEME DEKA SME GOLEMA EKIPA !
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Моџи беше цар за такви работи.
Има една урбана легенда дека бил да скаутира некој играч во Франција мислам, ама сфатил оти на стадион имало и скаути на Шинтер.
Е сега од играчот за кој бил таму не бидна ништо изгледа, не му се бендиса, ама видел некој просек и почнал да го фали пред сите на стадион.
Шинтерашиве со ушите толкави си го преплатија испофалениот играч. Расплет, играчот златна канта.
(не сум сигурен само дали беше муабетов за Стефан Далма или некој друг )
Cyril Domoraud



"In 1999 I went to scout a player at Marseille and noticed an Inter scout was there for the same player. I had to misdirect him. I noticed Cyril Domoraud playing and started to praise him so the Inter scout could hear me. Within a week newspapers linked Domoraud to Inter and they ended up signing him. He turned out to be a very mediocre player."
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Cyril Domoraud



"In 1999 I went to scout a player at Marseille and noticed an Inter scout was there for the same player. I had to misdirect him. I noticed Cyril Domoraud playing and started to praise him so the Inter scout could hear me. Within a week newspapers linked Domoraud to Inter and they ended up signing him. He turned out to be a very mediocre player."
ДАААА, Фала за потсетвањето
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Наводно Манчестер Јунајтед е спремен за Видал да понуди 40 милиони евра .Овие пари би требало да бидат доболни за Јувентус иако се спомнуваше дека ке барале 50 милиони евра !
Јас мислам доколку си замини Видал за тиа пари да го земат Фабрегас кој нема голема минутажа во Барселона !
--- надополнето: 27 септември 2012 во 21:45 ---
Македонскиот млад репрезентативен голман Игор Алексовски кој е на проба во Арсенал заедно со Буфон:) dsfgsdfgsd.jpg
--- надополнето: 27 септември 2012 во 21:56 ---
aaaaaaaaaaaaaaa.jpg
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
добро сликиве и кога ке отвориме фејсбук може да ги видиме од Јувентусмк... немора сеа се да копираш од таму
 
Член од
14 септември 2011
Мислења
48
Поени од реакции
38
Продавање на Видал? Не гледам зошто воопшто би се разгледувала таа опција, да се продаде еден од најдобрите поединци моментално во тимот. Видал се покажа како одлично засилување и има уште многу да покаже во црно белиот дрес.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
добро сликиве и кога ке отвориме фејсбук може да ги видиме од Јувентусмк... немора сеа се да копираш од таму
Има некој што не ја следе тааа страна па не гледам ништо лошо да копирам две слики .
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Има некој што не ја следе тааа страна па не гледам ништо лошо да копирам две слики .
Таа страна има потекнато од тука така да сите или се админи или пасивно читаат. Немој да препишваш од таму.
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Ај шо не ми се верва некој да понуди 40 миљони,дури и да е точно голема глупост ќе напрат ако го продат Видал. Според мене заедно со Кваљарела,Азамоа и Кјелини најдобрите поединци во тимот моментално и иднината на Јувентус
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
40-50 Милиони? За Видал ? хехее.. абе 100 на рамно, ни денар помалку.. фантазија на некој навивачи/новинар е ова . Нити ќе понуди Јунајтед, нити Јуве има намера да заработи на можеби највредниот играч во Јуве . Не за бедни 40 милиони сигурно... И каков Фабрегас бре момче , што зборуваш... која функција ја има тој а која Видал... размисли малку....
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Нема шанси најдобриот светски бокс ту бокс плејер да го продадеме ! Иначе очекувајте против Рома да стартува Бендтнер....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom