Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Маневски го избациле од Нефичи, така да сега треба да му затвориме врата и ние.
http://ekipa.mk/News.aspx?newsId=9310
И јас не сум да се потпишува, ама изгледа Илчо се заљубил у него?! Па Вардар очајно има потреба од еден шпиц, а он запнал да ја чека "ѕвездата" од Битола. Стварно не го разбирам понекогаш.

Инаку еве го списокот на играчи што заминува за Златибор:
Тренерот Илчо Ѓорѓиоски на подготовките во Златибор на располагање ќе има 22-ца фудбалери кои треба да бидат изборот за новата сезона. За Златибор патуваат: Костадин Захов, Горан Симов, Борјан Ристовски, Златко Бошковски, Милан Илиевски, Раденко Бојовиќ, Мирослав Вајс, Aјс Крим Оса Гуобадиа, Остоја Стјепановиќ, Предраг Ранѓеловиќ, Јован Костовски, Златко Таневски, Александар Темелков, Драган Георгиев, Ален Муртиќ, Мите Цикарски, Андреј Ацевски, Игор Стојаковиќ, Хорхе Хименез Артунедо, Абрахам Алечену, Дарко Ѓурчиновски и Роберт Митев.
Искрено ми делува многукраток изборот на играчи. Од овие 22-ца, четворица се дечишта што немаат осетено сениорски фудбал во своите нозе, а камоли поголеми искушенија. Најмногу загрижува што заминуваме на подготовките без пронајдена замена за првото име од претходната сезона, како и доста тенки на одредени места во тимот. Останува да видиме дали во зависност од противникот на утрешната ждрепка, управата ќе превземе дополнителни чекори за појачување на играчкиот кадар. Единствено ми се допаѓа што за сакатиот Колеќевски нема место во автоубсот за Златибор.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.155
Поени од реакции
2.755
А што е со Боби Божиновски знае некој?Има ли клуб??Или си го лади и он негде на некоја плажа..
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.689
Поени од реакции
6.010
И јас не сум да се потпишува, ама изгледа Илчо се заљубил у него?! Па Вардар очајно има потреба од еден шпиц, а он запнал да ја чека "ѕвездата" од Битола. Стварно не го разбирам понекогаш.

Инаку еве го списокот на играчи што заминува за Златибор:

Искрено ми делува многукраток изборот на играчи. Од овие 22-ца, четворица се дечишта што немаат осетено сениорски фудбал во своите нозе, а камоли поголеми искушенија. Најмногу загрижува што заминуваме на подготовките без пронајдена замена за првото име од претходната сезона, како и доста тенки на одредени места во тимот. Останува да видиме дали во зависност од противникот на утрешната ждрепка, управата ќе превземе дополнителни чекори за појачување на играчкиот кадар. Единствено ми се допаѓа што за сакатиот Колеќевски нема место во автоубсот за Златибор.
Последниот да не му е син на директорот на Вардар Горан Митев?
И ни фалат неколку играчи пред се барем некој да се најдеше како замена за Фичо сега Јове само ни е центарфор и исто остануваме без квалитетна замена за Мичка и Шпанецот можда до почетокот на првенството ќе најдеме играчи за тие позиции ама па за у Европа ќе бидеме осакатени.
Инаку сега да сум на местото на Илчо не би го примил назад Филип Петров ниту па Маневски не би го земал доколку овој побара да потпише за нас ако не најде клуб во Анталија.
Филип Петров 100% не потпишал нов договор зашто од управата не му покачија плата лигуш малце му се нешто над 1000 евра со се премии месечно ќе барал покачување уште.
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
326
Поени од реакции
56
Потхитно треба шпиц, десно крило, што може да игра и десен бек (да може да ги менува мичка и шпанецот, и според мене треба и голман).
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Захов одлично се покажа сезонава. Нема потреба да го менуваме. Ќе го видиме у Европа како ќе се покаже. Ма да од тоа што го гледав, перспективен голман е.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Захов одлично се покажа сезонава. Нема потреба да го менуваме. Ќе го видиме у Европа како ќе се покаже. Ма да од тоа што го гледав, перспективен голман е.
Искрено ова некако не се согласувам, го проследив и некако за шампион на една земја и перспективен ( Пред се НАЈперспективен) кандидат за успех во европски натпреварувања не е добра алтернатива на првата голманска позиција, за бек ап е одличен можеби... но за прв се надевам само дека ќе му појде на квалификацииве и не ќе искиксира.
Нема потреба од шпиц, Илчо ќе игра у стилот на Шпанија :D
Сакаш да кажеш ќе падне “фин“ судија и ќе може да глумиме па за секој рандом дајв фаули ќе добиваме? Хе-Хе.
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
samo sakav da ve potenciram deka Abraham vie najdobroto zasiluvanje.
Igracot e zver. Mnoguuu dobar igrac e imase igrano i za Albanja U-21. Epten brz e i mnogu dobar dribler, imav sansa da go gledam mnogu pati ovoj igrac.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.526
Поени од реакции
10.204
Јас мислам дека по потреба би можел и крило да игра :) треба засилување и на другиве позиции ама не верувам дека ќе се најде нешто од нашава лига или да вратиме некој во Македонија, само да се надеваме да прелажеме некој потенцијал од 4 Шпанска, Германска лига :D да имаме еден разигран напаѓач можеме да искомбинираме со 4-4-1-1 или 4-2-3-1 :D
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
http://www.transfermarkt.co.uk/en/darko-velkovski/profil/spieler_191822.html
Го проследив играчов и многу ме интересира дали има нешто за него во Вардар или во некој јак странски клуб?
Најскап македонски играч, а и тие 2/3 клипчиња што ги има на јутуб се... одлични.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.938
Поени од реакции
4.432
Туку ме интересира дали некаде ќе има пренос од ждрепката или можеби ќе има стримови?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
9.000
Поени од реакции
5.635
http://www.transfermarkt.co.uk/en/darko-velkovski/profil/spieler_191822.html
Го проследив играчов и многу ме интересира дали има нешто за него во Вардар или во некој јак странски клуб?
Најскап македонски играч, а и тие 2/3 клипчиња што ги има на јутуб се... одлични.
Одличен играч е Дарко Велковски, ама тешко да заврши во Вардар.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Мислам дека сега треба од европсково да видиме и да доведеме неколку играчи.Манџукиќ,Стриниќ и Џагоев се покажаа добри.......мада ни тој гркот Пападопулос не е лош,али не би носел грк во Вардар :icon_mrgr:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.547
Мислам дека сега треба од европсково да видиме и да доведеме неколку играчи.Манџукиќ,Стриниќ и Џагоев се покажаа добри.......мада ни тој гркот Пападопулос не е лош,али не би носел грк во Вардар :icon_mrgr:
Мене и Кики ми се допадна, гледам не му е ќеиф више во Реал да игра, може да се проба :)

Инаку, вечер заминуваат фудбалерите, а имаат веќе договорени пријателски(првата на 27ми јуни), а има и една со Ѕвезда.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom