Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

Член од
14 март 2010
Мислења
16.872
Поени од реакции
16.079
Не сум задоволен од крајниот резултат. А и со тоа од играта на нашите ракометари.
Ќе има нервози на реваншот.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.532
Поени од реакции
17.891
Значо ја лично се сум задоволен,со вакви дрва моравмо барем 7,8 гола разлика да тепамо.А што се однесува до австријциве очигледно од времето кога кометал играше со хипо не се смениле,исти идиоти остнале,можем да замислим кој притисоки кој провокации ќе ги прават таму.
 
P

PewDiePie

Гостин
Ајде ајде не е лошо,5+ се добра предност со оглед на тоа дека примивме само 21 гол.
Е сега поубаво ќе беше да не примевме во последна секунда ама македонче не е македонче ако не заебе на крај.

Се на се мислам ќе одиме на светско.
--- надополнето: 9 јуни 2012 во 18:26 ---
А и да многу глупо се испонашаа австријците,можам да замислам таму што ќе се дешава.
Ќе биде тешко ама ќе одиме на светско.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.739
Поени од реакции
71.330
Тешко нас ќе биде во квалификациите за Европско...
Од старт Грците ја усраа работата така да тешко дека ќе ни се оствари желбата да ги пегламе во групата :D
Во претквалификацииве изиграа само нерешено со Италија на домашен, додека Швајцарија рутински си ја заврши работата.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Cestitki za pobedata na makedonskata reprezentacija i se nadevame na plasman na Mundijalot vo Spanija...ovoj triumf mozese da bide poizrazen i so pogolema razlika...Bauer navistina krajno nesportski se odnesuvase na terenot..dobro ke bide i na revansot Makedonija da odi na pozitiven rezultat i pobeda..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Прво полувреме супер играа, второ полувреме како друг тим да играше.
Можеа и поповолен резултат да извадат.
Како и да е, одиме понатаму.
Криво ми е што голманот не го нокаутираа... да се симне малку на земја. Дебил. :mad:
И коментирањето повеќе ми се допаѓаше за разлика од она на Европско.
Освен оној краток момент кога Игорче се убаци кога игравме со Данска. :icon_mrgr:
 
P

PewDiePie

Гостин
И коментирањето повеќе ми се допаѓаше за разлика од она на Европско.
Освен оној краток момент кога Игорче се убаци кога игравме со Данска. :icon_mrgr:
Е па на МТВ се најдобрите коментатори во земјава,само што до сега МТВ немаше пари за да дојдат до израз. :)
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Не си правете ескурзии во главата дека сигурно сме пласирани на Светското првенство .. 5 гола се ништо ако се сеќавате одамна и со Израел имавме 5 гола предност па таму го јадевме,имавме шанса со најмалку 8 гола да влеземе во вториот дуел али ние не би биле ние ако не ја испосереме на крај,како бе некој работи кај нас да неможе да се сменат ебате посранио менталитет,примаш гол во последна секунда со играч повеќе и само 10 секунди за напад,еден фаул само еден фаул да направеа ќе поминеше времето,а тие го оставаат да шутира :facepalm:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Не е нешто сјајно, ама победа си е победа, 5 гола не се малку.
Само смирено таму, полека и одиме на Светско.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.350
Дефинитивно го играме најружниот ракомет на светот.Да ти убијат желбата за овој спорт се.....
Нели ќе мењаше нешто бе, Шундо ?
Единствена промена од минатиот пат е печатна грешка кај што Столе е направен играч на Металург......:tapp:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Не тропајте глупости ова денес беше катастрофа игравме се на е 20 минути после посебно во второ секоја акција беше на сила. Немаше течност и пред се замени во играта... А за тоа секако Шундо дебилот има најголема заслуга. А за внесување на свежина во екипата да не правам муабет. Абе истото тупаџиско играње се повторува и на сила се игра. И според мене многу тешко ќе поминеме во двомечов. Од друга страна како позитива е само тоа што сепак ќе бидеме свесни за резултатов, доколку беше повисок веројатно и премногу ќе се опуштевме а знаејќи го нашиот ментаилтет не ме чуди и таму да бидеме поразени над оваа разлика..

Се на се денес катастрофа!
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Зошто Шундо уште не е сменет навистина не разбирам.Катастрофа е од тренер,комплетна катастрофа.Колку и да сме имале слаби екипи секогаш барем некој просек сме имале за тренер овој е апла под просек за ништо не го бива.Па ако имаш 8 гола преднсот не чекаш до 4 да дојде па да викнеш тајм оут посебно кога играчите 7 напади гол немаат дадено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom