PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување
B

Beck's

Гостин
Ja instalirav igrata i taman koa ke stigne do toa sto kreiras sopstven avatar, se blokira i taka celo vreme... Inace na Laptop sakav da ja probam- Toshiba Satellite Interl Pentium P6200, 2.13 GHz. Integrirana grafika... Inaku na istiov Laptop ja igram i Call of Duty MW3, taka da ne veruvam da e nesto do konfiguraciite na laptopot,
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
Може ли некој да ми каже каде во Скопје можам да ја купам PES 2011 за Playstation 2? Фала ви однапред!
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Спуштив некој пач таму нов пред 20 дена и сега кога сакам да играм менаџер т.е. кога ке ја местам формацијата со кои играчи да играм ми се гаси играта .. некој со ваков или сличен проблем да каже како да го решам ..
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Момци ај малце помош .. !
сега вака , сега сакам да ги стаам balls pack http://www.pes-patch.com/category/pes-2012-balls но незнам каде .. незнам како да ги напраам .. имам пробувано да ги ставам но ништо .. ај помош малце ако некој знае малце подетално да објасни .. !
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.034
Поени од реакции
3.615
Ја даунлоадирав PES 2012 кога излезе но го форматирав компјутерот и заборавив да ја инсталирам, моментално ја играм FIFA 12 и што викате вие, како е во споредба со FIFA 12? Дали вреди да потрошам некој гигабајт на PES '12 ? Или сепак Фифа оваа година е подобра?
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Има ли некој што ја има оргинал за PS3 или Xbox 360, ме интересира кога искача нов DLC од Конами( на пример како овој https://www.konami-pes2012.com/eu/en/2012/02/konami-details-latest-pes-2012-dlc/ со последни трансфери), како се апдејтува и дали се доплаќа нешто за него, за PC ја имам пиратска и само кога ја уклучив кога беше излезен DLCто ми пишуваше во Extra contest да одам за да го симнам, е сеа исто ли ке биде и за PS3 оргинал ако ја имам? Исто и за Пачовите 1.01 па 1.03 имаше дали и за нив се доплака да се симнат?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.035
Поени од реакции
6.061
За ПЦ се бесплатни. Би требало и за конзолите исто да бидат. Обично, што ја уклучиш играта ти се појавува прозорче, кое ти кажува дека има ДЛЦ излезено и спремно за симнување.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.499
Поени од реакции
4.358
^Не само ти, верувам дека сите повеќе можат да одбранат пенал отколку да не примат гол од слободен удар. Па мамата, Таиво шутира и од 40 метри ми дава гол од слободен. 90% од слободните што ми ги шутирале ми давале голови. Повеќе голови имам така примено, отколку од игра. Се навикнав на се, и на дебилноста на голманите, и на Роналдињо-потези на некој чкљ играч како Диаме, ама за ова не најдов лек, се случува да направиш фаул и тука е крајот, ставам и играч на гол линијата и пак не бива, ја цепаат мрежата.
Ленс,Од ПСВ.Сум се чудел каков ултра невиден талент сеуште не игра за Реал/Барселона.Па каков Неимар,Каков Лукас.Месси и Роналдо Гомна да јадат.Сум се чудел играчов што ми праел кога играв против Холандија со Италија.Премногу реално нема што :)
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Незнам за вас ама мене ми е супер игрицава и си ја цепам ...
ееве ми го и тимчето
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
460
Поени од реакции
130
Како да ја играм online знај некој? крак нешто има?
 
М

Мартин^

Гостин
Порано играв ја ПЕС 12, но сега ја немам во компјутерот и зборот ми беше дека ако ја направат срање играта на ПЕС 13 очигледно ќе се откажам од играње на ПЕС ...
Играм ФИФА 12 на менаџер мод и стигнав многу далеку сепак поинтересно е за разлика од ПЕСОТ.
Незнам само во која верзија на ПЕС има на менаџер мод да си ги мењаш клубовите ? На ФИФАТА веќе може да се каже дека тоа го има во секоја верзија...
Овде направиш менаџер и секоја сезона си во еден клуб тоа е негативната страна кај ПЕСОТ !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom