Дежурна Ординација! #2

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Праша за најефикасни :)

Бај д уеј во право си, дексата е последна линија. :)
Да, ама пошто не пиша "луѓе не можам да гледам, плачам ко крокодил", дексата нека му седат ко резерва, подобро да проба прво со патанолот, скоро како дексата се ефикасни, а не е временски ограничено колку може да ги става. :)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Да, ама пошто не пиша "луѓе не можам да гледам, плачам ко крокодил", дексата нека му седат ко резерва, подобро да проба прво со патанолот, скоро како дексата се ефикасни, а не е временски ограничено колку може да ги става. :)
Даа бе такви ставав јас,фала Алтернатиф што ме потсети :)
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
Уназад неколку дена, по над 10 пати на ден ми се случуваат оние мускулни контракции, неволеви (незнам како да ги објаснам, twitch е на англиски). И тоа низ целото тело- де на главата, де на рамења, раце, некогаш на вратот буквално насекаде.
Некој слично искуство?
 
В

влијателен

Гостин
Уназад неколку дена, по над 10 пати на ден ми се случуваат оние мускулни контракции, неволеви (незнам како да ги објаснам, twitch е на англиски). И тоа низ целото тело- де на главата, де на рамења, раце, некогаш на вратот буквално насекаде.
Некој слично искуство?
Повеќе прочитај тука:
http://www.mayoclinic.com/health/muscle-cramp/DS00311
Третман: Земај доволно течности, калциум, калиум и натриум. Имав и јас така, зедов шумечки таблети со калциум и ми поминаа.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
648
Поени од реакции
527
Дали некој можи да ми кажи дали имал искуство со следниов вирус papilloma. колку е ризичен? фала
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Трчав пред некое време и поради тлошата патика ми помодреа 2 прста на нозете (подноктиците) ....ме болеше една недела и ми помина али бојата уште е модра ...чаре ? Некоја крема мема а у ?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.618
Поени од реакции
11.162
На раката, поточно кај бицепсот ми се појавија како црвени линии, како жили нешто...
Вените се поцрвенети нешто, или е нешто друго?

btw само што приметив, порано немав.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
333
Поени од реакции
217
На раката, поточно кај бицепсот ми се појавија како црвени линии, како жили нешто...
Вените се поцрвенети нешто, или е нешто друго?

btw само што приметив, порано немав.
Да не одиш во теретана? Ако одиш, тоа се стрии и се нормална работа како резултат на растење на мускулот и растегнување на кожата. Постојат креми за да се ублажи визуелниот ефект, ама да исчезнат скроз нема. Сите "билдери" ги имаат :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.618
Поени од реакции
11.162
Да не одиш во теретана? Ако одиш, тоа се стрии и се нормална работа како резултат на растење на мускулот и растегнување на кожата. Постојат креми за да се ублажи визуелниот ефект, ама да исчезнат скроз нема. Сите "билдери" ги имаат :)
Јок, не одам :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.618
Поени од реакции
11.162
Луѓе, веќе повеќе време се држам негде околу 87 кг, иако сега качив 89, ама не го сметам тоа за нагло дебелеење, 2 кила се у питање :D
Ниту се примеќам дека сум нешто подебел од тоа што бев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom