Дежурна Ординација! #2

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Нешто за...ептен ептеееен, темни подочници.. :/
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Спијам ненормално, повеќе од 12 саати. Пробав со ладни лажици и ладни кесички чај да ставам. И пак ништо..
http://www.care2.com/greenliving/natural-remedies-for-under-eye-bags-and-circles.html види тука има некои совети

Нешто освен аналгин за ублажување на телесни болки од пад? Не можам да се мрднам :/ Само Вентор не.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
http://www.care2.com/greenliving/natural-remedies-for-under-eye-bags-and-circles.html види тука има некои совети

Нешто освен аналгин за ублажување на телесни болки од пад? Не можам да се мрднам :/ Само Вентор не.
Налгесин Форте из да шит :D Ептен добро средуваат болки, а не се тешки за желудник.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Имам алергија (на пролет) па ми се зацрвенуваат очите од време на време и ме чешаат. За носот ставам спреј Тафен. Кои капки за очи се најефикасни за алергиски реакции?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Имам алергија (на пролет) па ми се зацрвенуваат очите од време на време и ме чешаат. За носот ставам спреј Тафен. Кои капки за очи се најефикасни за алергиски реакции?
Ех иста мака имам.Користев едни капки ама им го заборавив името.Ќе одиш на офталмолог ќе си ја кажеш маката,ќе ти ги препишат. :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Ех иста мака имам.Користев едни капки ама им го заборавив името.Ќе одиш на офталмолог ќе си ја кажеш маката,ќе ти ги препишат. :)
хаха :) немам време, иначе знам дека најпаметна варијанта е да посетам доктор.. мислев тука некој да ми кажеше
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.551
Поени од реакции
7.936
Имам алергија (на пролет) па ми се зацрвенуваат очите од време на време и ме чешаат. За носот ставам спреј Тафен. Кои капки за очи се најефикасни за алергиски реакции?
MAXIDEX 0,1 (дексаметазон)
S. 3 х 1

(не го користи повеќе од две недели)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
MAXIDEX 0,1 (дексаметазон)
S. 3 х 1

(не го користи повеќе од две недели)
Немој одма со декса :)

Имам алергија (на пролет) па ми се зацрвенуваат очите од време на време и ме чешаат. За носот ставам спреј Тафен. Кои капки за очи се најефикасни за алергиски реакции?
Патанол се одлични, скапички се, ама вредат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom