Diablo 3

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
диабло 2 е одлична игра дури и за ова време. Графички не, после 11-12 години нормално, но диабло 2 имаше одличен баланс, и одличен лан мултиплеер, значи играш кампања со своите пријатели што друга игра ретко да има. Во диабло 2 имаш миљон начини за градење јачање карактер, незнам дали некој си играл со сокед ајтемс, со тир-мир-уи-омн. со муќкање во хорадрик кјуб, и други милиони начини за сам да си направиш уникатни ајтем. незнам дали некој играл мултиплеер во Хелл со уште 4-5 херои да маваш едно зомби со комбинација стон скин, чен лајт енчантед имун ту физикал и остали аури :)
мислам на забава за без пари у тоа време :)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Drugo e ovaa, drugo e igra od ovoj tip. Ne si tolku glup, vaka primitivno da generaliziras, vo 4 reda muabet, sekoja igra mozam vaka da ja svedam. Duri kako tebe (sudejki) i da ja nemam igrano.
Нема многу игри од овој тип, на прсти се бројат. Инаку Торчлајт беше таа што ја играв. И проблемот ми беше што беше премногу лесна, јас не ги „тепав“ чудовиштата туку ги „млатев“. А викаат дека Торчлајт била многу слична со Диабло (2).
А инаку имам играно и една недиабловска игра ама е од истиот жанр, Ацк.-РПГ. Freedom Force. Таа беше интересна.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Нема многу игри од овој тип, на прсти се бројат. Инаку Торчлајт беше таа што ја играв. И проблемот ми беше што беше премногу лесна, јас не ги „тепав“ чудовиштата туку ги „млатев“. А викаат дека Торчлајт била многу слична со Диабло (2).
А инаку имам играно и една недиабловска игра ама е од истиот жанр, Ацк.-РПГ. Freedom Force. Таа беше интересна.
Торчлајт према Диабло е каде каде полесна.Стигни на диабло до Hell кога ке налеташ на елитки имуни на курац палац :D :D Мојот сорсер уште сеа ми текнува гинеше од еден шамар од тие демоните пред диабло што се со крилцата :D :D A кај Диабло, да ме промашеше од промајата умирав :D :D
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Torchlight е 500 мега и онака е забавна до некое ниво. Јас бидејќи играв Mage на Easy (прв hack and slash ми беше), се прејачав у пичку матер со тие роботите и зомбијата, имав цела војска од 15 minions и не можеше никој ни да ме чепне, не дај боже да ме намали или слично...

Стигнав ваљда до 32-33 level или како идеше и ја изгасив. Не верувам дека Diablo ќе биде исто, а уште откако искочи првото гејмплеј видео за неа, чекам да излезе и да ја "мавам" на телевизоров. : )
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
Сите кои плачат дека Диабло се сменил,ова она и велат нема да го играат ќе бидат први што ќе го играат.

Близард си е Близард.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.800
Поени од реакции
44.299
Нема многу игри од овој тип, на прсти се бројат. Инаку Торчлајт беше таа што ја играв. И проблемот ми беше што беше премногу лесна, јас не ги „тепав“ чудовиштата туку ги „млатев“. А викаат дека Торчлајт била многу слична со Диабло (2).
А инаку имам играно и една недиабловска игра ама е од истиот жанр, Ацк.-РПГ. Freedom Force. Таа беше интересна.
Не е слична, далеку потешка е Дијабло 2ката, башка можеш да местиш и players8 или 9, не ми текнува како идеше тоа, знам ентер стискаш и пишуваш нешто во стил /players9 и ти пишува дека ти е подесено на 9 играчи па играта е уште потешка ( али ова можеше само ако ти е пачувана играта ), односно, поспоро ги тепаш чудовиштата али и експиријанс зимаш повеќе, они поише демиџ ти прават дека играш ко да си со плус уште 8 играчи, а тек кога ќе дојдеш пред '' главните "' хероите маме ти ебаваат, поготово ако ти се погоди некој со демиџ за резистанс кој тебе ти е слабо накачен, и со еден удар знаат на нормал да те скинат, а тек на Nightmare и Hell. :D

Ја до ден денес си ја плешам играта, откако ја вртиш си тераш hell па nightmare, бољи ајтеми излагаат, резистансите ти се намалуваат, се потешко и потешко е, all in all, оргазмично добра игра која мене лично никогаш не ми здосадила, за мене била, е и најверојатно ќе остане најдобрата игра у мојов живот, ако успее тој филинг да биде пренесен и на 3кава, мини споменик на Близард ќе им изградам у двор :cool: али скептик сум бе маме му еам, Старкрафт бар мене не ми беше тоа - тоа.
--- надополнето: 23 март 2012 во 19:23 ---
Ги немам играно првата и втората (shame on me).

Вајда ќе се уходам брзо а? :unsure:
Почни од 2ката, брзо ќе се уходаш, мој совет ти е да собереш едиторче некое од нет стриктно само за пари и ништо повеќе, за да истераш побрзо.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.103
Поени од реакции
9.038
Ајде ќе биде, па ако некој бос ми прави проблем, ќе викнам некој од вас да ми го помине :pos:

ОТ: Старкрафт ми беше добра само кампањата, солидни мисии со добри синематици <3
Инаку мултиплејер немав живци, ми доаѓаа подрум двелерс Корејци и ме тепаа со селанчиња, а јас па градам империја и развивам економија у база...кежуал јебига :)
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Ајде ќе биде, па ако некој бос ми прави проблем, ќе викнам некој од вас да ми го помине :pos:

ОТ: Старкрафт ми беше добра само кампањата, солидни мисии со добри синематици <3
Инаку мултиплејер немав живци, ми доаѓаа подрум двелерс Корејци и ме тепаа со селанчиња, а јас па градам империја и развивам економија у база...кежуал јебига :)
Blitzkrieg ti pravat :) Inace diablo 2kata odamna ja igrav ama mn odamna, prvin na sony 1 pa posle na kom.Toa sto bese so gamble go rasturiv imav ebani itemi sto edvaj gi naogav po forumi deka postojat :)
 

Lord Macedon

Етнички жител на Кајгана
Член од
12 септември 2008
Мислења
135
Поени од реакции
21
Чекањето за Diablo III е при крај! Blizzard најавуваат дека долго очекуваната игра ќе биде стартувана на 15 мај. Ние европејците ќе почекаме до 7 јуни.
Освен на стандардниот англиски јазик, играта ќе има можност да се игра и на повеќе јазици: шпански, бразилски, португалски, француски, германски, италијански, полски, руски и кинески
Diablo III ќе биде пуштена без multiplayer. Овој дел од играта ќе биде пуштен како надоградување подоцна. Кога ќе биде пуштен овој дел, тој би требало да содржи повеќе мапи со добри додатоци, PvP награди и многу повеќе.
Diablo III ќе може да се игра на Windows XP, Vista и 7, како и за Macintosh компјутерите.

Уште една добра вест за World of Warcraft легалните играчи! Ако аплицираат до 1 мај, ќе добијат бесплатна оригинална верзија на Diablo III.
извор http://igracnica.mk
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Чекањето за Diablo III е при крај! Blizzard најавуваат дека долго очекуваната игра ќе биде стартувана на 15 мај. Ние европејците ќе почекаме до 7 јуни.
Освен на стандардниот англиски јазик, играта ќе има можност да се игра и на повеќе јазици: шпански, бразилски, португалски, француски, германски, италијански, полски, руски и кинески
Diablo III ќе биде пуштена без multiplayer. Овој дел од играта ќе биде пуштен како надоградување подоцна. Кога ќе биде пуштен овој дел, тој би требало да содржи повеќе мапи со добри додатоци, PvP награди и многу повеќе.
Diablo III ќе може да се игра на Windows XP, Vista и 7, како и за Macintosh компјутерите.

Уште една добра вест за World of Warcraft легалните играчи! Ако аплицираат до 1 мај, ќе добијат бесплатна оригинална верзија на Diablo III.
извор http://igracnica.mk
Бразилците не зборуваа португалски?:)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.103
Поени од реакции
9.038
Најверојатно варијација на португалски, нешто во стил како што се разликуваат англиски (САД) и англиски (В. Британија).
--- надополнето: 25 март 2012 во 19:07 ---
Инаку Diablo 3 во Европа исто е на 15 Мај.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Ништо ново чим се Нико апашите во прашање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom