(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.636
Поени од реакции
11.265
И баш сакав овде да го постирам 1000-тиот пост!
А за Гигс, му давам уште една година активно играње, после аста ла виста!
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
абе гигс може ја нема онаа вештина и брзина од порано ама 17 год. во еден клуб да остане еден играч не е мала работа. легенда си е човекот нема што. сеа во ЛШ ќе го руши рекордот на боби чарлтон.
ГИГС ЛЕГЕНДАААААААААА!!!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Хехе сепак на крај испадна ГИГС човекот кој годинава не беше баш на посакуваното ниво да биде фактор кој ја зацврсти титулата.... очекувам многу интересен меч во Москва, тотално тактичко надигрување и покажување на дело на стратегијата на СЕР Алекс Фергусон, нека видат Челзи дека еврејчо баш и не е некој тренер од елитата.
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
абе еврејчото може само да го сонува пехарот.
читавте што има изјавено:
''Сакам да им честитам на Манчестер Јунајтед и Алекс Фергусон. Тој е неверојатен менаџер и страшна личност која јас неверојатно ја ценам''.

ебати клошарот сега најде да го изјавува ова???????
кога немаше што да изјави и сега честито на крај. изглеа ќе мора да вика уште едно честито на 21 мај.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Малце со закаснување ама честитки до сите навивачи за титулата која секако беше заслужена:) Сега одиме и во Москва на уште една победа против Челзи.
 

gavolce

--gavolllllll--
Член од
23 јануари 2008
Мислења
64
Поени од реакции
0
jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jas kasnam malce poveke ama opravdano ne sum doma cel den pa moram duri sega da cestitam titula i so netrpenie cekam da dojdi 21maj pa da se raduvame use ednas...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a GIGGS e definitivno legenda covekot e vo manutd od dete i zatoa ke ve molam da ne pisuvate gluposti......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Manchester United are set to step up their bid to sign Micah Richards from neighbours City, with the England defender's future at Eastlands looking increasingly uncertain.
Sir Alex Ferguson thought his immediate chances of landing Richards had been scuppered when the 19-year-old agreed a new five-year deal worth in the region of Ј2.3million-a-year.


Good prospect: Micah Richards has impressed Sir Alex Ferguson

But doubts over Sven Goran Eriksson's future and a belief that City may want to cash in on their Ј20m-rated asset to fund new signings have left Richards considering his options.




Ако го земеме Ричардс или некој друг квалитетен десен бек(Дани Алвес, Лам), наредната сезона одбраната ќе ни е титаниумски цврста.
Сити не освои ништо оваа сезона, ни место во европа, а доста истрошија летото, така да добро ќе им дојде некоја фунта за Ричардс.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Епа, Ферги мора да потпише и со некој енглез.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Предолог за собранка

На 24 мај во Охрид има организирана собиранка од Кајгана форум, како што знаеме сите финалето е на 21 па така да на повеќето ако не и на сите ќе ни одговара да се собереме токму таму на официјалната собиранка. Се надевам дека ќе ми го прифатите предлогов, плус и на Чомбе му одговара :wink:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Manchester United are set to step up their bid to sign Micah Richards from neighbours City, with the England defender's future at Eastlands looking increasingly uncertain.
Sir Alex Ferguson thought his immediate chances of landing Richards had been scuppered when the 19-year-old agreed a new five-year deal worth in the region of Ј2.3million-a-year.


Good prospect: Micah Richards has impressed Sir Alex Ferguson

But doubts over Sven Goran Eriksson's future and a belief that City may want to cash in on their Ј20m-rated asset to fund new signings have left Richards considering his options.




Ако го земеме Ричардс или некој друг квалитетен десен бек(Дани Алвес, Лам), наредната сезона одбраната ќе ни е титаниумски цврста.
Сити не освои ништо оваа сезона, ни место во европа, а доста истрошија летото, така да добро ќе им дојде некоја фунта за Ричардс.
Ej Micah e eden od najtalentiraite igraci spored mene,igracot e besprekorno fizicki spremen...Mnogu dobar vo vozdusni dueli,ni treba igrac kako nego...Ama spored mene Brown e CAR !...Mnogu mi se sviga kako igra...:helou:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Знајте највеќе што ме радува, што цела сезона го исмевате и го критикувате Гигс, а сега ви ги затна муцките, и да не ве чујам повеќе да зборвите така за него ? :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Знајте највеќе што ме радува, што цела сезона го исмевате и го критикувате Гигс, а сега ви ги затна муцките, и да не ве чујам повеќе да зборвите така за него ? :)
Spored mene,Giggs ima uzasna sezona bez nikakva forma i golot sto go postigna bese mnogu vazen no spored mene eden gol ne moze da go izvadi za cela sezona...:smir:
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
И не треба толку да се плука по Гигс, човекот има искуство и може уште да даде...
...барем да ја доврши сезонава како што доликува.
Греота е таква легенда така да ја заврши кариерата.
Многу лесно може он да биде херој како Сколс... сите што го фалат сега.
Играчи како нив се битни во тимот... да им дадат храброст, насока на младиве.
*напишано на 30.04.08

Told you so...! :helou:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.115
Поени од реакции
5.874
И Сколс и Гигс немаа баш најсјајна сезона, ама ете со по еден потег во клучни натпревари завршија работа. Сколс не однесе во финалето во ЛШ, а Гигс ни ја завери титулата. Иако не се на нивото на кое беа до пред некоја година, сепак не треба да се продаваат. Добро ќе дојде нивното искуство на тешките клучни натпревари, а треба и да служат како пример за младите кои се повеќе ги има во тимот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom