Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
А таа верзија не може да се декодира сеуште?
Па може но кошта. Има разни глупости како што се Е3 флашер, Прогскит...ама тие многу коштаат и не е секојпат 100% сигурно.
А за софтверска верзија се чека Какаротокс (twitter.com/kakarotoks).
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Па може но кошта. Има разни глупости како што се Е3 флашер, Прогскит...ама тие многу коштаат и не е секојпат 100% сигурно.
А за софтверска верзија се чека Какаротокс (twitter.com/kakarotoks).
А кој фирмвер не треба да биде?
Зошто планирам да купувам 3ка па да не се зезнам.
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
А кој фирмвер не треба да биде?
Зошто планирам да купувам 3ка па да не се зезнам.
Ако сакаш да биде пиратерија 3.55 максимум. Значи се над 3.55 ти е џабе.
Али ако не сакаш пиратерија, земи си каков и да е пс3, апдејт на 4.0 па ќе свртиме некоја партија кол оф дјути онлајн. :D
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Ако сакаш пиратерија не купувај PS3, толку едноставно.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Вака, како што знаеме, пс3 има подршка за маус и тастатура, но само за шетање низ мени и за сурфање(барем за толку знам). Може ли некако logitech mx3200 wireless маус и тастатура да ги искористам за играње на акциони-пуцачини игри или ми треба друг модел на безжична тастатура и маус. Читав некаде требало да се на блутут усб ресивер, а овој што го имам е PID LZ84338, најверојатно не е блутут. Тешко е да играш пуцачини со џојстик, додека нанишаниш отиде.:pos:

Измена: Сега видов вакво нешто: http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=6896037 има и на јутјуб видео клипчиња, јако е:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Да не продава некој џоистик за ПС3?Стар нов не е важно.:)
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Дали се исплати на старо(добро сочуван од познат човек) да се купи playstation 3 40 GB за 8000 денари. Не сум по играњето многу ама некако ми изгледа добра цената. И плус кои додатоци можат да се купат за овој тип playstation? има ли некој шизички додатоци како палката од Wii или kinekt или како и да се викаше за xbox.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дали се исплати на старо(добро сочуван од познат човек) да се купи playstation 3 40 GB за 8000 денари. Не сум по играњето многу ама некако ми изгледа добра цената. И плус кои додатоци можат да се купат за овој тип playstation? има ли некој шизички додатоци како палката од Wii или kinekt или како и да се викаше за xbox.
Ако не ти се исплати тука сум јас, дај ми број од човекот. :D
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Ако не ти се исплати тука сум јас, дај ми број од човекот. :D
Токму тако одговор ми требаше значи се исплати! :) Цел живот сум на PC, и вакви работи како PS3 ми се ептен непозната зона, ама изгуглав во меѓувреме поточно за овој модел и импресиониран сум. Wi-fi, сурфање, музика, TV, игри...мислам дека се исплати особено за 8000 ден.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Дали се исплати на старо(добро сочуван од познат човек) да се купи playstation 3 40 GB за 8000 денари. Не сум по играњето многу ама некако ми изгледа добра цената. И плус кои додатоци можат да се купат за овој тип playstation? има ли некој шизички додатоци како палката од Wii или kinekt или како и да се викаше за xbox.
Прво што ќе направиш ПРЕД да го купиш, влези во Систем сетингс - систем информатион и види кој софтвер има, ако пишува 3.41 или 3.55, земај, ако е 3.6, не земај, на тој софтвер пиратерија нема.
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
А добро ако сте навикнати на PC за пуцачини, зошто ги играте на PS3, кога преку Steam е неколку пати поефтино да се купуваат игри.

Или PC-ата ви се канта? ;)
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Па подобро еднаш купи пс3 и терај, него ли на 2 години да докупуваш нови делови за пц, мислам појаки. Е сега проблем е во пс3 за доста нови игри нема eboot fix, ама ќе биде некој ден и изменет фирмвер за 4.0 па повторно ќе уживаме.
На компјутеров што го имав гта4 едвај ја играв, додека на пс3 лета, исто и со LA Noire.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom