Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Купено сега се учам да го ракувам и добро ми иде сеа за сеа. Две игри од замунда симнав и работат. Се приклучив со вифито на рутерот ама стално ми вика нешо апдејт па баталив го исклучив да не апдејтувам нешто па да не можам да играм после. фирмверот ми е 3.55.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Ајде уште малку да досадувам. Бидејќи успеав да се поврзам со PS3 на интернет преку рутер (WiFi), си викам дали има можност некако директно да спуштам торенти на хардот од PS3. Ова го прашувам затоа што имам USB од 4 гига а гледам игриве се движат повеќето над 4 гига и како да ги префрлам најдобро е ако директно ги симнувам преку торенти на PS3 или пак некако да ги префрлам од PC на PS3 со помош на рутерот? Кабли други немам. Значи ќе мора некако безжично ако е воопшто возможно.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Ајде уште малку да досадувам. Бидејќи успеав да се поврзам со PS3 на интернет преку рутер (WiFi), си викам дали има можност некако директно да спуштам торенти на хардот од PS3. Ова го прашувам затоа што имам USB од 4 гига а гледам игриве се движат повеќето над 4 гига и како да ги префрлам најдобро е ако директно ги симнувам преку торенти на PS3 или пак некако да ги префрлам од PC на PS3 со помош на рутерот? Кабли други немам. Значи ќе мора некако безжично ако е воопшто возможно.
Директно да симнуваш торенти не можеш. Доколку ти е со кракнат софтвер, треба да инсталираш FTP сервер. Доколку го имаш MULTIMAN тогаш автоматски имаш и FTP сервер, и едноставно преку Filezilla да префрлаш игри
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Директно да симнуваш торенти не можеш. Доколку ти е со кракнат софтвер, треба да инсталираш FTP сервер. Доколку го имаш MULTIMAN тогаш автоматски имаш и FTP сервер, и едноставно преку Filezilla да префрлаш игри
Да, го имам Multiman само делов со Filezilla не ти го разбрав. Значи за поголемиве игри еве имам место на хардот од PCто и можам да ги симнам само префрлањето ќе ми биде проблем затоа што немам USB со толку меморија (игри од 9-10 гига).
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Да, го имам Multiman само делов со Filezilla не ти го разбрав. Значи за поголемиве игри еве имам место на хардот од PCто и можам да ги симнам само префрлањето ќе ми биде проблем затоа што немам USB со толку меморија (игри од 9-10 гига).
Епа затоа го спомнав и FTP префрлувањето. Ти во MULTIMAN мора да имаш дел/опција каде што можеш да стартуваш FTP сервер. Кога ќе го стартуваш тој сервер ќе ти даде соодветни информации, во стилот на HOST/IP ADDRESS, USERNAME и PASS. После го отвараш програмот Filezilla, и ќе видиш дека горе имаш да ги поставиш информациите што ти се дадени од страна на Multiman. Се конектираш и од десната страна ги гледаш сите датотеки на PS3. Мислам дека игрите ѓи префрлаш во фолдерот GAMEZ/GAMES (името може да варира) и после инсталираш/играш
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Епа затоа го спомнав и FTP префрлувањето. Ти во MULTIMAN мора да имаш дел/опција каде што можеш да стартуваш FTP сервер. Кога ќе го стартуваш тој сервер ќе ти даде соодветни информации, во стилот на HOST/IP ADDRESS, USERNAME и PASS. После го отвараш програмот Filezilla, и ќе видиш дека горе имаш да ги поставиш информациите што ти се дадени од страна на Multiman. Се конектираш и од десната страна ги гледаш сите датотеки на PS3. Мислам дека игрите ѓи префрлаш во фолдерот GAMEZ/GAMES (името може да варира) и после инсталираш/играш
Ќе пробам фала на одговорот!
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
да прашам колку е еден џојстик за пс3?
зависи каков има два вида, двата се безжични, видов на сајтот на tehnomarket.com.mk dualshock се продава околу 3.000 денари.
 
Член од
8 декември 2011
Мислења
152
Поени од реакции
9
зависи каков има два вида, двата се безжични, видов на сајтот на tehnomarket.com.mk dualshock се продава околу 3.000 денари.
ја го изгорев џојстикот па сеа ке морам нов да купувам.
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
ја го изгорев џојстикот па сеа ке морам нов да купувам.
па искочи надвор малце или ладно ти беше?:) И мене ми е страв од тоа ама барем знам ги има да се купат - 50 евра, иако за тие пари можеш и она move controller да земеш :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Било каков џојстик работи со пс3, ако не ви се фрлаат пари.
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
Било каков џојстик работи со пс3, ако не ви се фрлаат пари.
Абе Мац и јас користам обични џојстици од 400 денари за ПС3то ама десниот аналог не очекувај дека ќе работи на тие шкарт контролери. :D
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Епа затоа една оригиналка и немаш гајле. Само кога се купува да се пази да биде и Dualshock 3 и Sixaxis. Тоа го пишува каде што е USB приклучокот ( чисто информативно за тие што незнаат)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom